Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam co sądzicie o tym artykule http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Procesory_Intel_Ivy_Bridge_w_tej_samej_cenie_co_Sandy_Bridge-38086.html jeśli prawda co do cen które podają to lepiej poczekać z wymianą procka, bo chciałem przejść z Core Duo 2 na i5 2500k a tu widzę teraz Core i5 3570k będzie trochę wydajniejszy mniej prądu brał i chłodniejszy 22nm i za podobne pieniądze i pasować będzie pod 1155 płytę. Czy będzie aż tak różowo?

Link to post
Share on other sites

Szukasz wrozki przepowiadajacej przyszlosc, czy pocieszenia ? :)

Jak mozesz czekac - czkeaj, jak nie - kupuj 2500K, ktory i tak jest wydajnym procesorem do wszystkiego w zasadzie, a roznica z 3570 bedzie nieistotna z punktu widzenia posiadacza 2500K. Nowe Ivy tylko dla tych, co chca kupic nowa platforme, tudziez wymienic slabszego procka i3/i5 (jak 2300) na mocniejszy, by nowy procek wytrzymal na dluzej. A... no i jeszcze PCIe 3.0 - taki szczegol :)

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Według mnie czekać 3, 4 miesiące po to tylko by kupić SB za 10 % mniej, albo żeby mieć wydajniejszego o 15% IB jest bez sensu. Tak samo jak wyjdzie już IB i czekanie na kolejne i tak w kółko. Po prostu bez sensu.

Link to post
Share on other sites

a ja mysle ze jesli komus sie nie spieszy to warto zaczekac. w koncu glupio byloby nie wziasc czegos lepszego za te same pieniadze. ktos tu pisze ze 15% wydajniosci i 20% mniej pradu jest 'bez sensu' . dla mnie takie stwierdzenia sa naprawde idiotyczne. wiekszosc osob tutaj podnieca sie ze wycisna 0.5 GHz wiecej po podkreceniu lub ze ma cooler jak turbina od jumbo jeta :D a tylko po to by w ulubiona gre miec kilka fps-ow wiecej. Wiec jesli ktos naprawde ma korzysci z takiej zabawy i ma przy tym frajde to dlaczego nie mialby wziasc jeszcze lepszej zabawki? tym bardziej ze pieniadze ktore przyjdzie mu zaplacic beda nie male.

licze sie moze z glosnym odzewem ale takie jest moje zdanie. i w odroznieniu od osob wypowiadajacych sie tutaj zaczekam :)

Link to post
Share on other sites

Problem przy takim czekaniu jest taki, że można czekać w nieskończoność :P

Też miałem poczekać na IB-E, ale po rozważeniu sprawy wolę kupić SB-E i poczekać aż do ewentualnej rewizji IB-E, być może poprawią wielowątkowość. A czekać prawie pół roku za jeszcze nie sprawdzonym prockiem to tak trochę rozbić się o kant du*y. Co jeśli IB-E okaże się rypnięty jak Buldek, albo gorzej :P Oczywiście w teorii IB-E > SB-E ale wolę sprzedać SB-E jak już IB-E będzie pewnym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...