Skocz do zawartości

C++ dla zielonych


Gość darkatraz

Recommended Posts

Gość darkatraz

Witam. Czy ktos czulby sie na silach by wytlumaczyc mi pokoleji podstawy programowania w C++. W szkole sie tego ucze ale ni:cenzura: tego nie rozumiem co dyrek gada. Dodam, ze Symfonie p. Grebosza mam przeczytana. Bym zapomnial. Innych jezykow jak Pascal czy C nie znam bo szkola odrazu narzucila C++.

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

http://xion.org.pl/downloads/?dl_page=2

 

Na tej stronie znajduje się megatutorial. Właściwie to jest niezła książka na temat C++. Takie moje zdanie na temat nauki programowania, to książki pokroju Symfoni wyrzuć do kosza, bo są pisane tak, by z nich się nauczyć na ewentualne koło, a nie programowania. Raczej polecałbym Ci obranie na cel stworzenie jakiejś małej aplikacji w konsoli i konsekwentne dążenie do tego celu wspierające się materiałami z MSDN, oraz podstawowymi informacjami z dziedziny programowania (to głównie matematyka, bo są zmienne i operacje na nich).

 

Kilka rad na początek.

-Ucz się pisać obiektowo.

-Skacz po między językami. Jak jakiś Cię zainteresuje to się go ucz. To pozwoli Ci programować z większą dożą krytyki do projektu.

-Zanim coś zaprogramujesz to się zastanów jak chcesz, by to wyglądało, a później jak to komputer zinterpretuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość darkatraz

No dobra podstawy juz ogarnalem w miare, ze z prostymi zadaniami nie mam problemow. Z trudniejszymi mecze sie od 30 do 60 minut. Teraz prosba kolejna. Wytlumaczy mi ktos klasy w C++ (dziedziczenie, skladowe itp.) Bo sprawdzanian mam po feriach zimowych, a to jest juz dla mnie czarna magia.

 

Podpowiem. Nie wiem co wpisywac w pliku CKlasa.h i CKlasa.cpp oraz jak to przeniesc do main.cpp

 

ps. Nazwy plikow dalem przykladowe

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...