Skocz do zawartości

Zgubiona partycja


Recommended Posts

No więc wczoraj po zamontowaniu nowego dysku i postawieniu na nim systemu zabrałem się do małych porządków. Między innymi chciałem połączyć 2 partycje 200GB dysku (C i E) przy pomocy Partition Magic, gdzie dane z partycji E miały zostać umieszczone w nowo utworzonym folderze na partycji C. Proces łączenia doszedł do 100% ale wywaliło jakiś błąd. Rezultat jest taki że obecnie pod windą widoczna jest tylko partycja C (o pojemności jak przed łączeniem) a utworzony na niej katalog z danymi z partycji E jest niedostępny, tj. przy próbie otwarcia dostaję komunikat "Odmowa dostępu". Jednocześnie przestał działać sam Partition Magic i wywala komunikat "Init failed: error 48. Sector not found". Zależy mi na danych z partycji E i format jest ostatnim rozwiązaniem.

Co z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

No tak... Partition Magic narobił bigosu i się zamknął w sobie...

 

Spróbuj przejąć kontrolę nad tym katalogiem z danymi: PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel

 

Zmień właściciela na swoje konto użytkownika i zaznacz opcję dziedziczenia dla podkatalogów (na tym samym oknie, poniżej).

 

 

Jeśli to zadziała i odzyskasz w ten sposób dane, to przydziel nieprzydzielony zapewne obszar dysku od partycji, korzystając z wbudowanego zarządzania dyskami w Win XP: Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami.

Link to post
Share on other sites

A jesteś teraz zalogowany jako administrator? Ten folder zajmuje jakieś miejsce na dysku? Oczywiście siedzisz teraz na swoim XP PRO SP2?

 

EDYCJA:

Jeśli tak, to Narzędzia -> Opcje Folderów -> Widok

 

Odznacz tam "Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)"

Link to post
Share on other sites

Ale udało ci się go otworzyć po tych wszystkich kombinacjach? W środku nie ma plików? Jeśli tak, to PM nie dal rady poprawnie skopiować tych danych...

 

Mógłbyś nam dać zrzut ekranu z okna Zarządzania Dyskami?

 

EDYCJA:

Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami.

 

Daj nam zrzut ekranu z tego właśnie okna.

Link to post
Share on other sites

Tak udało się otworzyć katalog i jest pusty.

"Mógłbyś nam dać zrzut ekranu z okna Zarządzania Dyskami?" - napisz mi stary dokładnie co mam zrobić to nie wiem jak.

W oknie zarządzania dyskami zaginiona partycja E jest oznaczona jasnozielonym kolorem, nie ma przypisanej żadnej litery i jest określona jako "Wolne miejsce".

PS. jak zrobić screenshota i dać go na forum?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...