Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

jeśli byłby ktoś tak miły i zerknął na mój kiepski wynik, ponieważ od wczoraj dopiero zacząłem się interesować swoim ASUSem G73JW (z nudów, jestem na chorobowym ;)), mam go już 3 rok i nic do tej pory w nim nie zmieniałem, dopiero wczoraj podkręciłem grafikę, ale mam problem z procesorem... U wszystkich występują wyniki rzędu 3,000-3,500 Mhz, a u mnie tylko 1,080 Mhz...

Dodam, że tylko próbowałem podłubać w nim za pomocą programu setFSB, wynik podskoczył w nim z 1,730 do 2,006, w CPU-Z zmieniło się Core speed z 996 na 1080 i to wszystko. Czy coś robię źle, czy po prostu wynik jest tak odczytywany, nie ma błędu i lepiej nie będzie..?

http://www.3dmark.com/3dm11/6232409

 

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

 

U wszystkich występują wyniki rzędu 3,000-3,500 Mhz, a u mnie tylko 1,080 Mhz..

 Możliwe że masz włączoną opcje oszczędzania energii w biosie podczas testu procesor zostaje podkręcony na maxa natomiast kiedy nie robi nic zwalnia to tych 1080 Mhz dlatego tak pokazuje
Link to post
Share on other sites

kosmita: 

dzięki za sugestię, sprawdziłem, że mam przestarzałego BIOSa, zaktualizowałem go do najnowszej wersji i dostałem nowe profile zarządzania energią P4G. Przy high performance zegar wzrasta na stałe do 3,1, a po OC do 3,3, ale wynik w 3dMark11 poprawił się zaledwie o 6 pkt, a raz mi wyszło nawet gorzej.

W związku z tym OC przy tym procesorze chyba mija się z celem, skoro standardowe turbo wyciska z niego w granicach górnego limitu...

Link to post
Share on other sites

A jest jakaś możliwość, żeby go zwiększyć? Mam ustawione w tej chwili napięcie na 1.38V, do tego procesor ma 47x100.5, wyłączone C1, C3, Spread Spectrum, przeszedłem test w Intel Burn Test i w Cinebenchu mam 7.78 pkt. 

Co może być nie tak?
 

Link to post
Share on other sites

No u mnie ram ustawiony jest na 938 MHz w tym momencie - mam kości Kingston HyperX Predator 1866 MHz CL9 i odpowiednio 9-11-9-27-42 z profilu XMP na 1.65V napięciu. Może to jeszcze czegoś innego kwestia...

 

Czytałem, że Windows 8 zaniża wynik Physics - to prawda?

Edytowane przez Maciomaniak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...