Skocz do zawartości

Pomóżcie w wyborze coolera do q9550 zeby go kręcić.


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam ponownie!

Dzis wybieram sie na zakupy po cooler.

Mam na oku Prolimateh Megahalems albo Noctua NH-U12P; do tego pierwszego trzeba dokupic jeszcze wiatraczek a jego cena juz jest niemala; Chcialbym podkrecic ten procesor ile sie da wiec pytanie: czy noctua wystarczy? a moze cos tanszego ? wiem ze Megahalems bylby najlepszym wyborem ale cena laczna zestawu to okolo 350zl a jak np na takim Scythe Mugen 2 SCMG-2000 mialbym miec przykladowo 2 stopnie roznicy a zaplacic polowe mniej.... nie wiem sam prosze os sugestie tylko szybko bo sklep otwieraja o 10:00 :) !!!!!

Link to post
Share on other sites

Już była na forum rozkminka na temat wyższości Prolimateh Megahalems nad pozostałymi coolerami, więc poszukaj. Ostatecznie i tak sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile warto dopłacić za kila stopni mniej.

Noctua NH-U12P być może nie jest już najlepszym wyborem do ostrego OC, ale to wciąż najwyższa półka a w pudełku masz wszystko czego potrzeba i wszystko jest bardzo wysokiej jakości. Mam ten cooler i z czystym sumieniem mogę polecić, oprócz wysokiej ceny i rozmiarów nie ma się do czego przyczepić.

Link to post
Share on other sites

PS @effendi360 bardzo dobry wybór :) najwydajniejszy cooler + bardzo dobry wentylator

Wcale nie najwydajniejszy... Titan Amanda, czy Cooler Master V10 biją go na głowę :) No ale 70watt dodatkowego poboru mocy może odstraszać... Choć według recenzji z Internecie twój wybór jest chyba najlepszym wyborem jeśli chodzi o radiator.
Link to post
Share on other sites

Proponuje 1270 gramowe maleństwo Scythe Orochi http://www.cooling.pl/scythe-orochi-revb,produkt,551531.html

Poszukaj sobie i poczytaj testy Megahalema i Orochi a zobaczysz ile warte ono jest (gorsze od Mugena II).

 

nad tym nie trzeba myslec bo to g...o prawda - nawet gdyby to 3 stopnie roznicy nie robi a cena koszmarna

Megehalem jest lepszy o 5-7*C od Mugena II.

 

Wcale nie najwydajniejszy... Titan Amanda, czy Cooler Master V10 biją go na głowę :)

Tylko to trochę inny typ chłodzenia.
Link to post
Share on other sites

lepszy nie lepszy - nieuzyto takich samych wentyli do badania a takie badanie to jest - no.... :)

na identycznych nie bedzie tak rozowo

 

co do Orochi to wielce ciekawe testy ktos przeprowadza na 500 obr temp. wyzsza zaledwie o 3st. od tego na 1500? baaardzo wiarygodne testy - moze autorowi pomylily sie obroty przy wykresach? :)

tez to widzialem i sa to pierdoly w zywe oczy:)

podobne testy nalezy w tym momencie zakonczyc czytac chyba ze jest umieszczone sensowne wyjasnienie owego zjawiska bo inaczej przestaja byc testami a staja sie reklamą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...