Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: Pierwszy komputer haczyk90


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Właśnie odebraliśmy w redakcji pierwszy komputer z cyklu "Ulepszamy sprzęt benchmarkowców". Zapraszam zatem do dyskusji - jaki sprzęt wybrać.

 

Czy powinniśmy postawić na Intela, czy może na AMD? Czy wybrać silną kartę graficzna, czy lepiej podzielić środki na procesor/płytę/kartę graficzną. Wszelkie sugestie są mile widziane ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw, czy te 1000zł to ceny z Komputronika, z hurtu czy jak? Bo to wiele może zmienić.

 

Moim zdaniem wypadałoby samego użytkownika spytać w co gra itp. bo jakbym dostał w zamian za GeForca Radeona do gry w Neverwinter Nights 2 w trybie Online czy coś, gdzie Radeon dobrze nie działa, to bym sie chyba pociął ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił koledze zdecydowanie AMD, raz, że są w tej chwili bardzo tanie, a dwa nie odbiegają aż tak bardzo od Intela, dodatkowo najlepiej jeszcze wymienić ram i jakąś porządną płytę główną przydało by się zamontować, ewentualnie płytę główną zostawić i dorzucić mocniejszą kartę graficzną. Grafa radek 4850 koszt ok 590 zł, procesor ok 270 zł (X2 może 5400+ BE), ram ok 140 (2x1GB) jakiś 1066MHz albo 800MHz z niskim CL i komp jak marzenie cena 1000 zł;), ale może ktoś ma inny pomysł.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy nie lepiej wymienić całości na Intela?

sam procesor to jest wydatek ok 500 zł, do tego płyta główna przypuśćmy 350 i zostaje marne 150 zł i na co to wydać? na jeszcze mocniejszy procesor i lepszą płytę główną, lub też ram, bo grafy się nie kupi, a przechodząc na intela tj, zmiana płyty głównej i procka nie podniesie mu znacząco wydajności, a sądzę, że kolega z racji jeszcze młodego wieku (tak przypuszczam) będzie częściej grał niż projektował itp.

Link to post
Share on other sites

Grafika na pewno poleci. Co do płyty głównej, jeszcze nie zdecydowałem. Pamiętajcie, że Intela można stosunkowo łatwo i bezstresowo mocno podkręcić. W ten sposób CPU będzie znacznie wydajniejszy niż analogiczne rozwiązanie AMD. Niestety wymieniając płytę główna tracimy nieco gotówki, może nie starczyć na super kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy nie lepiej wymienić całości na Intela?

sam procesor to jest wydatek ok 500 zł, do tego płyta główna przypuśćmy 350 i zostaje marne 150 zł i na co to wydać? (...)

Nie przesadzajmy. Nie musi to być od razu coś z serii E7xxx czy E8xxx, ja prawdę mówiąc skłaniam się ku E5200. Pamiętaj też, że płyta która jest w komputerze, nie pozwoli na zbyt duży O/C procesora. Także nawet w przypadku AMD wypadało by ją wymienić.

Link to post
Share on other sites

1) Jakie ceny z Komputronika, czy z Hurtu? Bo w komputroniku taki E8400 za ponad 600zł to ja dziekuje ;P

 

2) Kolejne pytanie w co gra osoba, która przysłała kompa, w jakiej rozdzielczości etc.

 

3) Problem polega na tym, że ta karta nie jest zła, a dodatkowy ram by sie przydał, nowa grafika to za to dość spory wydatek. 1000zł to nie tak duzo jakby sie wydawało.

 

4) Moim zdaniem coś takiego

 

Intel Pentium Dual Core E5200 + Thermalright Ultima 90i albo coś wydajniejszego od Box'a

MSI P35 NEO-F (intel P35) - tania, dobry chipset mimo, że starszy od P45

Sapphire Radeon HD4850

 

Ram niech sobie dokupi jak sprzeda procesor AMD, starą płytę i Pamięć.

 

 

5) Takie pytanie odnośnie rankingów. Trzy różne testy Sandry CPU, MEM, DYSK liczą się jako 1 czy jako 3? Jak mam 3 testy Sandry i SuperPi czy biore udział w losowaniu?

Link to post
Share on other sites

E5200 to wydatek jak się nie mylę do 350 zł, zależy gdzie co i jak, może nawet do 300 udało by się wydać, ale do tego płyta 350 zł już jest 650 zł, karty graficznej nie polepszymy mu za 350 zł no nie da rady, budżet jest aby 1000 zł, a co do kręcenia tego sprzętu to dochodzi jeszcze dobre chłodzenie ok 100 zł więc zostaje aby 250 zł. Grafy się nie da polepszyć

Link to post
Share on other sites

4) Moim zdaniem coś takiego

 

Intel Pentium Dual Core E5200 + Thermalright Ultima 90i albo coś wydajniejszego od Box'a

MSI P35 NEO-F (intel P35) - tania, dobry chipset mimo, że starszy od P45

Sapphire Radeon HD4850

 

Nie ma szans się zmieścić w 1000 z tą kartą. Trzeba wybrać 9600gt lub 960gso - no może jakimś cudem udało by się 4830.

Link to post
Share on other sites

A jaki zasilacz mamy do dyspozycji? bo my tutaj tak polepszamy polepszamy, krecić procka się zachciało, ale nie wiemy jaki mamy do dyspozycji zasilacz? A jak wiadomo on nie może zostać zignorowany

też miałem o to pytań, ale na zdjęciu wygląda na coś porządnego więc zakładam, że tak jest

Link to post
Share on other sites

A jaki zasilacz mamy do dyspozycji? bo my tutaj tak polepszamy polepszamy, krecić procka się zachciało, ale nie wiemy jaki mamy do dyspozycji zasilacz? A jak wiadomo on nie może zostać zignorowany

też miałem o to pytań, ale na zdjęciu wygląda na coś porządnego więc zakładam, że tak jest

po profilu haczyka doszedłem, że Pentagram CAV-500-A12S, więc on sobie powinien poradzić, z każda możliwych konfiguracji którą zaproponujemy
Link to post
Share on other sites

Podsumuje moje propozycje:

 

- obecna płyty plus jakiś szybki X2 do tego grafika 4850

 

lub przejście na platformę Intela

 

Płyta na P35 + E5200 (jakieś chłodzenie do tego) - podkręcić do 3,3 GHz + ATI 4670. [istnieje zagrożenie że pamięci mogą nie dać rady]

 

Osobiście uważam że X2 z zegarem powyżej 3 GHz z 4850 będzie wydajniejszy od Intela.

Link to post
Share on other sites

Podsumuje moje propozycje:

 

- obecna płyty plus jakiś szybki X2 do tego grafika 4850

 

lub przejście na platformę Intela

 

Płyta na P35 + E5200 (jakieś chłodzenie do tego) - podkręcić do 3,3 GHz + ATI 4670. [istnieje zagrożenie że pamięci mogą nie dać rady]

 

Osobiście uważam że X2 z zegarem powyżej 3 GHz z 4850 będzie wydajniejszy od Intela.

taktowanie pamięci zawsze można zmniejszyć;) więc z pamięciami bym się raczej nie martwił, reszta tak jak mówisz
Link to post
Share on other sites

Witam,

płyta główna powinna zostać, bo się nie zmieścimy w kwocie 1000zł, wymiana procesora na lepszy - proponuję Athlon X2 6000+ BOX, ramy bym zostawił - z opisu haczyka90 wynika iż korzysta on z Windowsa Xp, więc jeśli nie korzysta z Visty to RAM moim zdaniem jest narazie ok. Do tego Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) bulk - cena tych elementów w komputroniku to w sumie 966zł.

 

Drodzy państwo - próba wymiany 3-4 podzespołów i zmieszczenia się w kwocie 1000zł spowoduje iż każdy element z osobna stanie się lepszy, ale w całości nie przyniesie to oczekiwanego przez haczyka efektu - nie wskoczymy wtedy z wydajnością w grach o te "300%" które wyczytałem w newsie ;) Lepiej szukać innych alternatyw, wnioski na wyciągnięcie ręki, myślę iż wymiana procesora i k. graf. to klucz do sukcesu.

 

Pozdrawiam, powodzenia w wyborze.

Link to post
Share on other sites

ewentualnie jeszcze dodam, że można by wybrać kartę nvidia zamiast radeona ze względu na chipset płyty głównej. Wtedy proponowałbym GeForce 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) dark knight cooler z tym że w komputroniku całkowity koszt wyjdzie poza 1000zł o 15zł, polecam ceneo.pl lub skapiec.pl i na "bank" się zmieścicie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

1) Jakie ceny z Komputronika, czy z Hurtu? Bo w komputroniku taki E8400 za ponad 600zł to ja dziekuje ;P

 

2) Kolejne pytanie w co gra osoba, która przysłała kompa, w jakiej rozdzielczości etc.

 

3) Problem polega na tym, że ta karta nie jest zła, a dodatkowy ram by sie przydał, nowa grafika to za to dość spory wydatek. 1000zł to nie tak duzo jakby sie wydawało.

 

5) Takie pytanie odnośnie rankingów. Trzy różne testy Sandry CPU, MEM, DYSK liczą się jako 1 czy jako 3? Jak mam 3 testy Sandry i SuperPi czy biore udział w losowaniu?

Ad1. Oczywiście kupimy tam, gdzie dostaniemy najlepszą cenę. Nie musimy kupować w KT chociaż tutaj też bym nie przesadzał.

 

Ad2. Musimy poczekać aż się odezwie

 

Ad3. Która? Ta 8600 która jest teraz w jego kompie? Czy 4850? Jeśli starczy na nią kaski, to jest to jeden z możliwych wyborów

 

Ad5. Trzy różne Sandry liczą się jako 1, Jak masz trzy Sandry i SuperPI to nie bierzesz udziały w konkursie.

Link to post
Share on other sites

E5200 to wydatek jak się nie mylę do 350 zł, zależy gdzie co i jak, może nawet do 300 udało by się wydać, ale do tego płyta 350 zł już jest 650 zł, karty graficznej nie polepszymy mu za 350 zł no nie da rady, budżet jest aby 1000 zł, a co do kręcenia tego sprzętu to dochodzi jeszcze dobre chłodzenie ok 100 zł więc zostaje aby 250 zł. Grafy się nie da polepszyć

 

Kupimy tam, gdzie będzie najtaniej. Zależy nam na tym, żeby kompik wyszedł możliwie najlepiej.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...