Skocz do zawartości

Dysk jest zabezpieczony przed zapisem


Recommended Posts

Witam mam problem z pandrive Kingston dataterevel 200. Nie mogę go sformatować na inny system plików, ani nic usunąć z niego. Ponieważ cały czas pojawia się komunikat "Dysk jest zabezpieczony przed zapisem" Próbowałem już różnych programów ale one nie pomagają: gparted, bootice, fc mptool, hp usb disk storage tool 2.2.3, phison preformat, repair. Już nie mam głowy do niego jak usunąc to zabezpieczenie pod Windows7.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem już tego TestDisk nie chce też sformatować. Dziś jeszcze działało kasowanie plików na systemie plików exFAT. Ten pendrive nie ma takiego przełącznika to jest ten http://www.kingston.com/support/USBFLASHDRIVES/downloads/default.asp?s=DT200

Próbowałem też przekopiować ten plik ze strony kingston, też nie dało rady.

http://imageshack.us/photo/my-images/818/przechwytywaniekz.png/

Edytowane przez strateg
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Podpinam się pod temat. U mnie po wgraniu łatki M$ z obsługą exFAT na Xp wywala ten błąd przy próbie usunięcia czegokolwiek. Łatkę wgrałem ze względu na brak obsługi NTFS na telewizorze. Próbowałem w edytorze rejestru.

Klucz musiałem wpisać, bo u mnie go nie było.

 

"[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
i zmieniamy wartość WriteProtect na 0
WriteProtect”=dword:00000000"

 

Nie pomogło. Jest może jakiś inny sposób obsługi exFAT na tej windzie?

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

Tylko u mnie problem jest wyłącznie z exFAT. Na NTFS było dobrze. Problem częściowo rozwiązany po formatowaniu, ale normalnie usuwać plików nie idzie.


Odświerzam - może ktoś wie co poinstalować, poza łatką M$ z obsługą exFAT / FAT64, żeby można było normalnie z tego korzystać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...