Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

@up

No dobra dam H100. Czasem ten i5 przewyższa wydajnością i7, którego różnica polega na tym, że ma 8 wątków zamiast 4 jak w i5, a gry wątków nie wykorzystują, więc to bez sensu. Zmienię GPU przy następnej aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny wątek.. Tylko teraz nasuwa się pytanie czy komputer może być użyty tylko do grania i to jeszcze zawsze z zapasem OC?

Zestawy można by jeszcze rozdzielić np na Zastosowania profesjonalne (CAD/Adobe After/3d max itp itd)

W takich przypadkach będzie miał sens i7? większe ilości pamięci RAM? czy np RAID nie koniecznie SSD. Można darować sobie wypasioną obudowę... czy np nagrywarkę DVD..

Wiem że to dużo zabawy ale jak już podejmujemy się klasyfikacji to trzeba patrzeć całościowo?

No i może jeszcze opracować jakąś prezentację wizualną ;D

 

Pytanie do was czy rzeczywiście potrzebne są zasilacze o mocy powyżej 700W? W konstrukcjach z jedną kartą graficzną

Link to post
Share on other sites

Były już propozycje z tym podziałem i złożenie tylu zestawów to trochę dużo. Z tym zapasem na OC to każdemu może przyjść ochota na podkręcenie, więc lepiej mieć ten zapas i coś spróbować, niż nie mieć i żałować. W którym zestawie z jedna kartą widzisz zasilacze powyżej 700W.

 

Prezentacja wizualna to nie dla mnie, jak ktoś chciałby takie coś zrobić to czekam na propozycje.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Zasugerowałem się zestawami powyżej. Wiem że to dużo roboty ale też spory temat do dyskusji... Nawet buldożer mógłby znaleźć swoje zastosowanie w niektórych konfiguracjach...

 

A co do prezentacji chodzi mi o tabelkę czy jakiś formularz wedle którego można układać specyfikację

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zrób kategorię do 90 zl np pentium 3:F

 

Zasugerowałem się zestawami powyżej. Wiem że to dużo roboty ale też spory temat do dyskusji... Nawet buldożer mógłby znaleźć swoje zastosowanie w niektórych konfiguracjach... A co do prezentacji chodzi mi o tabelkę czy jakiś formularz wedle którego można układać specyfikację

tabelkę owszem całkiem sexi idea ale weź pod uwagę wahadło cenowe prouktów w zależności od sklepu czasu no i dostawa czy osobisty odbór itd.;)F:F

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-2500K

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68P-DS3

Chłodzenie procesora: Opcjonalne

Pamięć RAM: Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1600MHz CL9.0 BOX

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

Napęd: LG GH22NS50RBBB czarny

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)

Zasilacz: OCZ Stealthxstream 2 600W

 

Wprowadziłem takie zmiany w zestawie do 3k wyszło dokładnie 2975 z wysyłką :P

Edytowane przez Lukman
Link to post
Share on other sites

1. Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX 969 zł 969 zł

 

2. Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0

Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna 849 zł 849 zł

 

3. Corsair CMPSU-850HXEU - 850W 759 zł 759 zł

 

4. Noctua NH-U12P SE2 289 zł 289 zł

 

5. Radeon 6950 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) OC 1 149 zł 1 149 zł

 

6. CoolerMaster Elite 360 Black - bez zasilacza 149,90 zł 149,90 zł

 

7. WD Caviar Green 750 GB WD7500AARX 64MB cache SATA/600 489 zł 489 zł

 

8. Kingston HyperX DDR3 4X 4GB 1600MHz XMP CL9 Genesis 509 zł

 

 

 

 

Myślę nad kupnem czegoś takiego to taki mój własny składak wydaje się być rozsądny. Zastanawiam sie jeszcze nad jakimś małym (ok. 80gb) ssdkiem do systemu. Cena zestawu wynosi 5162 zł. Komputer kupuję do gier. Chciałbym cieszyć się w pełni komfortową rozgrywką w rozdzielczości 1920x1080 we wszystkie gry na ULTRA z max AA, AF. Konfiguracja ma być rozwojowa :) Dziękuję za komentarze.

Link to post
Share on other sites

A może ktoś zaproponowałby mi zestaw który będzie rozwojowy, zbudowany właśnie na tym procku, na którym wszystkie gry na rozdzielczosci 1920x1080 będą działać w pełni płynnie ze wszystkimi wodotryskami (BF3, Wiechu 2, Crysisy, itp). Aha i czy warto zainwestować w mały (ok 80 gb) dysk ssd do systemu i paru programów i czy odczuję wyraźną różnicę.

Link to post
Share on other sites

To masz coś zryte... Użyj CCleanera i wyczyść rejest, i wszystko, przeskanuj system dobrym antyvirus-em, jak nadal będzie ci mało RAMu pozostaje format.

 

Jeszcze pozostaje kwestia ile razy tego BF'a odpalasz, bo jak 10, to się nie dziw. %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...