Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Rewelacja. Mają na prawdę niskie ceny. Niby tylko parę złotych mniej za to i za tamto, dodatkowo darmowa wysyłka, a finalnie uzbierało się na lepsze GPU.

 

Czekam na aktualizację kodów na morele.net bo te są już nie aktualnie. Mam nadzieję że zgodnie z zapowiedziami będzie to 8.08.2012

Mówisz o linkach do podzespołów czy o koda promocyjnych? Edytowane przez sober
Link to post
Share on other sites

Ostatnio znowu podrożały dyski ceny idą coraz bardziej w górę jak to się dzieje elektronika tanieje wprowadza się nowe technologie a dyski nic nie tanieją za chwile dyski SSD będą tańsze od HDD

 

A jeżeli ceny zależą od ceny dolara to teraz dolar jest najtańszy od początku maja a spadku cen nie widać ale z obniżkami to tak zawsze a jakby podrożał to momentalnie ceny by poszybowały w góre

Edytowane przez Tomacho77
Link to post
Share on other sites

Hej... Te zestawy nie są zbyt optymalne szczerze powiedziawszy. W budzie za 4,5K można mieć spokojnie lepszy dysk, a napędy firmy Plextor są jak dla mnie za drogie w stosunku do tego, co oferują. Za 50zł mniej można mieć praktycznie to samo. I niepotrzebne takie drogie budy. Tu już kwestia gustu, ale za prawie 400zł można mieć sporo duzo lepszych. Chociaz to juz sobie każdy sam wybiera, jednak te zestawy powinny byc jak najoptymalniejsze dla każdego, a nie są.

Zresztą, nie pakowałbym tyle kasy w kartę, gdyż wszystko dąży do minimalizacji wymogów. HD7870 spokojnie starcza do wszystkiego. Na takich pułapach cenowych pokusiłbym się o wpakowanie trochu kasy w jakość produktów, a nie na siłę ciśnięcie wszystko w kartę. A za 5 czy 6 kawałków to brak napędu Blue-Ray to już przesada.

 

Ale jeżeli chodzi o resztę to zestawy są w porządku, tylko ja osobiście prosiłbym o jakąś ich aktualizację/optymalizację. Bo sam kiedys tu wchodziłem szukajac jakiegoś konkretnego zestawu, jednak na niewiele się to zdało ;<

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Coś postaram się zdziałać, jak w sklepach będą dostępne GTX 660/GTX 660 Ti. Co do GPU to HD7870 wystarczy, ale nie każdemu i zaraz piszą jacy to oni mądrzy, i jak świetnie składają zestawy. Napęd Blue-Ray, tylko, że po co to komu do gier? Jak dla mnie to strata kasy.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Coś postaram się zdziałać, jak w sklepach będą dostępne GTX 660/GTX 660 Ti.

 

oby tylko dostępność była jak największa , żeby konkurencja zeszła bardziej z cenami , co prawda jakieś tam spadki widać , ale jak dla mnie to jeszcze nie to :

Vertex3D Radeon HD7850 X-Edition 1GB DDR5/256bit wer. OC 1000 MHz / 807 zł

XFX Radeon HD7850 Core Edition 1GB DDR5/256bit / 864 zł

Sapphire Radeon HD 7850 1GB DDR5/256 Bit HDMI/DVI/mDP LITE OC / 880 zł

Vertex3D ATI Radeon HD7850 X-Edition 2GB DDR5/256bit wer. OC 1000 MHz / 892 zł

Sapphire ATI Radeon HD7850 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP / 903 zł

 

Gigabyte ATI Radeon HD7870 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP / 1098 zł

 

Gigabyte ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP / 1260 zł

 

HD7850 wer. 1GB powinny kosztować tak ok. 750-800 zł , wer. 2GB - 800-900 zł

 

HD7870 - 950-1150 zł

 

HD7950 - 1150-1350zł

 

niestety obecnie raptem kilka kart mieści się w tych cenach

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja na sierpień była na początku miesiąca, więc jaki jest sens aktualizować co tydzień. Walnąłem się tam z datą i zamiast września wpisałem sierpień. Następna aktualizacja będzie po pojawieniu się w sklepach GTX 660Ti / GTX 660.

Link to post
Share on other sites

Polecamy zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net.Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy

1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie

2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

 

Te kody nie działają!!!

Link to post
Share on other sites

Siemka jestem tu nowy, chcę kupić składaka do gier max 2200 zł ale nie wiem od czego zacząć, czy mam kierować się zaproponowanymi tutaj zestawami czy lepiej samemu poczytać różne fora i dobrać zestaw

 

Chciałbym żeby najnowsze produkcje typu Battlefield 3 czy medal of Honor chodziły na ultra detalach, jest to możliwe za 2200 zł?

 

Znalazłem na Allegro ten oto zestaw

 

http://allegro.pl/piekny-i-mocny-i7-4x3-7ghz-8gb-1000gb-gt630-2gb-i2537343577.html

 

Co o nim myślicie?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby najnowsze produkcje typu Battlefield 3 czy medal of Honor chodziły na ultra detalach, jest to możliwe za 2200 zł?

Zależy w jakiej rozdzielczości, jeżeli FHD to zapomnij.

 

Na tym złomie z allegro, gry będą się pięknie zacinać. Weź mój zestaw, a najlepiej załóż własny temat.

Link to post
Share on other sites

Też się tak bałem przed pierwszym kompem, ale gdzieś w internecie krąży angielski poradnik do budowy komputerów przeplatany ciekawymi ifilmami "How to build computer", które mają chyba kilkanaście części. Poza tym na forum załóż własny temat w kategorii Zestawy Komputerowe. Masz może Obudowę i napęd ze starego kompa? A może i zasilacz?

 

Na tym GTX 630 z allegro na ultra w chociaż HD+ sobie nie pograsz, a co dopiero w Full HD o.0 ;)

Link to post
Share on other sites

Zestawy do obróbki zdjęć, video są niezbyt przemyślane - jak można polecać komuś sprzęt jak ma się zerowe doświadczenie w temacie ?

Bez obrazy Sniper, ale kupując jeden z Twoich zestawów ja był bym zawiedziony :

1. co tam robi 2500K - brak HT

2. co tam robi chipset p67 - brak wsparcia dla QuickSync

3. co tam robi gtx560ti itd. - dedykowana karta typu quadro to jest GPU do pracy. Na gtx popracujesz, ale brak im stabilności, które oferują dedykowane karty

4. gdzie się podziała platforma na LGA2011 ?

5. Zdecydowanie zbyt dużo kaski idzie na nie do końca potrzebne rzeczy, a w to miejsce "upośledzane" są inne bardzo ważne elementy (chodzi głównie o ram i CPU, mobo) - lepiej odpuścić porządną budę, cooler cpu i w to miejsce zrobić przesiadkę na lga2011 (3820), dokupić odpowiednią ilość ramu, bo to ma pracować i być wydajne przede wszystkim, a wygląd to taki dodatek.

Najważniejsza różnica pomiędzy kompem do pracy,a do gier to cena - do gier masz super sprzęt za około 4-6K złotych, do pracy za taką kwotę raczej średniawkę złożysz - jak dla mnie górna granica ceny za zestaw powinna się kończyć na kwocie 10-12K złotych, a nie na 8k, do tego lga2011 przy zestawie za około 6K zł to powinno być standardem.

 

Proponowałbym takie zestawy za 3,5K :

http://www.morele.net/inventory/info/dBZq5R/

http://www.morele.net/inventory/info/GeJMae/

http://www.morele.net/inventory/info/dJ7Wo/

 

4k zł :

http://www.morele.net/inventory/info/Gec9Ky/

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...