Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie , jak było to przepraszam ale nie mogę ogarnąć tematu...Wnerwiają mnie dwie przypadłości:

 

1. Komputer bardzo wolno wstaje tzn. nie mówię tu o poście tylko w momencie pojawienia się hasła "Zapraszamy" ( Win 7 Pro 64) bardzo długo wszystko się ładuje( poprzedni komp Q8200/P5Q Dlx) było normalnie. Sprawdzałem w 4 różnych portach sata intela, tych jasno niebieskich.

 

2. Jak wyłaczę kompa na dłużej tj. 5-6 h to nie wstaje normalnie( restartować mogę do woli ) muszę wyłączyć i włączyć włącznikiem na zasilaczu.Po odpaleniu nie ma już żadnych problemów z działaniem i stabilnoscią.

 

Naprowadźcie mnie proszę na jakiś trop...

 

Ps. Ustawienia sata ahci, bios najnowy http://forum.purepc.pl/public/style_emoticons/default/icon_smile3.gif

 

Ps 2 O ile wolne wstawanie jestem w stanie jakoś przeżyć to irytuje mnie , że muszę włączać kompa z zasilacza...

Edytowane przez marcin_nov
Link to post
Share on other sites

2500K/P8P67 Pro 3.0/2 x 4 Corsair Vengance 1600 1.5V/500GB WD Green sata/OCZ ZX 850W

Teraz zauważyłem, że w momencie włączenia przyciskiem na budzie pali się Boot Device Led.

Jak pstryknę zasilacz z tyłu to już odpala się normalnie aż do ponownego wyłączenia komputera...

Link to post
Share on other sites

Faktycznie po ustawieniu na 1333 działa bez problemu.Wiem, że różnica w wydajności miedzy 1333 a 2200 to 2-3 klatki ( gry )

więc nie będę specjalnie płakał ale niesmak pozostaje :)

W czym upatrywać problemu? Czemu jednym działają normalnie a innym nie?

Problem biosu? płyty? pamięci ?

 

EDYTA:

 

Problem rozwiązany:

Wyłączenie nie potrzebnych kontrolerów w tym niestety bluetooth oraz undervolting pamięci :)Nie 1.5V tylko 1.4 V przy 1600 i wszystko fika.

Ehh dziwny ten Asus

 

du*a , jednak dalej to samo...pochwaliłem się za bardzo...

 

Ehh dziwna ta płyta...dzisiaj ustawiłem 1.35 i wstaje normalnie...

Edytowane przez marcin_nov
Link to post
Share on other sites

Tyle składałes pc-tów, to cos nie tak ze własnego nie umież ustawic i zdjagnozowac problem.

Ja osobiscie tez składałem od 2000 roku i co nadal sie ucze. Myslę ze Pan Paweł ci dobrze radzi trzeba sie zdobyc na swoją inwencje.

A jak nie to trzeba zaniesc do serwisu w sklepie, powsadzają rozńe elementy i sie okaże. Nikt nie rozwiaze twojego problemu, tylko ty sam. Serwis czy inne sposoby to jest droga do celu. Za usługe trza cos dac niema innej rady, pewnie wież o czym mówię.

 

Siemano

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna uwaga...jak komp nie chce wstać to pali się czerwona dioda od boot device.

Teraz komp wstał.Więc raz wstaje a raz nie, więc to nie tak że w ogóle się nie włącza...

 

maro0724 - LP - low profile , pytanie czy takie same kości siedzą w moich i Twoich bo moje mają wysoki radiator.

 

Przy okazji jak tu wkleić screena, bo nie daje rady :)

 

Pojawił się nowy bios 2103 w którym poprawiono kompatybilność z pamieciami, więc chyba coś jest na rzeczy, zobaczymy czy coś zmienili...

Edytowane przez marcin_nov
Link to post
Share on other sites

sciagam ze strony asusa plik z biosem z download po wybraniu modelu plyty, nagrywam ten plik na pendrive uruchamiam bios i tam jest narzedzie asus flash cos takiego wciskasz wybierasz sciezke z pena i potwierdzasz 2 razy yes i tyle :D nic trudnego...a rev plyty mam jeszcze 1.0 kupowana jako 1 z pierwszych dla i5-i7 :)

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Już sobie poradziłem...problemem okazał się prawdopodobnie oryginalny kabel sata...zmieniłem na inny i komp odpala za każdym razem. Pamięci bez problemu chodzą na 1600 w trybie xmp plus dodatkowo udało mi się ustawić napięcie z 1.5 na 1.35 oraz command rate z 2T na 1T...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...