Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Prosiłbym o zwrócenie mojej uwagi na jakieś konkretne modele z niższej półki cenowej do zastosowań jak w temacie.

 

Jedyne co ma mieć to Full HD... reszta jest zbędna (wszystkie polepszacze Hz... USB... internet... itp.).

 

Na razie przetestowałem kilka modeli z górnej półki cenowej... ale muszę sprawdzić te tańsze... bo prawdopodobnie nie warto wydawać ~2600zł za 32DT35E Panasa :P (jest świetny... racja... no ale ta cena).

 

Tak więc - cenowo jak najmniej.

 

Ja już sobie je odnajdę i przetestuje :)

 

Pozdrawiam

frog01

 

P.S.

Co sądzicie o marce Orion?

Jutro skołuje 32LB1000 i może 32FX100D i sprawdzę jak to działa.

 

Edytowane przez frog01
Link to post
Share on other sites

Własne oko da Ci najlepszą opinię. Ja się staram nie dyskredytować żadnej firmy na starcie. Jak szukałem kiedyś taniej 32ki to akurat najlepsza z tanich jaka stała w sklepie to Funai LT7 (obraz bardziej mi pasował niż na konkurencyjnym Samsungu, Sharpie i LG).

 

Upewnij się tylko, że te TV mają natywną rozdzielczość 1080p bo zdarza się w najtańszych modelach (przynajmniej kiedyś) TV czy kamer, że jest naklejka/opcja FullHD ale naprawdę to nie jest 1080p tylko 1080i.

Link to post
Share on other sites

Zwróć przy okazji uwagę na LG 32LK530 (~1400 zł), moim zdaniem godny następca LG 32LD465

Po wielu miesiącach poszukiwań na taki się chyba skuszę

w oznaczeniu nr seryjnego koniecznie w środku Y (wyznacznik zastosowania matrycy Ips) np ZC.BEUYLJP

w modelach LD wyznacznikiem zastosowania w telewizorze matrycy IPS była literka W (np BEUWLIP)

Edytowane przez mauron
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info... na pewno przydatne. W poniedziałek/wtorek będę miał pewnie tego LG 32LK530... a może także LK430 i LK450. Jak będę miał czas to przetestuje i dam znać jakie są moje odczucia.

 

Będę może również mieć Sonego 32BX420 i Orion 32LB1000.

 

Dziś przetestowałem trochę dogłębniej 32DT35E Panasa :P

To się nazywa TV :D ...ale trochę drogi.

Jutro przetestuje jeszcze Samsungi 32D5500 i 32D6500. To raczej dla sportu bo bardziej bym się nastawiał na coś tańszego typu te LG.

 

Pozdrawiam.

 

 

Edit:

Sony 32BX420 przetestowany.

Mam mieszane uczucia... kolory ok. Input lag tez nie najgorzej. Kąty widzenia słabe... szczególnie czerń pod innymi kątami taka jakaś pod granat wpadająca (próbowałem najróżniejszych ustawień).

 

Musze przetestować więcej telewizorów z niższej półki cenowej żeby stwierdzić czy ten Soniak jest wart swojej ceny i czy nie ma jakiejś tańszej alternatywy.

 

Jak będę miał czas to spróbuje dostać te LG do testów.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez frog01
Link to post
Share on other sites

Nie kierując sie opiniami bo te jak wiadomo mają swoich za i przeciw to przetestuj te modele : Philips 32PFL5405H/12 Philips 32PFL4606 Posiadam i czerń to czerń nie narzekam ogólnie na philipsa fakt ja dałem 2600 teraz te modele są tańsze.

5405 jest chyba modelem z tamtego roku i raczej nie będę go miał jak zdobyć do testów.

 

4606 przetestuje.

 

Jutro pewnie będę miał LG 32LK530 (z oznaczeniem modelu z literką Y... czyli niby IPS) do testów.

 

Jak będę już po testach to dam znać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

na razie nie mam trochę czasu... ale na ten weekend będę miał tego LG 530... za 450tkę z matrycą TN nawet się nie będę zabierać.

 

Prawdopodobnie jak mi spasuje to będę tą 530 kupował. Zobaczymy :)

 

edit:

 

mam właśnie do testów LG 32LK530

 

Z wyglądu... telewizor jak telewizor - nic specjalnego.

 

Po włączeniu - od razu mi się bardziej spodobał od Sonego 32BX420, a po ustawieniu kilku parametrów to powiedziałbym że całkiem spoko jak na tą cenę.

Matryce mam w nim IPS... oznaczenie modelu to ZC.BEUYLJP... pod lupą wygląda jak IPS... i pod kątami zachowuje się jak IPS... więc na 99% jest to IPS :P (chyba ze to jakąś inna matryca jaką wymyślili... nie wiadomo... model mam według plakietki na tv z grudnia tego roku).

 

Trochę się bawiłem z ustawieniem ostrości... na soniaku czy samsungach czy panasonic to zawsze zjeżdżałem na prawie sam dol i było ok... a tu już tak nie jest. Dalej nie jestem w 100% przekonany czy mam dobrze ustawioną i czy nie powinienem coś pozmieniać w dół czy w górę trochę. Dodatkowo w trybie ekspert jest ostrość pozioma i pionowa... poczytam i pokombinuje.

 

Jak na razie nie mam aparatu fotograficznego pod ręką (poza tym w komórce ale ten się chyba nie nada) aby zrobić test Input laga... ale na oko jest ok. Nie zauważam żadnego większego opóźnienia w porównaniu do mojego poprzedniego monitora.

 

Jak tylko będę miał więcej informacji to napisze.

 

Pozdrawiam

frog01

Link to post
Share on other sites

jak w googlarce wpiszesz

lg 32ld465-czyli TV LCD full hd jako monitor

znajdziesz obszerny temat dot. LD465, w którym jest m.in. dyskusja n/t ustawień. Model tego tv jest starszym bratem LK530, więc a nóż będzie z tego jakaś pomoc...

 

Dla przykładu, co na szybko tam znalazłem (2-gi post) w kwestii zalecanych ustawień

 

Energy Saving: Minimum

Picture mode: expert1

Backlight: 70

Contrast 100

Brightness: 50

H sharpness: 40

V sharpness: 53

Colour 50

Tint 0

 

EXPERT OPTIONS:

Dyn. contrast OFF

Noise Red. OFF

Digital Noise Red. OFF

Black level High

Colour gamut BT709

Edge enh. OFF

Colour filter OFF

Colour temp Medium

Link to post
Share on other sites

no więc ten LG (32LK530) jest jak na razie telewizorem, który najdokładniej przetestowałem.

 

Od razu powiem, że odpada.

 

Powód jest jeden - 4:4:4 chroma subsampling... a raczej jego brak :/ Gdyby nie to to byłby całkiem niezły monitor/TV

 

Całkiem niski input lag (gubi 1-3 klatki... co jak dla mnie jest akceptowalne), naprawdę dobre kolory (za wyjątkiem tych szczegółów czerwonych/purpurowych na ciemnych tłach...), świetne kąty widzenia.

 

Jakbym go używał jako TV, albo pod kompa tylko do oglądania filmów czy grania w gry - to pewnie bym go brał... ale brak tego 4:4:4 mi trochę przeszkadza w momentach :/

 

Muszę szukać 32LK450 z matrycą IPS lub jakiś inny TV.

 

W tym tyg może przetestuje 32PFL3606 od philipsa... i ten nieszczęsny LG 32LK450 z matrycą MVA (może będzie ok?).

 

Jeśli interesują kogoś jakieś szczegóły (zdjęcia czy coś) to pisać! Mam go jeszcze do jutra włącznie.

 

Pozdrawiam

frog01

Link to post
Share on other sites

Najgorsze to to, że nie mam za dużo czasu teraz przed świętami... :/

 

Jutro oddaje LK530 i prawdopodobnie będę miał dostępne Philipsa 32PFL3606, Samsunga 32D550 i Oriona 32FX100D.

 

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć pewnych informacji na temat 4:4:4 chroma i input lagu w tych modelach (wtedy mógłbym się bardziej zainteresować konkretnymi modelami).

 

Przy okazji... wie ktoś dokładnie jaka jest różnica między LG LK430 a LK450??

Bo możliwe, że będę miał dostęp do tych 430stek... ale nie wiem jeszcze na jakiej matrycy.

Link to post
Share on other sites

co do matrycy, szukaj z Y, prawdopodobnie będzie S-IPS

 

I've been reading some interesting info from another forum (avsforum) which I came to know from a link post from another member here.

 

It seemed LG, like Samsung, is not using a single definite source for its panels.

 

People who prefer the S-IPS panels for it's wider viewing angle and less lag might be disappointed to know he has the other types of panels and not the S-IPS he prefers.

 

For the 2011 models of LG (specifically the LK450 models), it seemed there's a way to identify the panels used by the serial number, example:

 

32LK450-UA.ACCYLUR

 

The fourth letter from the right/last character should be a Y. They say 2010 models like the LD460s should have a "W" on the other hand, but this year it's a "Y".

 

If it's a D, it's not an S-IPS panel. If it's a "Y", it could be.

 

co do różnic, porównywarka na stronie LG pokazuje różnice między LK430 a LK450 w wymiarach oraz wadze, ponadto inny system oszczędzania energii oraz w "Audio Output (Watts - THD 10%)" - LK450 ma 10W+10W, a LK430 ma 300W PMP0. Nic więcej nie znalazłem

Edytowane przez mauron
Link to post
Share on other sites

z oznaczeniami wiem... dlatego z miejsca niestety wykluczyłem 32LK450... bo mam dostępne niestety tylko z literką D.

 

Jutro będę widział 32LK430 i zobaczę jakie one mają literki.

 

32LK530 oddałem, a teraz właśnie obok u mnie leży Philips 32PFL3606... wstępnie na szybko co patrzyłem zanim go do domu przywiozłem - ma 4:4:4 subsampling... ale za chwilę sprawdzę dokładnie.

 

Wstępnie też stwierdzam, że Philips ma beznadziejny pilot (ogólnie obsługę menu) w porównaniu do LG, Samsunga czy Panasa... no ale to tak ważne nie jest, bo jak już będzie ustawiony to u mnie będzie używany tylko jeden przycisk - power :P

 

Zastanawiam się również jaka w tym Philipsie jest matryca... jak macie jakieś info jakie Philips montuje w swoich TV panele to dajcie znać. Poszukam też w google jak rozpoznać mniej więcej po wyglądzie/kształcie subpixeli (mniej więcej wiem, ale tyle tych typów matryc jest, że można się pogubić... a ja mam trochę słabą lupę)

 

Mam też dostępne 37LK430 i 37LK450 obie z "Y" w kodzie produktu... ale kurde za duże trochę (obraz natomiast wygląda na nich naprawdę dobrze... sprawdzałem tylko pod BD playerem i Cyfrą + HD... nie pod PC).

 

Pewnie jeszcze dziś lub jutro zdam raport z moich mini testów tego Philipsa.

 

Pozdrawiam

frog01

 

===============================

 

Edit:

 

Nie wiem co to za panel... zachowuje się prawie jak IPS w LG 32LK530... ale kąty widzenie nie są aż tak dobre.

Subpixele są również w kształcie ">" ale w LG i Samsungu (i na większości zdjęci w necie) są ułożone w drugą stronę, czyli "<"

 

TV przechodzi 4:4:4 chroma test bez problemu i w tym wypadku jest to spory plus.

 

Kolory są ok. Czerń taka sobie, ale nie jest źle... biel jest w porządku.

 

Input lag 30-50ms... czyli gubi od 2-3 klatek. Jest to dla mnie _w miarę_ akceptowalne. Gra się ok, ale zaznaczam, że jakimś tam wymiataczem nie jestem... :)

 

Bardzo rozczarowuje menu Philipsa i możliwości regulowania obrazu szczególnie w trybie PC (bez trybu PC ostrość jest skopana i wygląda to słabo... pewnie input lag też byłby wyższy poza trybem gry).

 

No nic... wydaje mi się, że ten TV mógłby zostać moim monitorem... szczególnie, że jest jednym z tańszych do jakich mam dostęp :) Orion jest tańszy... ale jeszcze nie testowałem (uprzedzeń do marki za specjalnie nie mam, no ale jest zdecydowanie mniej znana niż reszta).

 

Jeszcze został Samsung D550, Orion FX100D i LG LK430 do przetestowania... prawdopodobnie, jeśli LK430 będzie na matrycy S-IPS to będzie trochę lepszy od tego Philipsa. Myślę tak, bo obraz na LK530 był trochę lepszy poza brakiem 4:4:4 subsamplingu (a to niestety w moich oczach zdyskwalifikowało ten TV).

Edytowane przez frog01
Link to post
Share on other sites

Znalazłem to na anglojęzycznym forum

 

 

 

Quote:

Originally Posted by maxxis

Thank you for reply hristoslav2, I'm still curious, is in Philips 32PFL5606 Sharp-s UV2A panel?-also in 32PFL5605 and 32pfl6605? .The budget is not big and I am choosing between these and LG-s 32le5300 .

 

32PFL3606 LG S-IPS panel

32PFL4606 LG S-IPS panel

32PFL5606 Sharp UV2A panel

32PFL6606 Sharp UV2A panel

32PFL7606 Sharp UV2A panel

32PFL8606 Sharp UV2A panel

32PFL9606 Sharp UV2A panel

 

Quote:

Originally Posted by wrapter

The links doesn't mention its a SPVA may be its this Sony Global - News Releases - Sony develops "Hybrid FPA", a novel liquid crystal alignment technique that achieves a combination of SPVA and sony FPA

Perhaps you're right ..... but my observations suggest that in many cases, passing at least a year, while a novelty is put into production.

Last edited by hristoslav2; 20-09-2011 at 11:52 AM.

 

dodatkowo wyszperałem instrukcję wejścia do menu serwisowego, gdzie ponoć widać zastosowaną matrycę

 

Entry into service menu TV Phillips

 

1. Speed ​​dial a remote control 062596i (i-button "info", in reference 2008/2009 models tv) window appears with a warning in English.

/ 2010 years in the models i button is replaced by October button in the center of the remote /

2. Want to go out - just press the Menu on the remote control. Want to go - pressing big round button labeled OK.

/ on older models (2008 2007), press the red button on the remote. /

 

Exit the menu by pressing the MENU.

Last edited by hristoslav2; 18-12-2011 at 11:28 AM.

Link to post
Share on other sites

Matryca to na 99% S-IPS... spodziewałem się trochę mniejszego input laga po niej... ale naprawdę nie jest źle. :) Coraz bardziej mi się ten Philips podoba.

Drażni mnie jedna rzecz - brak możliwości regulacji podświetlania w trybie PC. Jasność jest oczywiście... ale nie ma ona wpływu na podświetlanie.

 

W menu serwisowe wszedłem... ale nie wiem gdzie można tam odszukać info o matrycy... za bardzo nie chce tam grzebać bo czasami jedna opcja może "zepsuć" TV.

 

Już mam info, że oba 32LK430, które przyjechały, są z "Y" w product code... i już jutro będę miał możliwość się nimi pobawić (jeśli mi tylko czas na to pozwoli).

Link to post
Share on other sites

Drażni mnie jedna rzecz - brak możliwości regulacji podświetlania w trybie PC.

A powiedz mi, LG 32LK530 miał taką funkcjonalność? I czy ten Philips w innym trybie niż PC ma możliwość regulacji podświetlania?

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy Philips w trybie PC włącza się / wyłącza się razem z komputerem? Jeśli nie, to czy jest możliwość ręcznego ustawienia czasu po jakim tv ma się wyłączyć przy braku sygnału?

Edytowane przez mauron
Link to post
Share on other sites

A powiedz mi, LG 32LK530 miał taką funkcjonalność? I czy ten Philips w innym trybie niż PC ma możliwość regulacji podświetlania? I jeszcze jedno pytanko. Czy Philips w trybie PC włącza się / wyłącza się razem z komputerem? Jeśli nie, to czy jest możliwość ręcznego ustawienia czasu po jakim tv ma się wyłączyć przy braku sygnału?

LG ma taką możliwość... skala od 0 do 100 ewentualnie inteligentny sensor regulował podświetlaniem (wtedy opcja zmiany się wyszarzała).

 

Philips w trybie innym niż PC ma również inteligentny sensor i jeszcze dwa ustawienia podświetlania oprócz maxa - niski i średni.

 

Żaden jak na razie z testowanych przeze mnie telewizorów nie włączał/wyłączał się razem z komputerem. W Philipsie jest możliwość ustawienia wyłączania się TV, gdy jest nie aktywny (5, 15 i 30 min).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. WESOŁYCH ŚWIĄT!! :)

Nie ma problemu... i wzajemnie!! :D

 

A ja natomiast znalazłem chyba właśnie swój telewizor/monitor :D

 

Tak jak się spodziewałem prawdopodobnie będzie nim LG 32LK430 z "Y" w oznaczeniu produktu. :)

 

Podłączyłem go chwilkę temu, szybko skonfigurowałem (poszło szybko po wcześniejszej zabawie z LK530) i stwierdzam:

- ma pełne 4:4:4 subsampling

- matryca S-IPS

- spoko kolory i czerń (ma możliwość regulacji podświetlania :D )

- na oko jest szybki (input lag)... na razie na oko bo nie mam właśnie żadnego aparatu pod ręką, gra się (zagrałem chwilę w MW3) naprawdę przyjemnie :)

- bardzo fajnie sprawuje się przy przeglądaniu internetu, dokumentów

- filmy fajnie wyglądają (brakuje trochę TrueMotion z LK530... no ale jak dla mnie 4:4:4 jest ważniejsze)

 

Pozdrawiam wszystkich i wesołych świąt!! :)

Link to post
Share on other sites

już mi się nie chce :P

 

Siedzę już od świąt na tym TV i jestem naprawdę zadowolony :)

 

Jak na razie testowałem input lag z moim poprzednim monitorem LCD... i różnica to 8-16ms... czyli spoko

przetestuje kiedyś z CRT, ale teraz nie mam aparatu

 

Dodatkowo znalazłem fajne głośniki (soundbar)... Samsung HW-C450.... w świetnej cenie... zastanawiam się czy zadziała 4.1 (a właściwie 4.2 z moimi obecnymi 2.1 głośnikami).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...