Skocz do zawartości

Podkręcanie x4 955BE


Recommended Posts

Bawiłem się dzisiaj i chciałem wycisnąć z niego 4Ghz ale w OCCT wywala error. Co mogę zrobić? Na razie temp na Vcore poszło tylko o +0,025V (jedna wartość) Dalej kręcić Vcore?

W stresie temperatura to 55'

Konfig Blaszaka w podpisie.

Edytowane przez xReon
Link to post
Share on other sites

mam ten sam procesor co ty u mnie chodzi na co dzień na 4230mhz jakie masz napięcie v core ja mam ustawione na 1,49V bezpieczne jest do 1,52 V i temp do 62 stopni w stresie ja ustawiłem mnożnik na x20 a resztę przez ht pamiętaj też ze by ustawić wysoka częstotliwość nb [można trochę podbić napięcie +0,2V] wysokie nb bardzo dobrze wpływa na wydajność w phenomach 2 , w dalszym oc ogranicza mnie zasilacz modecom volcano 550W po wymianie na pewno będe dalej krecił bo procek i karta ma jeszcze trochę zapasu

Link to post
Share on other sites

Ja to mam słonia na łańcuchu :D Nie przekraczaj 1,5V ;) 4.0 powinien na tych 1,44V spokojnie zrobić. Ja bym został przy 3,9.

pokaż tego słonia chętnie zobaczę jak by coś to mogę dać skrina z occ 4ghz na napięciu 1,44V raczej niemożliwe na tym procesorze zdecydowana większość { nie wszyscy ] osiąga 4ghz na napięciu 1,475-1,5V
Link to post
Share on other sites

a więc jest 4.0Ghz, stabilne. w Occt przez 30min brak błędów.

 

Rev C3

 

mnożnik x20

NB Auto

NB V dałem 1.115V

VCPU jest 1.45V

Temp w stresie 57, troszke duża, jak dojdzie temp grafiki (77) to będzie z 60'.

 

standardowo, tzn auto dało mi CL pamieci ram na 11 więc dałem manual i ustawiłem tak jak pokazywał CPUID w SPD przy 1600. Tu też mam pytanie czy napięcie mi sam dobierze do Ramów? Wydaje mi się, że jest auto. (Normal jest ustawiony na 1.51 i poniżej jakies Dram VTT +0.75V)

Edytowane przez xReon
Link to post
Share on other sites

4.0 robilem na 1.43 ale w Occt wywalało Błędy.

 

Jest 4.0Ghz przy 1.45V, całą noc chodził OCCT - 0 błędów

Temperatura w OCCT 51' temperatura z Grafiką rozgrzaną na full: 58'

Napięcie na Ramach 1.51 (+0.75), 1600 CL 9

 

Jak na razie malinowo i soczyście.

Edytowane przez xReon
Link to post
Share on other sites

Timingi testuj jak normalnie reszta oc: 1 timing w dół i hyc test. Jak nie idzie, to vram w górę i znów test, jak to nic nie daje to powrót do stabilnego opóźnienia i następny timing do obniżania.

Wysokie częstotliwości ram'u w Phenomach II rzeczywiście nic nie dają jak nie podkręcasz zintegrowanego kontrolera pamięci 1333 MHz. Jak cpu-nb frequency z 2000 MHz podbijesz do przykładowo 2400 MHz to na pewno wzrośnie wydajność pamięci (i proca też, bo cpu-nb frequency podnosi także wydajność cache'a L3). Sam musisz potestować, co daje więcej: wyższe taktowanie czy niższe timingi.

Link to post
Share on other sites

po podniesieniu u mnie mhz na północnym w 3dmark mocno spadł physics core i PT ? Chodź ram w aida64 wzrósł sporo

:co:

Jak nie zobaczę screenów przed i po to nie uwierzę. To raczej niemożliwe.

Poszukaj na guglu może inni też mieli takiego buga?

 

normalnie z OCCT testować te pamięci czy po prostu jak sie uruchamia to jest git?

Raczej testuj. Choć nie wiem jak tam OCCT testuje pamięci, to polecam Prime95 test custom (ustawienia jak w teście blend tylko ręcznie wpisywałem ilość pamięci by zapchało cały ram). U mnie wykrywał wszystko ;) Edytowane przez mickey_mike
Link to post
Share on other sites

Ile ci punktów daje podkręcenie samego procka? bo z moim kompem jest chyba cos nie halo

3.2GHz = 3114p

4.0GHz = 3196p

 

Jedyna zmiana to Physics i/ PT:

3.2GHz - 3729 / 11.84

4.0GHz - 4847 / 15.39

Physics lepszy o 1118

PT lepszy o 3,55

 

Ja mam zbyt mało punktów jak na te podzespoły bo:

1. tutaj jest recenzja z takim samym procesorem mniej podkręconym i tylko ma więcej ramu i ma wynik bez OC grafiki 3500p ja z mocnym oc mam 3700p on z dużo mniejszym oc 3800p.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/ASUS_Radeon_HD_6850_DirectCU_i_wszystko_gra-4129.html

 

2. tutaj już całkowicie: gorszy procesor mniejsze taktowanie, słabsze ramy bo ddr2 800mhz i bez oc ma 3500p tak jak i tamten z pierwszej. Po słabszym OC karty niż mój ma 4000p

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Gigabyte_Radeon_HD6850_wersja_OC_-_miniRecenzja-4283.html

 

co jest grane z moim kompem?

Edytowane przez kejpi
Link to post
Share on other sites

@kejpi Bardzo Ci zależy na wynikach w benchmarkach? Jak nie to zdzieraj z neta Frapsa i odpalaj jakąś gierkę, w którą grasz i sprawdź kilka razy z oc i bez oc jak Ci leci fps w tej samej czynności z tymi samymi ustawieniami, czyli przykładowo przejście jakiegoś odcinka w Wieśku, nie wiem. Jak na jakimś portalu zrobią recenzję cpu/gpu z takimi informacjami to wszyscy komentujący zwykle piszą "Zaje~~ recka". To mówi znacznie więcej niż jakieś tam cyferki w SiSoft Sandra 8)

Sądzę, że to Ci da prawdziwy wynik korzyści podkręcania.

Link to post
Share on other sites

Na jakim napięciu gonisz NB i HT ?

NB - 1.2V było przy 2600MHz a 1.25-1.3V nawet 3GHz :) (3000MHz) ale jak w budzie masz przewiew i dobre radki na NB i SB i ogólnie to możesz sobie pozwolić byleby zasilacz był dobrej marki i trzymał naprawdę porządnie napięcia :) Aczkolwiek nie ukrywam że również płyta musi byś taka z minimum Mid-Highendowych półek. Ogólnie cenię sobie bardzo ASUSa i MSI :) AsRock u mnie odpada, ewentualnie jeszcze Giguś. (powyżej 400zł do 600zł) Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

A jak z napięciem na HT? U mnie HT nie przebija się przez barierę 2,4 GHz przy 1,3 V. Ciekawe na jakim HT Voltage Ty utrzymujesz 2,8 GHz?

 

O swoje mobo się nie boję, radiatory są i na sekcji zasilania, i na NB, i na SB, przy czym nie wiem co ma wspólnego SB i NB z taktowaniem mostka północnego (a dokładniej zintegrowany kontroler pamięci - to nie to samo co NB na płycie głównej), który jak wiadomo siedzi w uncore procesora %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...