Skocz do zawartości

Pomocy przy OC Phenom 955 BE


Recommended Posts

Witam!

Potrzebuje małej pomocy przy OC, mojego 955BE. Dziad kalwaryjski nie chce iść dalej niż 3,72 nawet przy 1,5v. Proszę o przydatne rady. Mój sprzęt

 

 

 

http://img651.imageshack.us/img651/8228/89942784.png

Uploaded with ImageShack.us

 

P.S.

IES jest normalnie wyłączony.

 

Pozdrawiam!

cza12ster

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

hmm, a ja mam malusi problem.

mam założonego Spartana na mojego Phenoma II x4 965 BE.. maksymalnie mogę 3,9 GHz z napięciem 1,45V.

to jest masakrycznie dużo, ale podchodzi temperatura do 65 stopni w BC2 np.

boję się odpalac OCCT bo pewnie byłoby z 70.

mam 2 wentylatory, z góry i z tyłu obudowy.

niepoukładane kable - czy to może być główna przyczyna?

czy po prostu ten procesor tak ma już.

RAMy to Kingston HyperX 1600 MHz 2x2Gb.

Link to post
Share on other sites

Właśnie w tym jest problem, że czy kręcę mnożnikiem czy fsb kończy się na niebieskich ekranikach. Przyczyn chyba nie jest tak błacha jak to, że po zmianie procesora nie przeinstalowałem systemu.

 

P.S.

 

Komunikat na niebieskich ekranikach to IRQ NOT LESS OR EQUAL

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

Coś słabo ci idzie u mnie na napięciu 1,5v 4260mhz na chłodzeniu Arctic Cooling Freezer 13 [max temp 58 stopni] ja dałem na fsb 210mhz a resztę mnożnikiem mam słabą płytę gigabyte na am2+ jak zmienię zasilacz to pójdzie wyżej 4350 mhz na 1,52V i tak go zostawię podbij napięcie nb i ht o 0,2V mnie to pomogło .staraj się nie przekraczać 62 stopni w stresie i napięcia 1,5V-1,52V max

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

[...] u mnie na napięciu 1,5v 4260mhz na chłodzeniu Arctic Cooling Freezer 13 [max temp 58 stopni] [...] mam słabą płytę gigabyte na am2+ jak

Panie, jakieś dowody daj, inaczej uznam ze to co napisałeś to kompletna bzdura. Pisać to każdy może, ale udowodnić to już nie...

Link to post
Share on other sites

HTT link zmień tak aby miał nie więcej jak 2100 na 9x. Kręć mnożnikiem powiedzmy na 19x200.Ram przy podkręcaniu fsb zmień na niżej takowany bo może on jest powodem bsodów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...