Skocz do zawartości

Recommended Posts

No, fajny test :) Nie ma co, Samsung F3 to najlepszy dysk 500GB dostępny obecnie na rynku.

 

Ale ja bym brał 5400 tak czy inaczej do tego serwera. Myślę, że dysk będzie mniej awaryjny niż 7200rpm, w końcu to tak jak z silnikiem, im mniej piłujesz, tym dłużej pożyje. Wydajność wystarczy na pewno, jaki transfer Cie zadowoli? A cisza i temperatury niedoścignione.

Link to post
Share on other sites

Warrk napisał(a):

http://www.hardwareluxx.de/community/sh ... p?t=542829

Też stary artykuł :) Tutaj jest nowy ;):

 

http://www.pc-experience.de/wbb2/thread ... adid=29290

Temat na forum zalozony w 2008 ale wpisy z F3 dodano "Geändert von Feichti (8. August 2009 um 15:39 Uhr) " wiec taki stary nie jest, ale ten test ktory zamiesciles jest duzo bardziej obszerny :)

 

Wniosek F3 jest SUUUUPER, same plusy i zadnych minusow.

Link to post
Share on other sites

No to zostaje tylko i wyłącznie :

 

Seagate 1,5 TB Barracuda 5900.12 (32MB, Serial ATA II)

 

Samsung SpinPoint F2EG 1,5 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

 

Pytanie tylko który jest bardziej wydajny ? chyba jednak barka ;)

 

P.S. Kolego kubbak właśnie wygrałeś bon towarowy do sieci "Real" :) czy gramy dalej ?!...

 

Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę znaleźć żadnych recenzji tego Seagate'a :) Ale kup, to Ty go nam przetestujesz ;) Wydajność jest taka sama, ewentualnie nie wyższa niż 5MB/s (skoro 7200.12 ma ok. 15MB/s więcej), a cena jest 100zł niższa. Jeżeli mnie pytasz o głos - Samsung.

Link to post
Share on other sites

No, czyli wydajność bardzo zbliżona - ponad 90MB/s. Pozostaje kwestia ceny, bo średnio trzeba dać 60zł więcej. Jest jeszcze WD Green (teraz mi się przypomniało), ale on też drogi (ponad 400zł) i głośniejszy pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Zapoznaj się z opiniami na komputroniku modelu 500GB, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Może to Cię przekona:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CQ%29.html

Wiem, że tam często są lamerzy i oszołomy, ale trzeba przyznać, że rzadko można spotkać 10/10 przy 55 opiniach :)

 

PS Słuchaj się misiaela :)

Link to post
Share on other sites

Słuchaj się misiaela :P

:) Hahaha... :P:roll:

Tak do mnie wołał "kuzyn" z Niemiec, który ani mru mru po polsku :)

 

A ja ciągle czekam na przesyłkę od benchmarka - mam nadzieję, że zdążą przed moimi urodzinami :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...