Skocz do zawartości

Złóż i wygraj komputer za 4000 zł - TEMAT OGÓLNY


Recommended Posts

Rozumiem więc że zwycięzcy otrzymali maila :P

No to moje gratulejszyn ^^

A zestawik zmontowałem bez ochów i ahów ale taki który zmiótłby te Wasze Bullżerki. Postawiłem na optymalne dobranie komponentów chodź niektórzy mogą mieć inne zdanie :> Dla mnie miły dla oka, wydajny i wygrałby gdyby nie pogoda na filipinach. itp;p

 

CPU: AMD Phenom II Quad-Core 965 BE;

PG: MSI 890FXA-GD65;

Radeon 6850 MSI 1GB CYCLONE; (gry to nie tylko Gigabajty na GPU :>)

RAM: Corsair DDR3 4x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

Obudowa: BitFenix Survivor Core czarna - bez zasilacza

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-530W

Dysk: OCZ Vertex 2 SSD 3,5" 120GB

Klawiatura: Microsoft Wireless Natural Ergonomic Desktop 7000 - okej, to jest śmieszne, ale(!) nie jestem proskim graczem i cenię wygodę nad 0.000001 latencji mniej niż przez wi-fi :P A z klawiszy funkcyjnych używam tylko lewego i prawego :P

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

No RAM może budzić nieco kontrowersji :P

Postawiłem na ogólną wydajność i przyjemność korzystania. Nie wiem wg. czego testują ale buczenie sokowirówki i smażenie omleta na obudowie nie zaliczyłbym do najwydajniejszych zestawów, a jedynie do uciążliwych choć szybkich :P

Kompa składałem pod siebie czyli komfort, a podzespoły miały ze sobą jak najlepiej współgrać no i delikatny OC po zmianie wietrzenia CPU też wchodziłby w grę..

 

Biorąc pod uwagę współpracę - GPU - CPU - RAM to przy małym cache'u procka dane przechowywane w pamięci powinny być jak najszybciej dostępne, stąd dużo wolnego na operacje. Co prawda mogłyby być szybsze a zmiana wydajnościowa raczej kosmetyczna to jednak Pan od architektury systemów komputerowych nauczył mnie, że tirem się po drogach polnych nie jeździ i liczy się płynność i szybkość komunikacji między podzespołami. Płyta główna wybrana ze względu na kontrolery USB 3.0/SATA oraz chipset no przyznam szczerze, że mi się podoba ;P To Millitary Class wygląda tak prosko, że omg omg omg :D

 

PS. zasilacz jak najbardziej wystarczający na to co jest + optyk, kolejny dysk i zostanie trochę zapasu może na kolejną słabą kartę ;p A cichy jak marzenie - wiem bo mam takowy :P

 

Na wygraną nie liczę za bardzo bo czekam na IvyB-E... No i uważam że zestaw mimo pozornie słabych elementów 'do gier' może osiągnąć nie mniejszą wydajność dzięki wybranym przeze mnie podzespołom.

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

A zestawik zmontowałem bez ochów i ahów ale taki który zmiótłby te Wasze Bullżerki.

...

Radeon 6850 MSI 1GB CYCLONE; (gry to nie tylko Gigabajty na GPU :>)

RAM: Corsair DDR3 4x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-530W

Dysk: OCZ Vertex 2 SSD 3,5" 120G

 

Gościu... No proszę...

Słaba karta graficzną- ludzie mieścili się w budżecie z HD6970, a Ty z HD6850 wyskakujesz?

16GB RAM? Wg testów na innym portalu, powyżej 4GB, więcej pamięci nie ma żadnego wpływu na działanie gier...

Zasilacz, może i z wystarczającą mocą, ale kiepskiej jakości... Toż to lekko zmodyfikowany Fortron APN, z wysokimi tętnieniami, bardzo średnią stabilnością napięć i zdecydowanie za wysoką ceną. OCZ StealthXStream 2 500W jest znacznie lepszą platformą elektryczną (Fortron GHN) i jest tańszy.

SSD od OCZ? Dziękuję postoję- mamy na uczelni kilka komputerów z Vertexami 2 więc miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić go w praktyce- kilkunastosekundowe zawiechy uniemożliwiające pracę dyskwalifikują dla mnie ten dysk...

Edytowane przez fancik
Link to post
Share on other sites

Ten buldek to moze troche słabszy w niektóre gry jest ale w większości aplikacjach wygrywa.;-)

U Polsce jest malo testów.

Na zagranicznych mozna zobaczyć ze różnice w grach sa niewielkie i fx 4100 mozna porównać do x4 955 a fx 6100 x6 1100t.(chodzi tutaj o max rozdzielczość i detale)Chociaż sa gry gdzie fx były na ostatnim miejscu(tutaj zaznaczam ze Różnica byla kilku %)a sa tez takie gdzie z starsza architektura wygrywaja.

Wiec wniosek taki,ze buldki sa złe w stosunku do rywali intel sandy brigde

Dlatego mają takie negatywne opinię.Wiec przeczytajcie sobie więcej testów a nie tylko 1 który jest w Polsce.

Ja dałem fx 6100

Który wygrywa z 955 i ma cichszy

Wiatrak (według testów) a inne miały zawyżone ceny wiec ta opłacalnosc byla zbyt niska.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę się po-bronię :P

Słaba karta graficzną- ludzie mieścili się w budżecie z HD6970, a Ty z HD6850 wyskakujesz?

Nie piszę, że kartę wybrałem najlepsza - jest to podzespół który notabene punktowałem najmniej w swoich rozważaniach ze względu na to by ją maksymalnie wykorzystać przy ramie i procku.

 

16GB RAM?

Wiesz jak działa adresowanie pamięci? Co prawda myślę że mógłbym wsadzić 8GB i by wystarczyło. Gry mogą sobie nie obsługiwać większej ilości RAMu ALE procesor i karta graficzna nadal to robią i przy dużej ilości zyskujesz przy operacjach arytmetycznych, fizyce gry itd. na który wpływa procesor. Podczas działania pamięci adresy są odkładane na stosie i gdy ram nawet jest nieużywany ale zapakowany danymi procesor musi zrobić test - sprawdź czy/która dostępna, wyczyść, nadpisz, odczytaj itd. Przy wysokim ramie zyskujesz bo procesor nie wykonuje najbardziej obciążających operacji tylko korzysta z kolejnego wolnego adresu. Sprawdza się to w każdych aplikacjach, oczywiście bardziej w programach tj. np. Photoshop, ale gry to programy i nikt mi nie wciśnie kitu, że dużo RAMu nie wpływa na szybkość korzystania z aplikacji. Niepotrzebny RAM to jest mit.

 

 

SSD od OCZ? Dziękuję postoję- mamy na uczelni kilka komputerów z Vertexami 2 więc miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić go w praktyce- kilkunastosekundowe zawiechy uniemożliwiające pracę dyskwalifikują dla mnie ten dysk...

Musicie mieć tam jakiś problem z OSem. Bo trochę lepszy model mam w domu i przy dobrze skonfigurowanym W7 masz niebagatelnie szybszy dostęp do Dysku, no i o żywotność SSD od OCZa nie mówisz się martwić, więc nie wiem skąd macie zwiechy.

 

takiego kompa ja bym sobie złożył i przy OC procka wcale nie traciłbym moim zdaniem do tych konfiguracji z 6970.

Nie mniej szanuje Twój punkt widzenia :)

 

Moim skromnym zdaniem wygra i tak komp gdzie jest największa ilość podzespołów na magazynie, oraz coś wyposażonego w Phenomeny / podzespoły których produkcja została lub zostanie zamknięta w niedalekiej przyszłości.

 

Idą święta a więc to ma być komp na wyprzedaże. Ludzik sobie wejdzie i zobaczy, że za 4k w komputroniku może złożyć taką 'super' maszynę, która wygrała z tyloma przetestowanymi (teoretycznie przez redakcje ;p) komputerami. Więc fajnie gdyby magazyny były zielone bo może ich trochę zejść :P

 

Ja dałem fx 6100

Który wygrywa z 955 i ma cichszy

Wiatrak (według testów) a inne miały zawyżone ceny wiec ta opłacalnosc byla zbyt niska.

W tym przypadku przetestowałem (teoretycznie ofc) i moim zdaniem 965 kładzie na łopatki opłacalność nawet 8150 (najlepszy model) i jest połowę tańszy.

8150 jest fajnym prockiem i oczywiście nieco mocniejszym od 955/965 ale no właśnie "nieco" ma swoją większą cenę. AMD obrał drogę podobna do Intela, więcej cashu i niebagatelna wydajność w appach. Prędzej czy później pojawią się Bulldozery bądź inne procki nastawione już stricte do wydajnych podzespołów. Ofc test testowi nie równy ale AMD idzie w dobrą stronę. Jeszcze dzięki IBMowi wyskoczą z grafenowymi prockami przed Intelem :P:P:P

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

A gdzie pisało że to komputer do gier? Do tego nie każdy gra w nowe gry więc wydajność nie jest tu 100% wyznacznikiem. Ja złożyłem komputer uniwersalny, czyli taki, jakiego potrzebuję. Szczerze mówiąc jadę teraz na Lllano i jestem zadowolony. A więc postawiłem na względną energooszczędność, przy zachowaniu zadowalającej wydajności. No i ciche chłodzenie by się nie męczyć siedząc przy sprzęcie. Gry to nie wszystko. Lubię pograć, ale raczej w stare tytuły a do tych wystarczy nawet słaby sprzęt. Grywalność, to nie tylko grafika. Wydaje mi się, że redakcja, w głównej mierze weźmie pod uwagę uzasadnienie. Bo podobnych zestawów będzie na pęczki. Nie liczę na wygraną, są osoby które poprzez swoją aktywność bardziej na nią zasłużyły, ale byłby to bardzo miły prezent na święta. I ja nie wykorzystałem w pełni limitu cenowego bo tego po prostu nie potrzebuję.

Edytowane przez lukaszd82
Link to post
Share on other sites

MOBO: Asus Sabertooth 990FX

CPU: AMD Phenom II Quad-Core 955 Black Edition

RAM: Kingstone 2x4 GB 1600Mhz

CASE: CM HAF 922

PSU: XFX 650W Modularny

HDD: Samsung F3 7200RPM

GPU: Radeon 6870 MSI Hawk 1GB

KEYBOARD: Logitech K120

MOUSE: Logitech - jakiś model no name.

+ uzasadnienie, akurat postawiłem na modernizacje i starałem się wrzucić 6950, no ale jednak odstąpiłem od pomysłu bo nie chciałem ciąć kosztem innej części. Moje motto : Moc+jakoś+modernizacja! Żałuje że nie wsadziłem innego cpu...ale konfiguracja tam to istna porażka...

Link to post
Share on other sites

I tak nie wygram więc też napiszę co sklepałem (nie chce mi sie pisac pełnych nazw)

 

buldek fx6100

gigabyte 990fxa-ud3 (czarna)

jakieś ramy 4gb

2x xfx hd6850 w CF

dysk 60gb ssd

spc regnum

ocz zs650w

mysz a4tech

klawa genius chyba

 

Pewnie już na starcie odpadłem bo zestaw wyszedł 3991 a dysk podrożał 30zł ...

Link to post
Share on other sites

Też chciałem dać 6850 w CF, ale po dłuższym przemyśleniu okazało się, że to nie przyszłościowe;p, lepiej czekać i dać potem 6950, bo dokładając i mieć Triple CF to już trochę przesada, a kupywać nową grafę w cenie dwóch to nie opłacalne %-)

Link to post
Share on other sites

Bo 6970 i 1100T to będą wydajne opcję, tylko niestety kosztem reszty;). Nikt chyba nie wie jakimi kryteriami szanowna komisja będzie się kierować :), być może Twoje uzasadnienie będzie trafne i to właśnie Ty wygrasz z teoretycznie słabszym sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Podajecie karty 6850 w CF 6870... czy 6970, moim skormnym zdaniem najlepszym wyborem byla ta oto karta, w miare tania, wydajna i z rewelacyjnym chlodzeniem http://www.komputronik.pl/product/122210/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6950_Asus_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

Procesor hmmm ja dalem Phenoma x6, jeden z nizszych modeli ale nie zapomninajmy ze istnieje cos takiego jak OC :)

Link to post
Share on other sites

Zastanawialiście się zapewne jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 2 dni ocenią ponad 4249 zestawów, porównają komponenty, przeczytają te wszystkie uzasadnienia i w sposób sprawiedliwy wyłonią zwycięzców, mnie też to zastanawia....

2.3 Zarejestrowani użytkownicy portalu benchmark.pl mogą wziąć udział w Konkursie po

zalogowaniu, podając swoje dane osobowe w postaci imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz

wyrażając zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przeprowadzenia Konkursu.

Zwycięzcy konkursu będą wybierani wśród zalogowanych czytelników, którzy w swoim

profilu mają uzupełnione: imię, nazwisko, miasto, wiek. Nie należy podawać pełnego adresu,

w celu uzyskania adresu redakcja skontaktuje się mailowo ze zwycięzcą. Podane dane będą

ogólnodostępne na łamach portalu. Podane dane można usunąć po zakończeniu konkursu.

Zwycięzcy konkursu będą wybierani wśród zalogowanych czytelników, którzy w swoim

profilu mają uzupełnione: imię, nazwisko, miasto, wiek.

Wydaje mi się że powyższy fragment mówi o tym, że żeby brać udział w ocenie zgłoszenia trzeba być zalogowanym, nie mylić z zarejestrowanym. Ze strony organizatorów wydaje mi się to nawet logiczne, bo mało kto był zapewne zalogowany podczas oceniania zgłoszeń przez komisję (zwłaszcza że nie znaliśmy godziny), i o to tym sposobem z ponad 4 tysięcy zgłoszeń mieli z automatu bez oceny co najwyżej kilkaset, które spokojnie mogli przeczytać. Edytowane przez kopara1x
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...