Skocz do zawartości

Recommended Posts

E tam! I tak nie dorastali im do pięt, a teraz? Brak słów. Intel miał monopol, a teraz...

Intel ma monopol na wysokowydajne high-end'owe procesory. To się raczej nie zmieni, bo nawet premiera tak wyczekiwanych Bulldozerów okazała się, delikatnie mówiąc, niewypałem. AMD teraz bardziej przykłada się do kart graficznych i rozwiązań APU. Widzą w tym duży potencjał i źródło sporych pieniędzy, bo przecież nie każdemu potrzebny proc Intela za 2,5 tys zł. W wielu domowych zastosowaniach APU wystarcza wydajnościowo i cenowo przebija każdą ofertę, bo w końcu ma się proc + grafę w jednym za ~400zł. Sądzę, że AMD już nigdy nie nawiąże równej walki w wysokim segmencie rynku, ale za to będzie liderem low-end i dalej będzie toczyć batalię z nVidią w segmencie kart graficznych. Sporym zainteresowaniem AMD obdarza też rynek mobilny - APU pokazuje co może. A w dodatku zdaje się, że Apple teraz montuje w Macbookach Radeony więc widać, że zieloni nie będą klepać biedy.
Link to post
Share on other sites

Tylko widzicie, w procesorach x86 AMD ma jednego przeciwnika a w ARM jest ich wielu, choćby Nvidia ze swoimi Tegrami. Większość firm obecnych w technologii ARM ma już niezłe doświadczenie. Według informacji w internecie AMD dopiero szuka specjalistów w tej dziedzinie. Można gdybać czy ARM to dobry ruch dla AMD czy nie, ale tak naprawdę to czas pokaże. To co się świetnie zapowiada, nie zawsze okaże się najlepszym rozwiązaniem. Wiele będzie zależało od implementacji Windows 8 na architekturę ARM.

Link to post
Share on other sites

Nie, AMD nie rezygnuje z batalii z Intelem.

Sprawa rozbija się o to, że przez prawie całą swoją działalność AMD spoglądało jedynie w kierunku Intela, starając się rywalizować jedynie z nim. Teraz ma się to zmienić, gdyż AMD otwiera się na nowe rynki, nowe produkty, urządzenia i technologie - nie koniecznie związane z Intelem.

Amd zapewniło również, ze rynek desktopowych i mobilnych procesorów pozostanie wciąż jednym z priorytetów i wciąż będą podejmowane próby stworzenia najwydajniejszych układów.

 

To tak w skrócie z ostatniego oświadczenia amdeka

Link to post
Share on other sites

Wszyscy zakładali, że te procki złoją du**ę Intelowi, więc skoro "zaledwie" dorównuje mu w aplikacjach użytkowych to jest niewypałem :sciana:

 

Rozumiem, że nie ma co piać z zachwytu nad nim, ale w drugą stronę również - ma on sporo wad, jak i sporo zalet, dlatego uczucia są mieszane ;)

 

Wyjdzie poprawiony Piledriver, Win8 który obsłuży moduły, a zobaczycie jak się zdumicie wydajnością :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednym plusem AMD jest to że ich procesory niby że nie górują wydajnością, lecz cena w porównaniu do Intela była przyzwoita. :)

Ale nie powiem, jeśli bym miał teraz wybierać procka, to na pewno bym wybrał Intela. :)

Link to post
Share on other sites

Obecna cena takiego 955 BE jest... zabawna.

Powiem Ci tak, ja się aktualnie w cenach nie orientuję, więc nie wiem.

Ale cena procesora jest troszkę duża.

Edytowane przez Neo
Link to post
Share on other sites

Obecna cena takiego 955 BE jest... zabawna.

Ponieważ po tej informacji ceny procesorów AMD poszły górę lekko kilka dni temu (edit : a po nich ceny Intela), co zostało zauważone przez ludzi z zagranicy. U nas jeszcze dochodzi element dolara. Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Obecna cena takiego 955 BE jest... zabawna.

Teraz widzę te procesory po około 500 zł. Śmieszne jest to, że swojego w wakacje kupiłem za 420 zł %-)

Nie zapomnijmy o kursie dolara i o zbliżających się świętach.

 

Ehh obecnie AMD musi coś wymyślić co da mu przewagę na intelem bo inaczej odda mu rynek.

Sądzę, że AMD powinno bardziej rozwinąć technologię APU i pokombinować tak, żeby stworzyć naprawdę wydajnego mutanta. Edytowane przez mickey_mike
Link to post
Share on other sites

Jednym plusem AMD jest to że ich procesory niby że nie górują wydajnością, lecz cena w porównaniu do Intela była przyzwoita. :) Ale nie powiem, jeśli bym miał teraz wybierać procka, to na pewno bym wybrał Intela. :)

Na moje to nie są jakoś tak atrakcyjne jak na ich wydajność. Mogłyby być niższe, a co do ceny... jak może być tak wysoka skoro jest niska wydajność?

Nikt wtedy by tego nie kupował.

Link to post
Share on other sites

Jak będą utrzymywać aktualną tendencję to niedługo nie będą opłacalni w budżecie, ja ciągle wierzę, że nadejdzie taki czas, że AMD nawiąże walkę w segmencie najwydajniejszych procesorów, niestety przewaga technologiczna INTEL'a powoduje, że wierzę w to coraz mniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...