Skocz do zawartości

procesor do grafiki.


Recommended Posts

Witam

jeśli temat się powtarza to bardzo przepraszam, na forum jest masa tematów i przeszukanie wszystkich chyba nie jest możliwe ;)

 

więc mam następujące pytanko:

w okolicach września - października chcę wymienić kompa - aktualnie c2d e4600 na asusie p5w

przyznam szczerze, że komp ma służyć głównie do grania, ale nie tylko. Zajmuję się grafiką zarówno 2d jak i 3d (photoshop, cinema4d, 3ds max to podstawowe narzędzia), mam jednak dylemat jeśli chodzi o wybór procesora, pod uwagę biorę dwie możliwości

Intel Core i7 920

AMD Phenom II 4x 965 // ewentualnie model niżej

fakt, że jak patrze na ceny mobo pod i7 to jest to masakra w porównaniu z AMD, zastanawiam się jednak czy ten 1000zl (procek + mobo) różnicy jest wart zachodu? Kiedyś intel górował jeśli chodzi o wykorzystanie sprzętu do zadań innych niż granie, tyle że ceny były zabójcze, aktualnie trochę taniej można dostać zacne procesory AMD i zastanawiam się czy podołają zadaniu i nie będę żałował jeśli wybiorę phenoma? z tego co mi się wydaje i7 obsługuje wydajniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o ram, więc choćby z tego faktu jest to kolejny plus dla i7.

I takie pytanie na koniec bo z tego co zrozumiałem OC w przypadku phenomów nie jest jakoś specjalnie skomplikowane (o ile wie się co robić :D) czy z OC na i7 jest tak samo czy to już wyższa szkoła jazdy niż adm?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie zajmujesz się tymi programami to zysk z posiadania i7 szybko się zwróci.

i7 kręci się świetnie (4GHz to przeważnie nic prostszego), AMD pod tym względem to średniaki (~3,8GHz i dodatkowo jak usłyszałem, że nie mogą one mieć temperatury wyższej niż 65*C to już dla mnie porażka do OC).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...