Skocz do zawartości

wymiana q6600 na q9550


Recommended Posts

Witam ,chciałem sie poradzić czy warto wymienić q6600 ( pracuje mi stabilnie na co dzień na 3,6Ghz ) na wspomnianego w temacie q9550?

Wpadłem na ten pomysł nagle, poprostu kolega chce kupić sobie q6600 i pomyślałem ze może sprzedam mojega cepa. Czyli mój q6600 + 250zł = q9550 tylko czy warto???? ;)

P.S mobo p5b premium

Link to post
Share on other sites

może ja się wypowiem, bo wiem coś o takiej wymianie

co prawda mój Q6600 chodził jedynie na 3,4GHz ale swoje wiem ;)

 

Jeśli chcesz kupić Q9550 i masz zamiar podkrecic go co najmniej 3,6GHz to już zyskasz na wydajności.

 

Ja trafiłem na bardzo dobrą sztuke która idzie nawet na 4,25GHz, ale na codzien pracuje z zegarem 3,8GHz przy 1,28v.

W grach mam kilka FPS więcej, szczególnie w GTA IV, temperatury praktycznie takie same jak na Q6600 G0

 

Jedna ważna rzecz :> kup Q9550 z rewizją E0, miałem wczesniej B2 i nie krecił się tak dobrze jak E0

Link to post
Share on other sites

a kwestia płyty mnie nie będzie blokować w OC?, przypomne że posiadam mobo asusa P5B PREMIUM, Troche sie obawiam że q9550 może mi sie tak nie podkręcić jak q6600 na tej płycie. Ale po poście game4you skłonny jestem zaryzykować....... ( niechce sie wpakować w wymiane płyty )

Link to post
Share on other sites

Twoja plyta ma chipset i965, jest niezla ale nie wierze aby sie nadawala do wybitnego OC C2Q 9550, NB za bardzo sie nagrzewa juz przy FSB 333MHz.

 

testy OC na sieci nie swiadcza zbyt dobrze o tej plycie w polaczeniu z procesorami na FSB 1333MHz.

Moze sie okazac ze po wymianie procka nawet go do 3,3 GHz nie wykrecisz ;)

Link to post
Share on other sites

warrk a jak kupywałem tą mobo to słyszałem że podobno płyta ta jest w stanie osiągnąć taktowanie magistrali FSB na poziomie 470~510MHz bez modyfikacji sprzętowych. Cyganili mnie??

Na tym q6600 wytargałem FSB na 425 i miałem już chyba wall na procku( no chyba ze to była oznaka końca możliiwości płyty, albo tego i tego )

Link to post
Share on other sites

A zmieniales cos w chlodzeniu NB ?? ja na sieci znalazlem info ze ta plyta dopiero po przesmarowaniu NB lepsza pasta osiaga troche ponad 420, a dopiero zmiana radiatora pozwala osiagnac wiecej .

Na 9550 aby osiagnac 3,68GHz potrzebujesz 8,5 * 433 wiec juz dosyc wysoko.

W testy roznych portali ja po prostu nie wieze dosyc czesto producent wysyla wyselekcjonowane sztuki aby sobie zrobic dobra opinie.

Prawdziwi uzytkownicy juz sie o niej tak dobrze nie wypowiadaja.

Link to post
Share on other sites

sądzę że opłaca się ponieważ więcej pamięci cache pomoże ale i więcej go podkręcisz niż q6600 nawet na tej płycie, pamiętaj tylko o aktualizacji biosu i poszukaj innego chłodzenia na płytę główna tak jak to pisali koledzy może to trochę pomoże...

Link to post
Share on other sites

Junior

Ja nie wiem czy to ma sens - kupowac proca, paste chlodzenie na plyte po to zeby lepiej podkrecic procek ktory wiadomo ze i bez tych pierdol sie kreci ?

Wystarczy dobra plyta, jakies chlodzenie i jazda.

 

szalas8

ja bym na twoim miejscu nie wydawal kasy na tak ryzykowny eksperyment, nie lepiej cos odlozyc i pozniej kupic nowa platforme (1156/1366) ??

Przeciez juz teraz masz szybkiego quada, nie sadze aby wymiana dala az tak duza roznice ze warto tyle kasy wydac...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...