Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Zmarnowałem 4 wejsciówki na ten film, byłem w większej paczce...no ale czego można się było spodziewać po gościu, który tak uwalił :/ Max Payne-a (film).

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiedziałem, że to ten sam typ, a teraz czytam na imdb, że jego "dziełem" jest również "Omen" sprzed 7 lat, którego już nawet nie nazwę profanacją, bo byłoby to określenie zbyt łagodne :/

Link to post
Share on other sites

Ja widziałem raz i jako ogromny fan klasycznej wersji z 76 roku (trylogię oglądałem powyżej 15 razy, soundtracki na oryginałach itd.) nie byłem w stanie tego filmu zdzierżyć. Tandetny skok na kasę.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę "jakość" najnowszych produkcji, to ja już wolę się niczego nie spodziewać, dlatego zawsze się cieszę, jak trafię na dobry horror. Ostatnio był to "Sinister", bo "Mama" mnie strasznie zawiodła.

Link to post
Share on other sites

Czwórka nie była taka zła, w porównaniu do piątki jest arcydziełem :P

 

"Dark Skies" odradzam, chyba, że nie masz już kompletnie nic innego do oglądania.

 

Jest to jeden z niewielu filmów, którego nie nagrałem do kolekcji, a po prostu usunąłem. Nagrywam dosłownie wszystko.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Ten film to gó**o.

sam jesteś gó**o ... taki typ wypowiedzi świadczy o braku jakichkolwiek podstaw, do oceny tej produkcji, skoro tak reagujesz nie powinieneś w ogóle oglądać żadnych filmów.

przedstaw jakieś sensowne argumenty zanim zaczniesz nieść herezję ...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oddaje w 100% moje przeżycia.

 

 

Na "Szklaną Pułapkę 5" wybrałem się pełen pozytywnych myśli, mając w pamięci, że wszystkie poprzednie części to kino akcji na naprawdę dobrym poziomie. Niepokoił mnie pomysł umieszczenia bohaterów poza USA, a dokładnie w Rosji (i częściowo na Ukrainie), gdyż poprzednie części przygód Johna McClane'a miały miejsce w USA, co przyzwyczaiło widza do konkretnego klimatu i otoczenia. Byłem jednak przekonany, że tej serii po prostu nie da się zepsuć, jeżeli tylko twórcy będą trzymać się pewnych sprawdzonych w poprzednich częściach rozwiązań i pomysłów (tempo akcji, błyskotliwe dialogi, wyraziste postacie).

Niestety, po bardzo dobrym i dynamicznym wstępie, film rozczarowuje na prawie każdym kroku. Nie będę się tutaj zagłębiał w konkretne naiwności i niedociągnięcia przyczynowo skutkowe, gdyż musiałbym zdradzić część fabuły. Z całą pewnością powinienem jednak napisać, że podstawowy problem z tym filmem polega na zupełnie bezsensownym umiejscowieniu w fabule granego przez Bruce'a Willisa głównego bohatera. McClane udaje się do Rosji, aby pomóc swojemu synowi Jackowi (granemu przez znanego z serialu "Spartakus: Krew i Piach" Jai Courtney'a) wyplątać się z (na początku bliżej niekreślonych) tarapatów. Na miejscu okazuje się, że syn McClane'a pracuje dla CIA i bierze udział w tajnej operacji. McClane zostaje więc zupełnym przypadkiem wciągnięty w wir wydarzeń, które zupełnie go nie dotyczą, i w których jego obecność jest po prostu sztuczna. Jego wypowiedzi i "cięte riposty" są tylko cieniem tych znanych z poprzednich części i cały czas odnosi się wrażenie, że wszelki jego udział w wydarzeniach jest wymuszony i dodany "na siłę". Nie pomaga też słabe i nieprzekonujące przedstawienie jego relacji z synem.

Sama fabuła filmu też nie robi najlepszego wrażenia. Plan przejęcia materiałów radioaktywnych wymyślony przez przeciwników głównych bohaterów jest niejasny i niepotrzebnie skomplikowany. Wrzucone w kilku miejscach nagłe zwroty akcji tworzą wrażenie chaosu i naiwności. Czarne charaktery również są nieprzekonujące i znacznie gorsze od tych, do których przyzwyczaiły nas poprzednie części serii.

Gwoli sprawiedliwości wypada nadmienić, że "Szklana Pułapka 5" zawiera kilka dobrych sekwencji akcji (np. ucieczka przed helikopterem i finałowe sceny w Czarnobylu, za które dałem filmowi ocenę 5/10, zamiast 3/10). Nie ratuje to jednak całościowego obrazu, który wydaje się być nieprzemyślany, naiwny i momentami po prostu nudny. Jest to zdecydowanie najsłabsza część tej serii, swoją jakością zupełnie nieporównywalna do genialnego kina sensacyjnego lat 80. i 90.

Link to post
Share on other sites

Nie znam osoby, której podobałaby się ostatnia część Die Hard, a dla większości moich znajomych, również i dla mnie, jest to seria kultowa. Pierwsze trzy części oglądałem niezliczoną ilość razy, często podczas suto zakrapianych i mocno zadymionych imprez.

 

W każdej poprzedniej odsłonie, nawet w czwórce, mieliśmy styczność z wyrazistym czarnym charakterem, natomiast same filmy, mimo, że były przeładowane absurdem i przerysowane wręcz podręcznikowo, stanowiły mniej lub bardziej spójną całość. 

 

Piątka jest kupą, dnem i totalnym badziewiem. Stanowi dla Die Hard coś gorszego niż dla Star Wars jest Phantom Menace.

Link to post
Share on other sites

Fast & Furious 6

 

 

Komercyjne widowisko (nie spodziewałem się niczego innego) bywał smieszny, potrafił zaskoczyć (jest coś czego się nie spodziewacie) - nie sądziłem ze to powiem ale dobrze spędziłem czas. Sala pełna, wszyscy widzowie pełni entuzjazmu.

 

Polecam. 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ja na FF 6 nie mam zamiaru iść, co najwyżej kupię na BluRayu, dla mnie pozycja obowiązkowa, StarTrek, Iron Mana 3 widziałem, ale kurde myślałem że będzie więcej akcji, a tu nacisk na postać, też te kombinezony były takie słabe, w porównaniu do poprzednich części, lekko gość go uderzył to ten się rozpadał ..., albo z czołgu kiedyś dostał i był cały. a gdy poszedł na czołówkę z ciężarówką, to kombinezon w kawałkach, do tego dziwne, skąd Tony znalazł się w ciężarówce, skoro była scena gdy niby siedział w tym kombinezonie i walczył z tym mutantem na pokładzie samolotu ;)

Link to post
Share on other sites

Adaptacja "Assassin's Creed" z datą premiery!

 

Studio 20th Century Fox podało datę premiery "Assassin's Creed: The Movie" - film pojawi się w amerykańskich kinach 15 maja 2015 roku.

 

Główną rolę ma zagrać Michael Fassbender ("Prometeusz", "Wstyd", "Niebezpieczna metoda", "X-Men: Pierwsza klasa").

Fani AC powinni się ucieszyć :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...