Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

BB rządzi, właśnie przymierzam się do odświeżenia 4. sezonu (oglądałem już dawno i przeważnie na bombie, więc trochę mi umknęło), po czym zasiadam do sezonu nr 5. Co do Walta, to chyba bardziej podobała mi się ta postać na początku ze względu na komizm licznych sytuacji, które wynikały z jego nieporadności i nieprzystosowania do nowej branży, podwójnego życia oraz jego zmagań z Jessem, który pod wieloma względami stanowi jego kompletne przeciwieństwo. Pamiętam też, że w pewnym miejscu serial nieco stracił tempo, niemniej miałem od niego długą przerwę i chętnie obejrzę kolejne odcinki.

Link to post
Share on other sites

Obejrzalem wczoraj Prometeusza. Akurat tak sie zlozylo, ze pare dni wczesniej ogladalem tez po raz kolejny Alien Scott`a. Te dwa filmy dzieli przepasc. Po pierwsze Prometeusz nudzi fabula. Naukowcy w poszukiwaniu odpowiedzi na to kto nas stworzyl docieraja do koncepcji inzynierow. Okazuje, sie inzynierowi przypominaja z wygladu bohatera god of war z PS3, a obcy w kolejnych czesciach to efekt ich zabawy w stworzenie broni masowego razenia, zeby z niewiadomych przyczyn zniszczyc ziemie. Chu...owe to i lopatologiczne. No i oklepane milion razy!

 

Pierwsze czesc byla piekna ze wzgladu na stworzenie atmosfery tajemnicy, niepewnosci. Piekne kadry (te z przybycia do statku obcych i wewnatrz pamieta kazdy) i czerpanie z dziel giger`a sprawily, ze film wyszedl nieziemski. Tutaj styl artystyczny mi nie pasi (scenografia, sterylne wnetrza, projekty kombinezonow), wole brudne, bardziej naturalistyczne projekty z jedynki, zuzyte kurtki nostromo i zaspanych, nie ogolonych gosci z fajka za uchem. Ale to moze kwestia gustu. Do tego w 1-ce swietna obsada, dobra ale malo charakterystyczna. Bez przodujacej gwiazdy na czele. Zaj...iscie sie ich oglada. Aktorstwo na 10. W prometeuszu goscie sa smieszni i malo wiarygodni. Np. glowny doktor, chlopak dziewczyny z tatuazem... Dokonuje zyciowego odkrycia, przybywaja na planete, a zaraz gosc sie kreci w mesie, odbija bile i pije. Nie zalapalem o co chodzi tu...nudzil sie na planie? Jest masa scen, ktore nie wiadomo czemu sluza, np. gadka dowodcy (btw, swietne sie nazywa jak na czarnego - Janek) i charlize theron...about gettin` laid. Inne malo wiarygodne, np. nerwy geologa, ich odlaczenie sie od grupy i zagubienie. To nerwowy punk/anarchista czy naukowiec? Do tego jest jakis problem z tempem i budowaniem napiecia. Widz sie jeszcze nie wczul i nie czuje emocji, a na statku wszyscy podekscytowani na maxa.

 

Muzyki nie pamietam. Mozliwe, ze byla tak dobra, ze "wkomponowala" sie idealnie w to co na ekranie albo nie warta zachodu ;) Za ta z pierwszego Aliena pozostaje w pamieci, zwlaszcza motywy na poczatku z tak zwanego ..openning credits, albo w scenie wejscia na platforme gdzie skamielina obcego "siedzi" na fotelu z dziura w zebrach.

Link to post
Share on other sites
Prometeusz początkowo bałem się że schrzanią ten film ale wyszło świetnie. Bardzo przyjemnie się go oglądało, może dlatego że siadając do niego nie brałem go jako kontynuacje "Aleinów" tylko jako osobną produkcję. Były oczywiście momenty gdzie film przynudzał ale ogólnie wyszło dobrze. Czekam na kontynuację bo końcówka aż się o nią prosi :P Ocena 8.5/10
Link to post
Share on other sites

A i bym zapomnial kategoria R.

Bullet time w 3d i kula przechodzaca w slo mo przez czaszke to standardzik.

 

Brudny klimat troche z pierwszego robocopa. Polecam w kinie jak wyrwiecie jakas promocje.

Film mija w dwie godziny jak mocna gra video.

 

Za 3dychy bym sie ze dwa razy zastanowil...

Link to post
Share on other sites

A i bym zapomnial kategoria R.

Bullet time w 3d i kula przechodzaca w slo mo przez czaszke to standardzik.

 

Brudny klimat troche z pierwszego robocopa. Polecam w kinie jak wyrwiecie jakas promocje.

Film mija w dwie godziny jak mocna gra video.

 

Za 3dychy bym sie ze dwa razy zastanowil...

 

O jakim filmie piszesz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...