Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt0816692/

 

Na taki film czekałem od 16 lat, czyli od premiery "Contact".

 

http://www.imdb.com/title/tt0118884/

 

Nolan nie zawiódł. Świetnie zagrany, dorosły film, o którym będę dość często rozmawiał podczas spotkań ze znajomymi. Pomimo, iż do kolacji wypiłem piwo, wytrzymałem cały seans bez wychodzenia do toalety. To o czymś świadczy ;) Moim skromnym zdaniem - pozycja obowiązkowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

pozycja obowiązkowa

Za 14 godzin go obejrzę, napięcie rośnie.

 

 

Przed chwilą skończyłem oglądać Gangster Squad.

Ostatnimi czasy rzadko mi się zdarza, że obejrzę cały film. Trafiam na takie przeciętniaki, że przed końcem wyłączam, żeby życia nie marnować. Gangster Squad obejrzałem do końca, nawet łapałem się na tym, że napinałem mięśnie brzucha jak była jakaś akcja. Film podobał mi się bardzo, mimo tego, że jest przewidywalny i prosty. Fajnie i dobrze nakręcone są sceny walk, strzelanek, pościgów. Dialogi proste, ale męskie. Większości z Was podobać się będzie.

 

Zacząłem też oglądać komedię "Sekstaśma"... :facepalm: - omijać szerokim łukiem!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Interstellar.

 

Oryginalny nie będę, ale napiszę - pozycja obowiązkowa! Jest to film, którego na pewno nie zapomnę.

Do kina chodzę bardzo rzadko, a dzisiejsze 3 godziny spędzone w nim na seansie, były świetnie spędzonym czasem (nie tak jak w zeszłym roku na "Szklanej pułapce 5"  :-> ....ale to długa historia).

Jeszcze jestem pod dużym wrażeniem.

Komu trzeba, to dziękuję za opinię.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Oglądałem to w autokarze do Hiszpanii w '91 roku :D


Piosenka kończąca Sons of Anarchy, która wpasowana została perfekcyjnie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FltfjztIiAU


Dexter, Breaking Bad, Weeds, House, Sons of Anarchy. Jak do tej pory nie znalazłem godnego zastępstwa dla żadnego z tych seriali i nie zanosi się, aby miał się takowy pojawić. Oglądam oczywiście pierdylion innych, ale większość zawiera w sobie mniejszy lub większy pierwiastek "fantastyczności". Chyba skończył się złoty okres dla produkcji, w których występują jedynie "zwykli" ludzie :/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chyba się z tym jeszcze prześpię. Opiszę rano. Teaser zrobiłem jak kapsel...

 

 

Powiem więc teraz tylko tyle że jestem smutny że to już koniec, zobaczyłem najpiękniejsze sceny batalistyczne w historii filmowego Śródziemia, w kilku momentach wzruszyłem się prawie tak bardzo że zastanawiałem się czy nie zapomniałem z domu tamponów oraz zostałem przeładowany akcją. I właściwie tylko nią bo fabuły tu zbyt wiele nie zostało. Ta oparta na książce trzyma poziom poprzednich części ale jest tu kilka scen w których musiałem zagryzać pieść marząc o wyszarpaniu Jacksona (którego bardzo lubię) za brodę krzycząc "czemu?!". Bez zbędnych spojlerów przedstawię tylko koncept- co powiecie na galadriele, elronda i sarumana jako komando w stylu power rangers? Na moment zapomniano tu o tym jakie miejsce w świecie wykreowanym przez Tolkiena zajmują pewni jego bohaterowie. Więcej jutro.

 
Edyta.
Dobra. To teraz odrobinę bardziej szczegółowo. Wydawało mi się że najtrudniejsze w podzieleniu dość małej ilości materiału (nawet po uwzględnieniu przypisów "powrotu króla") będzie uczynienie środkowego filmu interesującym. To się jednak Jacksonowi udało i prawdziwy brak fabularnego "mięsa" widać dopiero w finale tej historii. W efekcie mamy tu głównie akcję. I więcej akcji. I bitwę. I nietoperze, i trollotaran (i kilka innych sympatycznych Jacksonizmów), i więcej bitwy. I pojedynki. I więcej pojedynków. I jeszcze bitwę. Minę po opuszczeniu sali miałem niestety niewesołą bo wyszedł z tego piękny ale niezbyt dobry film. Niektóre wstawki fabularne między popisami efektów specjalnych (które teraz są imponujące ale czuję że szybko się zestarzeją) są wręcz żenujące. I jestem wyrozumiałym fanem trylogii. Nie przeszkadzało mi że w grach typu ostatniego "mordoru" ktoś buduje na fundamencie świata wykreowanego przez Tolkiena własną fikcję i historię. Bolało mnie natomiast kiedy tutaj działy się rzeczy nieprawdopodobne których wydźwięk odczytać mogło nawet dziecko- "Hej hej hej. Zrobiliśmy film władca pierścieni. To się dzieje wcześniej. Zobacz, zobacz. Nawiązanie. Nawiązujemy.". Zbyt to nachalne i tanie. No i akcje typu komando foki (galadriela, elrond i saruman). Bicz plis. Film wyląduje u mnie na półce w rozszerzonej edycji i będę go zawsze bronił jako zwieńczenia kolejnej fantastycznej podróży w którą zabrał nas Jackson, ale jest to film słabszy niż się spodziewałem. 
 
Oglądałem go w nowej technologii zainstalowanej w kinepolis właśnie na tę okazję. Laserowy projektor 4k, HFR z pięknym, głębokim i niesamowicie naturalnie zrealizowanym 3d. W takim układzie od strony technicznej film ściągnął mi majtki przez głowę. Bitwa pięciu armii po prostu oczarowuje. 
 
Przepiękna katastrofa dla fanów Tolkiena.   
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1772264/

 

Ekranizacji prozy E.A. Poe jest ostatnio jak na lekarstwo, więc film na podstawie jego opowiadania, z gwiazdorską obsadą, ucieszył mnie niezmiernie. Brad Anderson nakręcił między innymi Mechanika, z Bale'm, nie jest to więc postać przypadkowa, a jego doświadczenie podczas tworzenia Sesji 9 ( http://www.imdb.com/title/tt0261983/- również polecam )  z pewnością pomogło w wykreowaniu wiktoriańskiego psychiatryka, który jest największą zaletą SA. 

 

Ben Kingsley - jak zwykle genialny, Michael Caine - nadal żyje, Kate Beckinsale - nawet jako wariatka zrobiła na mnie odpowiednie wrażenie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panowie trailer z nowego Mad Maxa mnie zmasakrował, zapowiada się epickie kino akcji. Gibsona brak ale jest szansa, że będzie dobry klimat w filmie bo za kamerą stanął sam Miller.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...