Skocz do zawartości

procesor phenom II x2 545


Recommended Posts

Ten procek z pewnością powinien pójść na tej płycie głównej, tylko nie wiem czy byś nie musiał zmienić biosu (update biosu), ale nie jestem tego pewien więc nie chcę wprowadzać cię w błąd. Jeżeli chodzi o konfigurator to najlepszy jest mózg :lol:

Tak na poważnie, jak się konfiguruję jakiś zestaw to najlepiej odwiedzić stronę producenta i tam zobaczyć specyfikację danego produktu. A tak po za tym ile masz kasy do wydania, może znajdzie się jakoś lepszą płytę główna lub procesor.

Link to post
Share on other sites

Konfigurator sie myli, wszystkie procesory AM3 dzialaja w przystosowanych do tego plytach AM2+. x2 545 dziala z biosem F6, mozesz poprosic przy zakupie aby sprawdzili wersje biosu, ale na forum byl jeden user ktory twierdzil ze sie uruchamia z x2 545 na starszym biosie tylko nie podaje jego nazwy.

 

Lista kompatybilnych CPU:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... #anchor_os

Link to post
Share on other sites

nie bierz tego procka !!!!! wez za pare zlotych wiecej x2 550 !!!.. jest w wersji BE

Oczywiscie racja ze 550BE jest duzo bardziej przyjazny do OC, ale autor nie pytal o OC, ponadto roznica to nie kilka ale ~50 pln za 100 mhz i odblokowany mnoznik.

Ja sam mialbym dylemat czy warto az tyle dokladac.

 

Płyta którą chcem wziąźć GA-MA770-UD3

Plyta ktora chcesz wziasc swietnie nadakje sie do OC i odblokowywania rdzeni, jesli bedziesz probowal to x2 550 BE bedzie lepszym wyborem naawet jesli odblokowanie rdzeni sie nie powiedzie.

Jesli szukasz najwytszej wydajnosci za najmniejsze pieniadze to Athlon II x2 bedzie lepszym wyborem niz nieodblokowany/niekrecony phenom II x2 545.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie racja ze 550BE jest duzo bardziej przyjazny do OC, ale autor nie pytal o OC, ponadto roznica to nie kilka ale ~50 pln za 100 mhz i odblokowany mnoznik.

Ja sam mialbym dylemat czy warto az tyle dokladac.

teraz 50 zl a pozniej da mnoznik z 15,5 na 18-19 i bedzie mial spokoj na kilka miesiecy wiecej zamiast wydawac kolejne stowki !

Link to post
Share on other sites

Z oficjalnej strony producenta:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... d3_10.html

Obsłuży na pewno. Ale ja też się zgadzam, że PII 545 to niedobry wybór, bo jak już to albo Athlona II X2 250 (jeżeli bez OC) albo Phenom II X2 550 (jeżeli myślisz o OC). Athlon na stock jest porównywalny z Phenomem przy takim samym zegarze, L3 niewiele daje. Phenom 550 z kolei ma odblokowany mnożnik i jakąś tam szanse na odblokowanie rdzeni. Tak czy inaczej płyta obsłuży wszystkie dostępne procesory AM3 :)

Link to post
Share on other sites

teraz 50 zl a pozniej da mnoznik z 15,5 na 18-19 i bedzie mial spokoj na kilka miesiecy wiecej zamiast wydawac kolejne stowki !

A skad wiesz czy bedzie OC ? Nie mmierz kazdego swoimi kategoriami, ja wole zaczekac na wypowiedz autora tematu, swoja opinie juz wyrazilem, jesli jest niesluszna to napisz dlaczego, jesli jest OK to o co wlasciwie ci chodzi ?

 

Ale ja też się zgadzam, że PII 545 to niedobry wybór, bo jak już to albo Athlona II X2 250 (jeżeli bez OC) albo Phenom II X2 550 (jeżeli myślisz o OC). Athlon na stock jest porównywalny z Phenomem przy takim samym zegarze, L3 niewiele daje.

L3 niewiele daje przy 2 rdzeniach, jesli nie bedzie OC/ACC to szkoda marnowac kase na Phenoma i placic za zuzycie energii.
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie racja ze 550BE jest duzo bardziej przyjazny do OC, ale autor nie pytal o OC, ponadto roznica to nie kilka ale ~50 pln za 100 mhz i odblokowany mnoznik.

Ja sam mialbym dylemat czy warto az tyle dokladac.

nie wiem czy czytales co napisalem kilka postow wyzej ?

 

P.S. mnie do zalet x2 550BE nie musisz przekonywac, wiec zaczekajmy na odpowiedz autora i wtedy sie doradzi wedlug zapotrzebowania OK??

Link to post
Share on other sites

A ja mu pisze ze 550 jest lepszy do OC i ACC, a jesli nie bedzie krecil to zamiast 545 lepiej zeby wzial Athlona II x2.

Wiec rekomendujemy w sumie to samo rozwiazanie ale ja mam szersze spojrzenie na temat bo wiem ze niektorzy NIGDY nie beda krecic i nic nie jest w stanie zmienic ich zdania.

Link to post
Share on other sites

ale ja mam szersze spojrzenie na temat bo wiem ze niektorzy NIGDY nie beda krecic i nic nie jest w stanie zmienic ich zdania.

to chyba ja mam :) szersze bo wiem ze ludzie nie swinie i zdanie zmieniaja ;)

 

( ale sorry, nie wiedzialem, ze z alfa i omega pisze :) )

 

poza tym jak wiesz lepiej to moze jednak namowisz tego kto nie wiem na lepsze rozwiazanie zamiast mowic ze jest dobrze tak jak jest ?? albo dawac inne niekoniecznie dobre bo na lepsze jest mala szansa ze sie ktos nie zgodzi ??

 

pomagasz czy robisz dla pochwal ? ;))

Link to post
Share on other sites

( ale sorry, nie wiedzialem, ze z alfa i omega pisze :) )

Nie ma alfy i omegi z tego co wiem ;) , ale znam sporo osob ktore nie chce aby sprzet pracowal ponad specafikacje producenta i juz. NIC nie jest w stanie ich przekonac juz probowalem :)

 

W hipotetycznej sytuacji w ktorej user bedzie uzywac komputera na ustawieniach fabrycznach jaki jest sens doplacac do x2 550BE w porownaniu do A II x2 250 ?

Link to post
Share on other sites

to moze nie wiesz ??

 

to ze probowales tez nic nie znaczy bo ten koles moze jest inny i jak mu sie ladnie wytlumaczy ze za 50 zl bedzie mial wieksze pole do popisu za kilka miechow jak bedzie potrzebowal troche wiecej z karty to moze zmieni sobie bez problemu mnoznik i wysupla troche wiecej mocy..

 

a takie szufladkowanie jest chyba troche nie na miejscu :)

 

W hipotetycznej sytuacji w ktorej user bedzie uzywac komputera na ustawieniach fabrycznach jaki jest sens doplacac do x2 550BE w porownaniu do A II x2 250 ?

w hipotetycznej sytuacji kolo moze go podkrecac :)

 

moze za duzo zakladasz a za malo sie pytasz.. jak koles sie odezwie to bedzie wiadomo.. w sumie i tak lepiej mu napisac bierz x2 550 bo jest to zwyczajnie lepsze ( bardziej postepowe ) rozwiazanie za niewiele wieksza kase ;)

a chyba o to chodzi a nie o pisanie na odwal zeby pochwale dostac i sie nie narazac ?? ( leciec tym samym strumieniem co inni ? )

Link to post
Share on other sites

a chyba o to chodzi a nie o pisanie na odwal zeby pochwale dostac i sie nie narazac ?? ( leciec tym samym strumieniem co inni ? )

Czy mozesz przytoczyc jakis przyklad kiedy to pisze na odwal sie albo sie upominam o pochwale ??? Staram sie pomoc innym uzytkownikom forum a wolno mi miec inne od ciebie poglady na niektore sprawy.

X2 550 jest drozszy od A II x2 250/245 o cale 108/139 pln i nie dla kazdego taka doplata za niewielki wzrost wydajnosc na fabrycznach ustawieniach bedzie optymalnym wyborem.

 

moze za duzo zakladasz a za malo sie pytasz..

Czekam na odpowiedz autora, moze ty tez poczekasz ?
Link to post
Share on other sites

Popieram Warrka. Jest wiele osób, które nie chcą się bawić w OC. Niczego na siłę, po co komuś wciskać? Więc jeżeli ma nic robić OC to kupno Phenoma mija się z celem i za 100zł mniej może mieć równie wydajnego Athlona.

Link to post
Share on other sites

zwyczajnie czasami trzeba kogos uswiadomic ( a jak jest to dobre to i na sile ) :)

 

i jesli koles jest w stanie dac na 545 to dolozy troche i ma pelnego procka w wersji BE ( 550)..

 

zapytajcie sie siebie czy lepiej jak wam ktos radzi kupic cos dobrego mimo ze troche drozszego czy troche gorszego teraz ( i pozniej bo do oc jest sie bardzo latwo przekonac ) za mniej ??

 

sam jestem fanem stosunku wydajnosci do ceny ale nie zamykam sobie drogi do wiekszej wydajnosci biorac jakis gorszy produkt za troche mniej ..

Link to post
Share on other sites

Studencikus AMD sobie dosyc sporo wola za samo BE, wiec jak ktos naprawde nie potrzebuje to wybor jest jasny.

Rozumiem ze jestes b, zadowolony ze swojego procesora ale to nie znaczy ze kazdy bedzie chcial robic OC i ACC. jak dla mnie istotnym faktem jest to ze P II bierze wiecej pradu a po OC ta roznica tylko sie zwiekszy na jego niekorzysc a Athlony II tez sie ladnie kreca tylko troche inymi metodami.

 

Ale komniec tego OT czekamy na wypowiedz autora.

 

P.S. Ja bym kupil PII x2 550 tylko wtedy gdybym mial pewnosc ze sie da odblokowac (np. przez znajomosci w sklepie :) ) w innym wypadku wylacznie Athlon II x2 wchodzi w gre.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze jestes b, zadowolony ze swojego procesora ale to nie znaczy ze kazdy bedzie chcial robic OC i ACC. jak dla mnie istotnym faktem jest to ze P II bierze wiecej pradu a po OC ta roznica tylko sie zwiekszy na jego niekorzysc a Athlony II tez sie ladnie kreca tylko troche inymi metodami.

powiedzial co wiedzial..

 

nie jestem zadowolony bo wolalbym i7, o acc nic nie mowie bo po co ??.. a oc to jest kwestia za kilka miesiecy i dlatego lepiej o tym teraz pomyslec..

 

a jak chce taniej i lepiej ( wydajnosc/cena) to tylko athlon X2 II 240

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...