Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Jak urywasz ulamki sekundy na torze to zaczyna miec to znaczenie, tak samo podczas naglych manewrow na drodze a takze wyprzedzabia wymijania i innych

 

Imo trochę przesada. Może na torze tak, ale droga to nie tor. Z resztą takie przegadywanie się nie ma sensu, każdy z nas będzie chciał wyjść na swoje i nie przyznać drugiemu racji :P 

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie musze nikomu przyznawac racji bo moja racja jest najmojsza, jedyny argument jaki jestem w stanie zakceptowac na przeciw nowoczesnemu automatowi to osobista preferencja kierowcy

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up masz DSG?

Nur in VW.

 

 

Ale ja nie musze nikomu przyznawac racji bo moja racja jest najmojsza, jedyny argument jaki jestem w stanie zakceptowac na przeciw nowoczesnemu automatowi to osobista preferencja kierowcy

Nie. To nie jest przyznawanie racji, to jest fanbojstwo ;) A równie dobrze szukając argumentu na siłę, jak Twój z torem można przytoczyć przykład z życia wzięty: padnie gdzieś Ci w drodze auto, a nie chcesz wydawać majątku na lawetę. Holowanie auta z automatem? Na pewno :D O odpalaniu auta na "pych" już nawet nie wspomnę. W dodatku weź pod uwagę, że nie wszyscy mają w miarę nowe samochody, a w starszych modelach skrzynia automatyczna nie była tak precyzyjna i szybka jak w dzisiejszych.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem (i z mojego doświadczenia) automat (z jednym sprzęgłem) nie zredukuje biegu (przy np wyprzedzaniu) tak szybko jak doświadczony* reagujący kierowca ze skrzynia manualna.

 

 

 

 

*mam na myśli osobę z doświadczeniem w agresywnej jeździe, nie np mojego Pape.

Link to post
Share on other sites

@Up2/Up3 - SMG ale zasada działania skrzyni jest bardzo podobna.

 

 

 

padnie gdzieś Ci w drodze auto, a nie chcesz wydawać majątku na lawetę

Przy dzisiejszych cenach assistance to żaden argument. W PZU podstawowy wariant jest nawet w cenie OC.

 

 

 

O odpalaniu auta na "pych" już nawet nie wspomnę.

Lepiej nie wspominaj :P. Odpalając auto na pych może Ci się zdarzyć kuku w silniku (przeskoczenie paska rozrządu).

Link to post
Share on other sites

W dodatku weź pod uwagę, że nie wszyscy mają w miarę nowe samochody, a w starszych modelach skrzynia automatyczna nie była tak precyzyjna i szybka jak w dzisiejszych.

Mowimy tylko o nowych automatach, stare mialy swoje mankamenty :)

 

Co do powyzszych przypadkow ktore przytoczyles mam BMW Assistance i zadna awaria mi nie straszna, wiec dla mnie to nie argument :)

nie zredukuje biegu (przy np wyprzedzaniu) tak szybko jak doświadczony*

Nowe skrzynie ZF mysle ze zredukuja szybciej :)

masz DSG?

DKG, czy DCT jak to zwa.

Link to post
Share on other sites

Pomieszaj jej trochę w "głowie" i pozmieniaj w manualnym trybie biegi dość często... ogłupieje.

 

W DSG też tak jest, że nawet podczas trybu manualnego obroty podskoczą przy gwałtownym dodaniu gazu(mimo redukcji biegu)??

Link to post
Share on other sites

Mowimy tylko o nowych automatach, stare mialy swoje mankamenty :)

 

Co do powyzszych przypadkow ktore przytoczyles mam BMW Assistance i zadna awaria mi nie straszna, wiec dla mnie to nie argument :)

 

 

A ja wyraźnie przecież napisałem: nie każdego stać na nowe modele samochodów prosto z salonu i nie każdy jeździ BMW, a starsze modele nie mają tak precyzyjnych i szybkich skrzynie jak (naj)nowsze.

 

 

Lepiej nie wspominaj :P. Odpalając auto na pych może Ci się zdarzyć kuku w silniku (przeskoczenie paska rozrządu).

A co z holowaniem automatu? Bez smarowania i chłodzenia skrzyni raczej daleko nie najedziesz. Już tam pal licho to większe spalanie i ewentualne koszty wymiany części, ale jeśli gdzieś w zimie padnie Ci auto z automatem i nie masz jak doprowadzić do niego prądu to jest mówiąc ładnie lipa i czekanie do wiosny :D

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

obroty podskoczą przy gwałtownym dodaniu gazu(mimo redukcji biegu)

Przy samej redukcji bez dodania gazu obroty też podskoczą (nawet w manualu)...

 

 

 

A co z holowaniem automatu?

Patrz wyżej, assistance to grosze, podstawowy pakiet mam nawet w OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...