Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Grequ całkiem to wygląda. O szerokość się nie martw i tak w zimę każde rondo bokiem

 

Zdjecie slabe zrobilem, ogolnie kolka sie fantastycznie komponuja z samochdzikiem :)

 

 

 

Nie za szeroko na zime ?

 

Kupilem kola wedlug zalecen producenta :)

Link to post
Share on other sites

Moja bawarka zawsze na zime zakłada czarne ori stalóweczki z ori kołpaczkami. W okresie naszej pięknej zimy i jeszcze piękniejszym syfie na drogach nie przejmuję się totalnie wyglądem auta jak i tym czy zaliczę nagłe dziursko w kałuży. Zimowe baloniki zniosą wiele :).

 

Dunlopy SP Winter 195/60/R15, czwarty sezon i myślę, że z jeszcze jeden zaliczą. Dobre gumy.

Link to post
Share on other sites

 

 

nie stać was na zardzewienie felg ?

A od kiedy to aluminium rdzewieje?

 

Ja przekładam alu na stal z prostej przyczyny - opony się nie niszczą przy zmianie i nie muszę czekać w kolejkach (robiłem to w starym fałweju i robię to obecnie w Viki). W bawarce mam za to drugi komplet alu na zimę.


Szarik kołpaków na zimę nie polecam. Straszny syf z soli i błota tam zalega.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba odróżnić felgi z aluminium a aluminiowe... Te pierwsze to zwykłe, wylewane tylko dzięki grawitacji (w sensie wlewane w formę bez ciśnienia) gdzie tworzą się wewnątrz bąbelki powietrza itp. Czyli z 80% felg sprzedawanych u nas czy to na allegro czy to w sklepach typu NorAuto.

Prawdziwej aluminiówki które są w najgorszym wypadku tłoczone ciśnieniowo (wylewane, ale pod wysokim ciśnieniem więc struktura jest jednolita) kosztują ponad 300zł za felgę (nową, w rozmiarze 15"), ale tylko taka nie bije, jest elastyczna, wytrzymała :)

 

Za czasów NorAuto miałem okazje wyważać kilkaset felg firmy krzak za 250zł nowa, i często wyważały się gorzej niż moje prostowane OZ :D

Link to post
Share on other sites

ok pytanie z kategorii lamerskich, ale w temacie felg jestem lamerem - cena w sklepie jest za sztukę czy za komplet, bo nigdzie nie wyszczególniają, bo jak za komplet to ok, jak za sztukę to sobie jeszcze na obecnych pojeżdżę oj pojeżdżę

 

przykład:

http://www.prince.com.pl/go/_info/?user_id=1313615&lang=pl

 

swoją drogą to sparco to jakiś szrot czy można brać je pod uwagę? takie mi wyszukuje po podaniu modelu auta/rozstawów itp

Link to post
Share on other sites
 jak za sztukę to sobie jeszcze na obecnych pojeżdżę

 

 

Za sztukę.

 

Zimny prysznic ;)

 

Ps. W civicu VII mialem jakies repliki 17-stki. Dzien przed sprzedaza auta, pogiela sie jedna prawdopodobnie od jakiejs dziury. Nie mowie, ze wszystkiwe repliki to plastelina.

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

 

 

Racja kute, a odlewane to jedno, a drugie, że używa się różnych stopów o różnej "czystości" do ich produkcji.

Firmowe też mają odlewane ale ciśnieniowo, i w takim wypadku ma to rację bytu bo kute felgi to koszt już 4k+ za komplet :)

 

 

 

skoro jesteśmy w temacie to jakie marki poza OZ polecasz

Enkein (podróbek dużo), BBS (podróbek dużo), ROTY, Falkeny, Rays, Ultralite :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...