Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Tak bo tylko Passaty w TDI mają kręcone liczniki :)

 

Wczoraj byłem oglądać tą Yariskę II i jak widać w opisie miał być cud i miód a wyszło jak zawsze. Cały tył malowany i to bez komory bezpyłowej bo paprochy w lakierze. Gumy w listwach na dachu pobrudzone czerwoną farbą. Jedna lampa tylna z odłamanym rogiem. Ledy dzienne fatalnie zamontowane, jeden prawie odpada. Kabelki do tych ledów niechlujnie połatane i luźno rzucone za atrapę. Brak podświetlenia dwóch z trzech pokręteł od sterowania nawiewem. Lekki wyciek płynu chłodniczego z chłodnicy. Trochę korozji w tylnej części podwozia. Oficjalną wersja sprzedającego jest że auto było sprowadzone z Niemiec 8 miesiecy temu, jeździł nim dziadek :) Jak się okazało ten "dziadek" założył sportowe sprężyny obniżające zawieszenie i przypalał papierosami tapicerkę nad przednimi oknami od strony kierowcy i pasażera. Kierownica krzywa przy kołach ustawionych na wprost. Opony zimowe w marnym stanie, do "dojechania" i wyrzucenia po tym sezonie.

Pani sprzedająca zeszła z ceny o całe 300zł więc niech dalej szukają jelenia. Wracając po drodze byłem oglądać tak na szybko z zewnątrz tą Yariskę co stoi w AAAuto, cena aktualna 24.000zł ale poobijane ma drzwi i wgniotka na dachu więc odpuściłem sobie. 

Po jeździe testowej tą czerwoną Yariską wyszło że w praktyce silnik 1.33 wypada jednak słabo, nie czuć tych 101KM.

 

Ogólnie lipa jest ze znalezieniem czegoś w dobrym stanie, nawet przy cenach z górnej granicy dla danego modelu. Przeglądając inne oferty wyszło że zostaje przy Traktorze... tzn Passacie. To bezpieczniejsza opcja niż pakować ponad 20tys zł w auto o nieznanej przeszłości które i tak będzie wymagało napraw. Nie znalazłem nic co by było realnie z "nie wymaga wkładu finansowego" a ponad 90% ofert to handlarze. Czasami działający jako niby osoba prywatna.

Link to post
Share on other sites
Co kto lubi,skoro się podoba to luz.Trochę wioską zalatuje ale...

nie no mi chodzi o cos takiego  http://cdn1.redchariot.ie/256-1710-thickbox/ccfl-angel-eye-rings-for-lexus-is-200-300.jpg

 

To z zmiana kolorów to po prostu bajer lepiej mieć jak nie mieć wiadomo ze nie będzie się tego codziennie używać, wiadomo ze wioska ale auto za rok idzie pod młot i chce go trochę zrobić będę wymieniał szkła z przodu to odrazu pomyślałem o tym 

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Yaris II z 2009 za 25k zł? Wybacz, ale śmiechłem srogo...

No i z drugiej strony nie wiem czego się spodziewałeś po tym silniku, moc ma całkiem niezłą, ale moment taki jak w dobrej kosiarce. To jest auto zestrojone typowo pod miasto, a wyjeżdżając tym na autostradę trzeba być nieźle zdesperowanym.

 

A co do uczciwości, to dzisiaj się kolejny raz przekonałem, że w PL nie ma co szukać samochodów w komisach...

Tata stwierdził, że Julka to jednak nie to i zamieniłby chętnie na 159. Przewertował Allegro i znalazł idealną sztukę, blisko nas - 2.0 diesel, full TI (m. in. fele 19" i kubełkowe, bananowe skóry). Cena taka, że spodziewaliśmy się co najmniej dobrego egzemplarza. Nic bardziej mylnego. Tyle było drobiazgów do naprawienia, że nie sposób policzyć, do tego auto pływa na boki na dziurach, słychać co najmniej jedną piastę, fotel popękany (rozumiem przetarcia, ale nie takie pęknięcia), aluminiowa konsola środkowa powgniatana jakby ktoś wbijał klucz czy śrubokręt.

Rocznik ten sam co Julka, później zarejestrowany, a stan 6/10 + na oko 4-5k zł potrzebne na naprawy. 

Do tego ta odpychająca gadka handlarza - jemu nie zależy, taka cena to tylko do końca roku, teraz nie ma czasu na naprawy, nawet jakbyście wzięli, później to on sobie porobi i sprzeda drożej...

A na koniec jeszcze wyszło, ze auto było uderzone z przodu  :cenzura: O magicznym przebiegu 205 k km chyba nie muszę wspominać?

Link to post
Share on other sites

 

 

Yaris II z 2009 za 25k zł? Wybacz, ale śmiechłem srogo...

Za 24k... i co w tym dziwnego ? Są też po 20k ale ich stan techniczny jest z reguły jeszcze gorszy. Poniżej 20k roczniki 2009 z 1.33 to już przeważnie wyeksploatowane sztuki, poflotowe, po naukach jazdy.

 

 

No i z drugiej strony nie wiem czego się spodziewałeś po tym silniku, moc ma całkiem niezłą, ale moment taki jak w dobrej kosiarce. To jest auto zestrojone typowo pod miasto, a wyjeżdżając tym na autostradę trzeba być nieźle zdesperowanym.

No spodziewałem się lepszego przyspieszenia bo autko jest bardzo lekkie a 101KM powinno mu dać całkiem przyzwoite osiągi przynajmniej do 100km/h. Niestety on się słabo zbiera nawet przy 60km/h. Zmienne fazy rozrządu są ale nie czuć efektu ich działania, silnik zachowuje się jak typowa szlifierka która ciągnie powyżej 4000. Identycznie jak 1.3 88KM w Corolli którą kiedyś jeździłem, tyle że to było auto z 1993 a silnik nie miał v-tec'a i też palił 5l na trasie.

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że to ich rynkowa cena, wyrażam jedynie swoje odczucie, czyli to, że ~25k zł za Yarisa to astronomiczna kwota. 

 

Nie potrafię w tym momencie napisać niczego konstruktywnego, jedynie to, że moim (i pewnie wielu osób) zdaniem ciężko o samochód segmentu B, który nadawałby się na jedyne auto dla kogoś, kto nie mieszka w większym mieście i musi codziennie pokonywać większy dystans albo jeździć po "trasie".

Yaris jest zestrojony w 100% na miejski tryb jazdy, wskoczysz na autostradę i przy 140 km/h w środku szumi strasznie, a na blacie masz 5 czy 6k rpm. Wyprzedzić tym można jedynie rower. 

Jeździłem 26h Yarisem 3, 4h Yarisem 2, wprawdzie eLką, ale nie był to mój pierwszy kontakt z samochodami, więc coś tam mogę napisać z własnych odczuć. Jedyny plus jaki zauważam, to rozmiar, który pozwala komfortowo przemieszczać się po mieście.

A szczególnie ciężko się przesiąść na takie coś jeżdżąc na co dzień segmentem D lub wyższym.

Takie moje zdanie, nie musisz się ze mną zgadzać :)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...