Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ostatnio robiłem kuzynowi kapę silnika w takim sr50, posypały się igiełki łożyska między korbowodem a wałem korbowym i wessało je do cylindra. To był istny armagedon dla tuleji cylindrowej, głowicy i tłoka bo nim całkiem stracił moc, to troszkę przejechał :o Złożyłem go na częściach z sr60, ciekawe czy przybyło mu chociaż z 0,5 KM :P W każdym razie obroty przy ~45km/h ma na tyle niskie, że chyba można go teraz spokojnie docierać przy takiej prędkości ;)

 

Ten trabant ciekawie wygląda, mam tylko nadzieję że jest chociaż na pneumacie i można go trochę dźwignąć bo do jazdy po mieście to trochę za nisko siedzi.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie zrobiłem fotki przed  :sciana:

Wyglądało to niemal identycznie jak na fotce poniżej (fotka znaleziona w necie)

http://matowereflektory.pl/wp-content/uploads/2012/10/matowe-reflektory-polerowanie.jpg

 

Jak koleżanka ma lampy zmatowiałe to polecam taki zabieg bo nie jest to drogie (100zł za 2) a efekt daje naprawdę niezły. O ile klosz nie jest zniszczony wewnątrz to reflektor po polerce może wyglądać jak nówka.

Link to post
Share on other sites

W dieslu ale nie 100tyś. Ta sztuka ma raczej realny przebieg 214tyś km :) 

Jeszcze tylko remont skrzyni biegów, wymiana wentylatora klimatyzacji, uzupełnienie czynnika chłodzącego, wymiana osłony przegubu, wymiana tylnych tarcz i klocków, wymiana płynu hamulcowego i do wspomagania, wymiana oringów i zapinki rury do intercoolera... i będzie "nie wymaga wkładu finansowego" :) W tym tygodniu planowana wizyta w Soft-Tuning i liczę na >150KM  :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Realny przebieg 214tyś km i już remont skrzyni biegów ?

Jakoś mi się to nie widzi przy takim przebiegu, chyba, że jeździł ktoś, kto nie umie biegów zmieniać... Co dokładnie ją boli ?

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

To ponoć typowa usterka w 6 biegowym manualu od VAGa. Najczęściej pada w nich mechanizm różnicowy i łożyska. Daje to metaliczny szum przy obciążonej skrzyni ( hamowanie silnikiem, przyspieszanie). Koszt naprawy 1800zł i podobno będzie spokój na kolejne 200tys km.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ta sztuka ma raczej realny przebieg 214tyś km

 

 

 

emont skrzyni biegów, wymiana wentylatora klimatyzacji, uzupełnienie czynnika chłodzącego, wymiana osłony przegubu, wymiana tylnych tarcz i klocków, wymiana płynu hamulcowego i do wspomagania, wymiana oringów i zapinki rury do intercoolera... i będzie

 

Też tak miałem. Po 10 tyś strat na same naprawy wpadłem na pomysł by kupić coś do 4 tyś od znajomego. Coś co jeszcze jeździ ze znaną historią a części w razie "w" rozdają gratis na złomie. Celuję w Golfa 3. 

Link to post
Share on other sites

Audi mi się sypie... widziałem taki sam i te same objawy , chyba jakaś bolączka tego modelu

Idzie coś z tym zrobić czy trzeba całe drzwi wymieniac

Fatalne miejsce na gnicie , sam róg drzwi 

 

http://i61.tinypic.com/ou5b7l.jpg

 

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

 

Idzie coś z tym zrobić czy trzeba całe drzwi wymieniac
Oczyścić jak najwięcej do gołej blachy, zapodkladowac i zaszprejowac w kolor auta. Trochę powinno posiedzieć, a jak nie to wymiana drzwi teraz/później jak podgnije więcej. ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dwumasa raczej wytrzyma bo maksymalne 350Nm to nie jest znowu aż tak dużo względem fabrycznych 310. Sprzęgło w tym modelu ponoć wytrzymuje do 400Nm.

 

 

 

Ile płaciłeś za program?Jeśli to nie tajemnica.

 

700zł, cena promocyjna do października to żal było nie skorzystać szczególnie że ta firma (a konkretnie to jeden człowiek który ją prowadzi) ma dobre opinie.

 

http://oi58.tinypic.com/ri5e95.jpg

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...