Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

no to ja bede mial Poloneza Caro '95 1.6GLI, stary juz jest i rdza go zjada, ale mam taki sentyment do tego wozu ze nie mam serca go zezlomowac, mozna powiedziec ze sie w nim wychowalem wiec serce mi krwawi jak widze ta rdza http://forum-dev.benchmark.pl/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Planuje mu dac nowa skorupa, i zrobic cos z hamulcami bo mozna niezle przejechac sie nim http://forum-dev.benchmark.pl/public/style_emoticons/default/wariat.gif

Robię odkop.

Też miałem poloneza caro plus '96.

Moje pierwsze auto :-)

Obecnie E klasa sedan 2010 z pakietem sport AMG.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co myslicie o nowych przepisach dot. pierwszenstwa pieszych na przejsciach?

 

Dla mnie skrajny idiotyzm, wlasnie usunieto kierowcom ostatni dupochron pod pozorem poprawy bezpieczenstwa na ulicach - teraz nie wazne czy pieszy Ci wbiegnie pod kola, przelewituje czy wjedzie rowerem, zawsze bedzie wina kierowcy, nawet jezeli nie mial szansy na reakcje.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie to zastanawiało. Nawet jeśli mam pierwszeństwo jako pieszy, nigdy nie pcham się jak coś większego ode mnie nadjeżdża.

Niektórzy nawet jak zapala się zielone, to nie obejrzą się tylko God Mode On i jazda. Przecież nic nie może nadjechać...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niektórzy nawet jak zapala się zielone, to nie obejrzą się tylko God Mode On i jazda.

Moim zdaniem wylaczanie absolutnie winy i obowiazku uwazania z jednej ze stron to skrajny kretynizm...

 

Dokladnie tak jak mowisz

Link to post
Share on other sites

W UK np kazdy jak widzi ze ktoś zbliża sie do przejścia  to noga z gazu i puszcza pieszego i tu nie ma problemu z tym. Wiadomka to ze pieszy ma pierwszeństwo to nie znaczy ze może sobie o tak przejść nie patrzac na nic bo sa tacy co sie pchają pod same kolo myśląc ze kierowca zahamuje, a jak ledwo ledwo wyrobisz to jeszcze ci pokaże paluszka ehhh a potem z tylu ostro hamują i jest bum.........No trza mieć oczy dookoła głowy jedno w du**e. W Toronto jest juz troche gorzej, można powiedzieć ze sraliz margaliz

U nas jest inna kultura jazdy....wiecej cwaniactwa........

 

Ale np w UK ja mieszkałem to  przejścia były ładnie oznaczone.

W PL widziałem właśnie jeden stanie drugi jedzie i tak to jest. W PL to jeszcze trochę daleko za murzynami chociaz jak bylem w PL to puszczali aż bylem w szoku......

 

Mnie wcurwia jak naciśnie przycisk i widzi nagle ze jest pusto to lezie, a potem Prez nadjeżdża i czerwone światło  i nikogo nie ma....Jak nacisnales to juz czekaj no nie albo jak wiesz ze przeleziesz to nie naciskaj tłuku jeden.

Link to post
Share on other sites

czyli wróciliśmy do średniowiecza i pieszy znów staje się świętą krową

notabene ostatnio w radio wspominali o tym kretyniźmie policantka zatrzymała się awaryjnie na przejściu, pod koła wlazła jej na czerwonym staruszka i co nasz wspaniały sąd orzekł? że to, że przechodziła na czerwonym nie jest powodem, by ją karać, ale za to ukarano policjantkę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Słuszny motor jak na TDI.Kolor ładny ale jak dla mnie Lanncer ładniejsze autko.

Lancer z przodu jest ładny ale z tyłu... od razu widać że to nie jest właściwa wersja (Evo). Przód Lancera to jest nawet aż za sportowy jak na taki silnik. Teoretycznie miał 143KM ale ciężko było to wykorzystać przez bardzo nie elastyczny przebieg momentu obrotowego i na nic tu nie pomogły zmienne fazy rozrządu. Poniżej 3000rpm auto ledwo jechało a "kopa" dostawał dopiero powyżej 4000. Na niskich obrotach <2000 mocy jest tak mało że włączenie kompresora klimatyzacji było wyraźnie wyczuwalne. TDi to odwrotność tamtego japońca. Duży moment dostępny już od około 1800rpm i ciągnie ładnie aż do 4000. Planuje mu zrobić chiptiuninga ale wpierw muszę wymienić sprzęgło, być może również dwumasę i zregenerować skrzynię biegów (manualna szóstka) bo słychać łożyska przy hamowaniu silnikiem i delikatnym przyspieszaniu.

 

 

Szerokości i niech się nie psuje.

 

Dzieki  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Lancer z przodu jest ładny ale z tyłu

Prawda, tył wygląda fatalnie. Szczególnie hatchback. W sedanie wystarczyłoby dołożyć delikatny spoilerek z tyłu i byłoby dobrze.

ehh...starszy Galant mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj (tj. niedziela) po raz pierwszy pchałem Mondeo żeby odpalił :D

Przyczyną był niedzielny spot CA pod Ikeą. Trochę za długo pograliśmy na zgaszonym silniku. Oznacza to, że trzeba będzie wymienić baterię albo dołożyć małego AGM'a do bagażnika.

 

Chłopaki "na ucho" dostroili system i.... trzeba dołożyć jeszcze jeden wzmacniacz bo przód nie wyrabia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, temat o samochodach :) - moje aktualne gabloty:

1. Alfa Romeo 75 2.0 TS

2. Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA

3. Peugeot 307 SW 1.6 16V

 

 

Co do pieszych - mnie zaraz po wjeździe do Czarnogóry (mniej niż 10km chyba zdążyłem przejechać) policja zatrzymała za to, że nie ustąpiłem pierwszeństwa ludziom ZBLIŻAJĄCYM się do przejścia bez świateł. Gdyby nie to, że nie miałem gotówki, a poczta była zamknięta (tam trzeba zaraz lecieć na pocztę i przynieść potwierdzenie zapłaty, z tego co zrozumiałem), to pewnie bym musiał płacić. Więc zwyczajnie dogoniliśmy Europę. Będziecie jeździć kiedyś z wózkiem dziecięcym, to zrozumiecie, o co chodzi :).

Edytowane przez radosuaf
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...