Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

ekopropaganda

Ja wszystko rozumiem ale Panu policjantowi czy kontrolerowi na stacji diagnostycznej będziesz się tak tłumaczył jeżeli Twoje auto, które fabrycznie było wyposażone w filtr cząstek stałych i po jego usunięciu nie spełnia badań homologacyjnych? Ekopropaganda czy nie, normy ekologii obowiązują wszystkich.

 

 

 

W Polsce? Haha

Misiu pokazujesz tylko swoją ignorancje i jakim bezmózgiem jesteś.

 

 

 

bo nie mam DPF.

Poczekaj, za 5 lat będziesz chciał kupić używanego Diesla bez filtra cząstek stałych.

Link to post
Share on other sites

Pany taki offtopic:

 

Wiecie cos na temat firmy KaaZ?

 

Dostalem propozycje zainstalowania LSD od nich, mam do wyboru KaaZ badz retrofit LSD z M3.

 

Retrofit jest tanszy, ale zastanawiam sie co bedzie lepszym wyborem

Link to post
Share on other sites

kubbak

Nie unoś się tak, bo spadniesz i sobie krzywdę zrobisz...

Kto mi sprawdzi emisję spalin? Policjant na węch, bo nie spotkałem w Polsce mobilnego punktu kontroli pojazdów? A może kontroler, który ma takie coś w D, bo jeździsz na daną stację co roku od kilku/nastu lat, a kontrolerowi wystarczy zapewnienie, że naprawisz to co trzeba do następnej kontroli?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Ty próbujesz błysnąć a przy tym niemal zerowe pojęcie. Widać również jak mało jeździsz bo w większości większych miast w Polsce są patrole ekologii, które bez problemu zabiorą Ci za to dowód (tak misiu, mają do tego sprzęt na stanie).

Link to post
Share on other sites

@chudy

:rotfl:

Co do asterki chce coś Ciut świeższego ;)

 

 

ze stajni VW nic nie ma

 

Są golfy IV '98, 1.4 za 6-7, z aut na f focusk mk1, z większych primery P11, mazda 626 V, 406 ;) Mówię- zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja zawodowa i wtedy podejmę decyzje czy kupić "już" czy cierpliwie poczekać ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Kto mi sprawdzi emisję spalin? Policjant na węch,

 

Nie, wyciągnie takie coś:

http://www.envag.com.pl/images/envag/produkty/analizatory-gazow/GreenLine-8000.JPG

 

Mała rada, nie masz pojęcia co piszesz to nie pisz nic... nie zbłaźnisz się przynajmniej (chociaż tutaj już jest chyba za późno...)

Link to post
Share on other sites

 

 

Kto mi sprawdzi emisję spalin? Policjant na węch
Jakas niezbyt duza liczba patroli na pewno ma sprzet do tego, a reszta sprawdza na wech. Tak samo jak straz miejska i policja daje mandaty "na oko" za parkowanie, a dokladniej np za niepozostawienie wymaganego 1,5m dla pieszych. No chyba ze cos sie zmienilo i wyposazyli mundurowych w ten niezwykle drogi i zaawansowany sprzet pomiarowy czyli miarke.
Link to post
Share on other sites

A ma ktoś rzetelne badanie emisji spalin z i bez DPF, bo obowiązująca w PL norma emisji nie jest zbyt wygórowana? Jedynie natknąłem się na "dziennikarskie" testy i auta w większości spełniały normę Euro4

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak samo jak straz miejska i policja daje mandaty "na oko" za parkowanie

 

już kiedyś próbowali, odeszli smutni bo nie mieli homologowanego przyrządu pomiarowego :]  

oczywiście wypisali upomnienie i strasznie się stroszyli, ale tak de facto mogli mi...

 

 

 

Ekopropaganda czy nie, normy ekologii obowiązują wszystkich.

 

właśnie o tym piszę, zbadaj moje spaliny i zbadaj przeciętnego rzęcha z niech będzie miał ten DPF
jakoś jestem dziwnie spokojny o to, które będą czystsze

Link to post
Share on other sites
właśnie o tym piszę, zbadaj moje spaliny i zbadaj przeciętnego rzęcha z niech będzie miał ten DPF jakoś jestem dziwnie spokojny o to, które będą czystsze

Tylko chodzi o to, ze rzecha dotycza inne normy niz nowe samochody. Normy z roku na rok sa bardziej rygorystyczne, ale dotycza tylko nowych samochodow. Wiec nawet jak nowy samochod bez DPF bedzie mial o wiele czystsze spaliny niz stary, to moze sie okazac ze nie spelnia on norm...

Edytowane przez verul
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...