Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Znowu kasa :C E36 nie chcę bo to już stare auta, a ja chcę mieć w miarę niepsujące się auto. E46 są drogie, a radochę z jazdy da dopiero silnik 3.0 benz lub diesel.

 

Chyba jednak 156 2,5 V6 to będzie najlepsze wyjście, do tego rasowy dźwięk Busso <3

Link to post
Share on other sites

O AR to niech sobie ludzie mówią, jedną mam na placu, tata jakoś jeździ 3. lata bezawaryjnie, wymienia tylko części eksploatacyjne.

A co do VW, tak raczej wszystkie VAGi odpadają. Przynajmniej wtedy kiedy alternatywą jest Alfa w tej samej klasie. Nie mówię, jakbym miał 50k i więcej to kto wie czy bym się na jakąś A4 nie skusił ;)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
ale wiesz jakie dowcipy są na temat tej marki

Z Alfą jest jak z lidlem - co tydzień coś nowego :D. Chociaż znajomy ma 145, 18ty rok, odpukać, bez poważnej awarii... Sam zamierzam kupować AR (tylko bardziej 147) jak zrobię prawo jazdy ^^.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Po co w Alfach jest ogrzewana tylna szyba?

Żeby było ciepło w ręce, kiedy się ją pcha  :D

 

Dowcipów o Alfach jest masa. Czy słusznie? Nie wiem :D Sąsiadka jeździ 147 już dość długo (chyba od 4 lat, ale nie pamiętam dokładnie) i jeszcze na lawecie nie wracała, więc chyba kwestia szczęścia :wariat:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mieszkając w Kielcach dwa razy w przeciągu pół roku byłem świadkiem jak AR 147 pojechała na lawecie.

1. Rozpadło się sprzęgło.

2. Rozsypała się skrzynia.

 

Po drugiej usterce chłop sprzedał samochód i kupił Audi A3.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o diesle, to nie każdy umie się nimi posługiwać :] Trzeba wiedzieć parę ważnych rzeczy jak się z nimi obchodzić żeby nie padło szybko. Mam kumpla co do miasta sobie wziął także A3 1.9TDi, silnik nawet nie ma kiedy się zagrzać, aku kiedy podładować a turbo to już nie mówię bo praktycznie już ledwo zipie. Silnik łapie tryb awaryjny i koniec przyjemności z jazdy.

Ja np nigdy nie kupiłbym 2.0TDi VAGowskiego. 150kkm i potrafi być już poważnym komornikiem który zagląda w portfel podczas gdy starsze 1.9Tdi nawet 500kkm robiły bez głębszego zaglądania pod maskę.

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Nie dalej jak przedwczoraj rozmawiałem z ojcem koleżanki. Passat b6 albo b7 z 2.0TDi, od Niemca faktycznie - mówi, że nie psioczy jakoś bardzo, ale właśnie po 150kkm zaczęły się wydatki i teraz chce sprzedać bo auto fajne, ale skarbonka. Pompowtryski juz wymienial, turbo tez niedawno siadło..

Link to post
Share on other sites

@up: Tak samo w sumie było z jednostkami 2.5TDi :)

A jeśli już wymienił pompowtryski i turbo (lub zregenerował jeśli pompowtryski nie są piezoelektryczne) , to jeszcze bym tym paskiem pojeździł. Zależy jaki ma ten silniczek - jeśli 2.0 16v (ten bez wałków wyrównoważających [chyba dobrze napisałem]) to nie będzie go trapić zacierający się silnik lub pękająca głowica :D

@lukyeti - fajna sztuka A3 :) Na ''a3-club'' zarejestrowany czy dopiero to zrobisz? :>

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Tak jak Vuodi piszesz. Moj wujek po miescie duzo passatem b5 1.9tdi jezdzil i juz chyba 3 silniki w nim były. Na pierwszym miał program na około 180km, i nie zmienił go wraz z silnikiem, a samochód katował ostro. Teraz ma Megane 2.0 16v :D

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w ramach nudy zajrzałem pod maskę demono... Olej poniżej stanu, płyn chłodniczy poniżej stanu, zero widocznych wycieków.

 

Diagnoza: silnik do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...