Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od razu przepraszam za temat, ktory pewnie pojawial sie juz wielokrotnie jednak nie moge znalesc z podobna specyfikacja techniczna do mojej. Moj sprzet to; e2180 2.0 @ 2.8GHz, 2x2GB ddr2 800mhz, asus p5q SE, 9800gt 512mb. Aktualnie pracuje na windows 7 32bit, czy przejscie na 64bit jest po pierwsze mozliwe z tym procesorem i druga sprawa czy cokolwiek mi to da? Windows aktualnie widzi 3,5gb, wiem ze w wersji 64bit bedzie to 4gb natomiast czy jest to zauwazalna roznica, np w grach i jakie sa dodatkowe nastepstwa przejscia na 64bit poza tym, ze niektore programy ponoc jeszcze nie dzialaja najlepiej?

Link to post
Share on other sites

Ja jak na razie nie spotkałem się aby jakiś program mi nie działał. Co do przesiadki to dla samego 0,5gb ramu więcej się nie opłaca chyba że nic cię to nie będzie kosztować. Bo jeśli masz kupować nowy system za 300zł to przesiadka jest kompletnie bez sensu.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Igorussem. Od dwóch lat używam Win7 Home Premium 64-bit i nie doświadczyłem żadnych problemów z działaniem programów.

Aktualnie mam 8GB pamięci, ale to zakup na zapas, bo było tanio. Jeśli nie zajmujesz się grafiką, montowaniem filmów itp., to nie wykorzystasz więcej niż 2GB, a co za tym idzie, nie odczujesz żadnej różnicy.

Link to post
Share on other sites

A co mu ma dać ta „ósemka", oprócz paru pierdół pewnie nic nowego nie wniesie.

Ten temat ciągle powraca nie wiem czemu, przy instalowaniu jako nowy 64-bitowy system i koniec.

Jeśli wszystko działa Ci pod tym co masz to zostaw jak jest i tyle.

Link to post
Share on other sites

Problemy bywaja ze starymi programami 16 bitowymi. I czasem cos zaprojektowane kilka lat temu na 32 bitowe systemy moze nie chodzic, ale jest przeciez virtualbox ^^. Takze nie patrz tylko instaluj. Majac 64 bitowy procesor glupota jest instalowac na nim 32 bitowy system jako glowny.

Link to post
Share on other sites

A co mu ma dać ta „ósemka", oprócz paru pierdół pewnie nic nowego nie wniesie. Ten temat ciągle powraca nie wiem czemu, przy instalowaniu jako nowy 64-bitowy system i koniec. Jeśli wszystko działa Ci pod tym co masz to zostaw jak jest i tyle.

Chodzi mi o to, żeby nie wydawał teraz pieniędzy, jak ma 32 bitową siódemkę.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...