Skocz do zawartości

Zestaw do max. 1800zł do gier na AMD


Recommended Posts

Witam! Chciałbym złożyć komputer do gier na AMD z wiecej niż 2 rdzenie (BF3) z dobrą jak na tą cene grafą.Komp ma być bez dysku. I jeszcze jedno pytanie: czy jest jakiś internetowy sklep komputerowy, który mógłby mi złożyć komputer z danych podzespołów i potem wysłać na dany adres? Czy muszę odebrać osobiście w sklepie?

Link to post
Share on other sites

Arest Składają komputer (ZA DARMO) w swoim serwisie (TESTUJĄ GO) i wysyłają kurierem na dany adres :) możesz nawet złożony komp na raty wziąść ;] Pzdr . :)

Oczywiście kompa składasz w Konfiguratorze :)

Edytowane przez icin1234
Link to post
Share on other sites

http://www.gral.pl/podglofertzest.php?p=1&id=406908

 

Kilkadziesiąt złotych drożej, ale u mnie masz nowszą płytę z USB3, SATA3 itd., grafikę z IMO lepszym chłodzeniem, zasilacz z odpinanymi przewodami, dzięki czemu będziesz miał porządek, a w dodatku zestaw jest dobrany kolorystycznie, więc będzie się lepiej prezentował i w razie sprzedaży całości będzie wart więcej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. juggler ta 6870 z zestawu,który podałeś jest tak ładna, że chyba za sam wygląd ją kupię ;D A i jeszcze jedno pytanko (może Wam się wydać głupie) : czy można podłączyć dysk zewnętrzny (mam WD 1TB) jako dysk twardy i z niego odpalać Windowsa? Oczywiście dopuki nie kupię dysku twardego.

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD FX 4100 /3.6GHz, 95W, 12MB, BOX, AM3+/

459 zł

 

Płyta główna:

Asus M5A78L /AMD 760G, AM3+/

270 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

130 zł

 

Karta graficzna:

Asus Radeon HD6850 DirectCu 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

620 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA (black)

90 zł

Obudowa:

I-BOX Rico 373 TX (b/z)

99 zł

Zasilacz:

Chieftec GPS-500A 500W

239 zł

Suma: 1907 zł brutto

 

Skoro lubisz AMD z tego co wnioskuje, więc naszykowałem zestaw z AMD FX - najnowszą architekturą AMD. Niestety, AMD w swoim oficjalnym oświadczeniu nie umieściło informacji ile klatek na sekundę osiąga FX 4100 w Battlefield 3, w przeciwieństwie do nowszych modeli, które radzą sobie lepiej od Intel w Battlefield 3, co jednak dobrze rokuję 2-modułowemu, 4 rdzeniowemu FX 4100. Dobrze przemyśl ten zakup - FX-y mają jeszcze sporo niedoróbek. Bez wnikliwego spradzenia traktuj ten zestaw jako ciekawostkę, zwłaszcza że koledzy wyżej w mniejszych kosztach zmieścili lepszą grafikę.

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

@up kolega mnie rozbawił ostro. FX radzą sobie lepiej od SB? Powodzenia przy składaniu kompa. Zestaw juggler z płytą od JackHammer.

Czy ja napisałem że FX jest lepszy we wszystkich grach od Sandy Bridge?

 

Napisałem że w Battlefield 3 FX-y osiągają przyzwoite wyniki, ale niestety nie we wszystkich grach tak jest.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem!

 

Bany_krk - dobry zestaw

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

Nie oplaca w ogole , bierz najtansza 6850 od MSI/Sapphire/Gigabyte/Asus bo niczym sie nie roznia a roznice w cenie wydaj na jakies solidne chlodzenie do procesora.Ja bym proponowal wziasc Phenom II X4 955 (okolo 400zl-450zl) , Najtansza plytka na chipsecie 770 (okolo 150-200zl) oraz do tego 6870 (okolo 650-700zl) OCZ SXS2 500W (200zl) Pamieci (80zl) oraz reszte wedle zyczenia

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem Far Cry 2 u siebie, ta gra obsługuje max 2 rdzenie, tyle samo fps mam na 2 rdzeniach i na więcej, dopiero na jednym rdzeniu spadło z ponad 100 do ponad 60 fpsów. Nie mam innych gier, ale prawdopodobnie analogicznie jest z resztą gier w tym zestawieniu.

 

Ja bym ci radził procesor tak jak przedmówca, min Phenom II 955, ten Athlon x3 będzie za slaby za jakiś czas. Dla mnie Phenom II 955 bez podkręcania jest trochę za słaby, a co dopiero ten Athlon :x

Link to post
Share on other sites

Nie oplaca w ogole , bierz najtansza 6850 od MSI/Sapphire/Gigabyte/Asus bo niczym sie nie roznia a roznice w cenie wydaj na jakies solidne chlodzenie do procesora.Ja bym proponowal wziasc Phenom II X4 955 (okolo 400zl-450zl) , Najtansza plytka na chipsecie 770 (okolo 150-200zl) oraz do tego 6870 (okolo 650-700zl) OCZ SXS2 500W (200zl) Pamieci (80zl) oraz reszte wedle zyczenia

jakby phenom nie poleciał na >500 to jeszcze byłby w miarę opłacalny, a na najtanszym 770 i bez coolera i tak by nie zakrecił go wiec słabo i drogo
Link to post
Share on other sites

;O Jakie ceny z du*y, ja za swojego dałem chyba mniej niż 400, albo lekko ponad 400.

 

Skoro tak to ja bym radził tego FXa jeśli priorytetem jest Battlefield 3 i oby nowe gry tak obsługiwały te procesory to będzie dobrze, w starsze wystarczy tyle fps, jeszcze go ładnie podkręcisz, bo chyba ten Intel niestety się nie kręci.

Link to post
Share on other sites

Wezmę chyba jednak tego Intela i3 2100. Z tego co widziałem na yt to BF3 w konfiguracji i3 + 6850 chodzi całkiem nieźle. I w tym filmiku jest w 1080p a w takich rozdzielczościach będę grał sporadycznie ;)

Poza tym to nie zamierzam "bocić" tylko w bf, są też inne gry :)

@Edit: Tą kartę 6850 da się podkręcić?

Edytowane przez zywieczdroj123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...