Skocz do zawartości

Phenom 955 BE podkręcanie


Recommended Posts

Witam

Mam zamiar podkręcić procesor ale mam kilka pytań zanim zacznę

Chcę podkręcać mnożnikiem i tylko nim i pozostawić na stałe na taktowaniu 3,6 Ghz na jak najniższym napięciu.

Teraz mam napięcia wszystkie ustawione na auto i właczone c&q i w cpu-Z pokazuj od 1.01-1.4 napięcie.

I tak

1 Mam na początek wyłączyć c&q a potem mogę włączyć jak będzie stabilnie działać tak?

2 Mam kilka napięć na płycie dotyczących cpu w biosie (cpu vcore mam zmienic tak?) a co z resztą zostawić na auto?

 

Dodam Płyta to msi 870-c45

Procesor rev C3

Chłodzenie silencium pc fortis

Temp iddle 22st C w gta 4 39 st C na standardowym taktowaniu

 

Z góry dziękii za pomoc dam plusy

Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz ujmując powinieneś wypróbować zwiększenie mnożnika, a resztę ustawień pozostawić tak jak są. Temperatury jak na Phenoma x4 955 (w porównaniu do mojego) masz rewelacyjne, więc myślę, że po podbiciu do 3.6 temperatura nie powinna Ci przekroczyć 50 stopni.

 

Przejedź go następnie OCCT na godzinkę i sprawdzaj temperatury.

 

W moim przypadku standardowe taktowanie Phenoma (GA-770T-USB3) to 1.4V. Na tymże przy chłodzeniu SPC Spartan nawet w defaultowych ustawieniach miałem temperatury dochodzące do 65*!!. Obecnie jadę na napięciu 1.3V i taktowaniu 3.6GHz. Od 4 miesięcy bez żadnych problemów, a c&q mam włączone. Temperatury w moim przypadku pod obciążeniem zbliżają się do 60*, u Ciebie zapewne będzie znacznie mniej.

 

Także generalnie:

 

1) Zmień na obecnych ustawieniach freq na 3.6GHz

2) Przetestuj i jeśli temperatury nie przekroczą 50* to po prostu tak zostaw

3) Jeśli przekroczą, możesz spróbować obniżenie napięcia (u mnie hula łatwo na 1.3)

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

zasilacz ocz sxs 600w to spróbuję podkręcić

 

mam pytanie jestem własnie w trakcie testów programem occt ustwiłem smal data test

w biosie zmnieniłem core voltage na 1.302 i w iddle pokazuje cpu-z tyle ale w stresie pokazuje 1.344 i 1.336 i 1.352 tak ma byc reszte w biosie mam na auto c&q wyłaczony taktowanie 3.6 Ghz a temp 46 narazie po 30 min

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...