Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zdecydowanie 1155, socket znacznie bardziej przyszłościowy. Przecież na 1156 już nie produkują procków a z 1155 ma być kompatybilny Ivy Bridge :) Tak więc nie widzę sensu inwestować w socket który jest na wymarciu.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

masz brac i3 540 /550

bo po OC jest znazcznie wydajniejszy niz i3 2100 bez porownania wydajniejszy od g850

 

na allegro taniutko mozna kupic duza wydajnosc za minimalna kase - bez sensu kupowac cos innego

w przyszlosci to wszystko sie zmieni - patrz ile wydajnosci mozesz miec dzisiaj a nie na przyszlosc

 

kupowanie g850 czy nawety i3 2100 to wg mnie bezsens skoro placac wiecej kupuje sie mniej

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

No i co z tego, że już nie produkują procków pod 1156? Na allegro można dostać używkę box na gwarancji bez problemu 550zł +/-

Można też pójść na takie rozwiązanie bo do gier taki i5 750 wystarczy na długi czas. Tylko że z i5 2500K też się nieraz zdarzają niezłe okazje wiadomo teraz to może i ciężko o takie ale za jakoś czas kto wie. A mając do wyboru te dwa procki w podobnej cenie na pewno lepszym i przyszłościowym wyborem jest 2500K :)
Link to post
Share on other sites

Powiem od siebie. Mialem s775 i Q9550 z plyta Asus Striker II Extreme (czyli 3-way SLI x16). Poniewaz mialem problemy z karta dzwiekowa, postanowilem w desperacji zmienic platforme na s1366 - wypatrzylem plyte Asusa P6X58 Premium i chcialem kupic uzywanego i5 760. Jednak trafila sie okazja cenowa i kupilem i5 2300 (Sandy Bridge), wiec chcac nie chcac dokupilem do niego plyte MSI P67A-GD65(B3). Reszta komponentow zostala stara, nawet pamieci, ktore posuwaja teraz na 1333 MHz z CL8 na 1.50 V (LOL). I co ? I jestem maksymalnie zadowolony ! Co prawda nie podkrece CPU tak, jak moglbym podkrecic i5 760, niemniej nowy SandyBridge jest wydajniejszy od pierwszej serii procesorow i moje 3.3 GHz starczaja bez zadnego "ale". Nawet SLI, ktore teraz teoretycznie jest x8x8 (nie sprawdzalem, bo wymienilem karty na jedna mocniejsza) nie jest dla mnie zadnym problemem.

Oczywiscie, ze i5 2500K bylby lepszy, ale kto nie ma kasy moze SPOKOJNIE zdecydowac sie na "non-K" procesor a'la 2300. W przyszlosci zawsze mozna go wymienic, szczegolnie, ze Ivy Bridge tez bedzie pasowac, a do 1156 juz nic nie wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Powiem od siebie. Mialem s775 i Q9550 z plyta Asus Striker II Extreme (czyli 3-way SLI x16). Poniewaz mialem problemy z karta dzwiekowa, postanowilem w desperacji zmienic platforme na s1366 - wypatrzylem plyte Asusa P6X58 Premium i chcialem kupic uzywanego i5 760. Jednak trafila sie okazja cenowa i kupilem i5 2300 (Sandy Bridge), wiec chcac nie chcac dokupilem do niego plyte MSI P67A-GD65(B3). Reszta komponentow zostala stara, nawet pamieci, ktore posuwaja teraz na 1333 MHz z CL8 na 1.50 V (LOL). I co ? I jestem maksymalnie zadowolony ! Co prawda nie podkrece CPU tak, jak moglbym podkrecic i5 760, niemniej nowy SandyBridge jest wydajniejszy od pierwszej serii procesorow i moje 3.3 GHz starczaja bez zadnego "ale". Nawet SLI, ktore teraz teoretycznie jest x8x8 (nie sprawdzalem, bo wymienilem karty na jedna mocniejsza) nie jest dla mnie zadnym problemem. Oczywiscie, ze i5 2500K bylby lepszy, ale kto nie ma kasy moze SPOKOJNIE zdecydowac sie na "non-K" procesor a'la 2300. W przyszlosci zawsze mozna go wymienic, szczegolnie, ze Ivy Bridge tez bedzie pasowac, a do 1156 juz nic nie wyjdzie.

Ciekawe jakbyś włożył i5 760 na 1366, skoro to procek na 1156. ;)

 

czytajcie pytanie :) na teraz jest pytanie czy i3 550 czy g850 a to co wybierze jak bedzie mozna rozbudowac majac na wzgledzie w PRZYSZLOSCI wymiane na i750 / i5k

Niech poda budżet. Jak ma 700 zł, to może już szukać używek 1156 i i5 750/i5 760. Z takim budżetem nie ma sensu pakować się w i3.

Link to post
Share on other sites

masz brac i3 540 /550 bo po OC jest znazcznie wydajniejszy niz i3 2100 bez porownania wydajniejszy od g850 na allegro taniutko mozna kupic duza wydajnosc za minimalna kase - bez sensu kupowac cos innego w przyszlosci to wszystko sie zmieni - patrz ile wydajnosci mozesz miec dzisiaj a nie na przyszlosc kupowanie g850 czy nawety i3 2100 to wg mnie bezsens skoro placac wiecej kupuje sie mniej

Fanboy-owi dziękuje :)

A G850 jest nawet tańszy od i3 540.

 

Bo tak to by było tak:

http://www.morele.net/p67a-c45-b3-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-p67a-c45-b3-381987/

http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g850-2-9ghz-bx80623g850-box-399390

 

Płyta czytałem, że dobra, znacie ją?

Link to post
Share on other sites

Chciałeś kupić CPU na s1156 do mobasa na s1366? :wariat:

LOL, zlapales mnie ;-) Sledzilem jednoczesnie kilka procesorow (bo nie bylem zdecydowany z poczatku, co kupic, wiec kilka platform), nie wiem, czemu w glowie zapadl mi bardziej ten i5. Oczywiscie chodzilo o i 7 930, poszlo kilka przerazliwie tanich sztuk na Ebayu.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, o ktorej MSI piszesz (MSI to firma, a modeli jest wiele). Sam mam MSI P67A-GD65(B3) i ten model jest akurat lepszy od tego rzeczonego AsRocka, ktory 2500K w/g tego, co mi sie utrwalilo w pamieci. pozwala wykrecic "tylko" na 4.8 GHz, moja ponad 5 idzie. Z tym, ze roznica miedzy 4.8 a 5 w praktyce akurat zadna :)

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...