Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Dzięki opiniom z tego forum zakupiłem monitor Dell U2312HM i chciałbym zmienić opcję overdrive na on, ale niestety robi się to tylko z menu serwisowego, a ja nie mam pojęcia jak tam się dostać bo nigdy tego nie robiłem.

 

Druga sprawa, tutaj http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1317112577

widzę, że recenzent ustawił R G B, gdzie to się zmienia ?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ok poradziłem sobie, dzięki.

 

Na przyszłość dla innych:

 

Do menu serwisowego wchodzi się przytrzymując dwa górne przyciski podczas włączania monitora i gdy już się włączy nacisnąć górny przycisk.

RGB zmienia się w menu OSD - 3 przycisk - menu - color settings - preset modes na custom color i można się bawić RGB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ok poradziłem sobie, dzięki. Na przyszłość dla innych: Do menu serwisowego wchodzi się przytrzymując dwa górne przyciski podczas włączania monitora i gdy już się włączy nacisnąć górny przycisk. RGB zmienia się w menu OSD - 3 przycisk - menu - color settings - preset modes na custom color i można się bawić RGB.

Dzięki za informację - szukałem sposobu na uruchomienie menu serwisowego i dopiero tutaj znalazłem rozwiązanie. Dziękuję, że podzieliłeś się rozwiązaniem tego problemu. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Cześć, właśnie kupiłem nówkę della U2312HM i zauważyłem niepokojącą rzecz: widzę dość wyraźnie "odświeżanie" ekranu. Chodzi o szybko migające poziome paski. Widać to bardzo dobrze na szarym, białym i jasnych tłach. Podczas oglądania ruchomego obrazu mniej się to zauważa albo raczej nie dostrzega (o ile nie chce się tego dostrzec). Natomiast podczas zwykłych teł jest to bardzo irytujące. Nie jestem pewien czy to przypadłość IPS, źle ustawiony monitor czy po prostu wada podlegająca naprawie/wymianie.

Ma ktoś wie o co tu chodzi?

Link to post
Share on other sites

te obrazy testują tzw frc czy afrc, to jest moduł odpowiedzialny za imitację kolorów czy inaczej poszerzanie gamutu w panelach LCD, niestety (prawie) wszystkie tańsze modele są tylko 6bitowe

natomiast migotanie nie powinno być widoczne na jednobarwnych tłach, szczególnie na takich kolorach jak 0/0/0 czy 255/255/255 pobierz poniższy program i wyświetl za jego pomocą całkiem białą i całkiem czarną planszę i powiedz czy widać efekt

http://monitory.mastiff.pl/instrukcje/pliki/EIZO_Monitortest_Win.zip

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...