Skocz do zawartości

Zakup monitora 24/27 cali


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.Jak w temacie, zamierzam kupić jakiś nowy monitor.Ale ponieważ jest tego trochę na rynku chciałbym prosić o poradę na ten temat.Z początku brałem pod uwagę tylko monitory 24 calowe, ale przeglądając różne oferty zainteresowałem się też 27 calowymi.Czytałem że 1920 x 1080 na 27 calowy monitor to troszkę za mało.Zastanawiam się też czy mój komputer "pociągnie" z takim monitorem(full hd).W zestawie mam core i5 2500K @ 4GHz Radeon 6950@6970 2GB i 16 GB ram.W rozdzielczości 1440 x 900 i 1650 x 1050 nie miałem żadnych problemów z płynnością.Sprawdzałem na grach : Shogun 2, Crysis 1 i 2, Deus Ex Human Revolution, Wieźmin 2, F3AR.Co do ceny nowego monitora to nie mam żadnej sztywnej kwoty do tego przeznaczonej, ale przyjmijmy ze będzie to 1k zł.Monitor będzie używany głównie do gier/filmów,czasem do napisania jakiegoś tekstu.Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites

Z takim sprzętem nie masz się co martwić o wydajność w ful hd większość gier będzie chodzić na maksymalnych detalach tylko w nielicznych trzeba będzie leciutko zmniejszyć detale i wygładzanie AA OF polecam monitor 26-27 cali sam posiadam 24 calowy i czuje pewien niedosyt

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno zakupilem iiyama prolite E2473HDS, calkiem fajny monitor za ta kase ale jak dla mnie full hd troche mala rozdzielczosc w tym rozmiarze monitora, przydalo by sie troche wiecej. Jak juz chcesz inwestowac w 27 cali to poszukaj czegos co obsluguje wieksze rozdzialki. Na temat monitora nie powiem za wiele bo nie mam porownania a poniewaz przesiadlem sie z 19 CRT to i tak szczena opadla mi do samej podlogi :-)

Link to post
Share on other sites

Aktualnie tez mam 19 cali tylko ze LCD.I wiem że przesiadka "nawet" na 24 cale będzie prawdziwą rewolucją.Tylko nie chciałbym tak jak robertgr1 po pewnym czasie czuć niedosytu.Oczywiście wiem że po pewnym czasie i 27 cali może się wydawać małe.Ale jako że monitora nie kupuje się co rok (a przynajmniej ja nie kupuję) chciałbym teraz kupić coś dobrego.Boję się jednak że rozdzielczość ponad 1920 x 1080 jednak znacząco wpłynie na płynność rozgrywek.A 27 cali w full hd zupełnie odpada?

Link to post
Share on other sites

nie "kupuj" coraz mniejszych

 

22 to juz za malo

 

skoro nie masz ograniczonego budzetu to pogadaj w tym temacie;)

http://forum.benchmark.pl/topic/35081-kupno-dell-alienware-aw2310/

 

ale co 27" to 27"

 

to sobie zapodaj ;)

i zmniejszysz rozdzielczosc w grze - rewelacyjne skalowanie - zadnej roznicy

obraz ruchomy nie odczuwa skalowania (jest to fizycznie nawet nie mozliwe by skalowanie negatywnie wplywalo na jakosc) - dzieki tak wielkiej rozdzielczosci mala plamka pojedynczego piksela sprawia ze nawet litery bardzo malo je odczuwają

za to wielka plamka w >27" fhd moze nawet powodowac slaba projekcje samego przemieszczajacego sie obrazu - mikro plamka ma najwieksze znaczenie dla zachowania najlepszej jakosci w ruchomym obrazie

czym wieksze "klocki" skladaja sie na przemieszczajacy sie obraz tym gorzej

 

http://allegro.pl/dell-3007wfp-czarny-piekny-ogier-f-vat-gwarancja-i1916838313.html

 

bedziesz mogl grac w dowolnej rozdzielczosci podczas gdy 27" z "tylko" fhd nie zapewni tak dobrego skalowania

nie jest to monitor idealny dla gracza z powodu obarczenia smuzeniem ale w takiej cenie to nawet telewizora nie dostaniesz a telewizor jest wielokrotnie gorszy

zreszta Twoj obecny ma na pewno jeszcze wieksze smuzenie i nie dostrzegasz go nawet

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

wiesz ja byłbym przeciw full hd :D

karta wporzo ale procek będzie ci wąskim gardłem

miałem osobiście I5 2500 K i po przesiadce na AMD jakby komp odżył

ten sam system załadował mi się 4 min szybciej

czyli około 25 sekund

gry płynniej chodzą, no i nie mam problemu z temperaturami

do niskich rozdzielczości to spoko ale do wyższych to musisz mieć coś konkretnego od AMD

Link to post
Share on other sites

Hehe z tym nieograniczonym budzetem to może lekka przesada (; Planowałem kupić coś w okolicy 1k zł jednak.Ale 30" to już przynajmniej jak dla mnie za dużo.A nie ma jakiejś podobnej alternatywy podobnej do tego DELL'a 3007 WFP tylko ze w nieco mniejszym opakowaniu? CzesioBF2 ja z temperaturami też specjalnie problemu nie mam.Dobre chłodzenie na procku i przewiewna obudowa.Choć przyznam szczerze myślałem że to właśnie karta graficzna będzie mieć większe problemy z większą rozdzielczością niż sam procesor.

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites

przestańcie pieprzyć o tej rozdzielczości, różnica pomiędzy WSXGA+ a FullHD to średnio licząc jedna w porywach dwie klatki, ta karta uciągnęłaby i WQXGA bez większych problemów, co do tego, że procek "będzie wąskim gardłem" z powodu wyższej rozdziałki to już pozwólcie, że nie skomentuję, bo mnie krew zalewa jak słyszę takie farmazony

Link to post
Share on other sites

powiem jedno jesli nie jestes zawodowym graczem to na nic Ci zerowy lag czy zerowe smuzenie

to sa "pierdoly"

 

dobre monitory nie maja az tak wysrubowanych parametrow a sa wystarczajaco dobre do grania

 

to trzeba bardzo mocno rozwazyc czy warto wysrubowane nadmiarowo parametry czy 27" bez sruby

ja bym zdecydowanie polecal 27" bez sruby

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Zawodowym graczem nie jestem, zależy mi tylko na tym żeby kupić coś porządnego.Kompletnie się na tym nie znam, wiem tylko ile monitor ma cali (a i to nie zawsze (; ) dlatego chciałem zasięgnąć jakiejś fachowej opinii.Choć pewnie w gruncie rzeczy nawet gdybym kupił jakaś 22 Acera to i tak byłbym zadowolony ... no ale nie popadajmy w skrajności ^^

 

naafet mógłbyś w takim razie polecić jakiś dobry 27 calowy monitor "bez śruby" ?

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...