Skocz do zawartości

Czy X79 będzie się cieszyło powodzeniem na rynku IT?


Recommended Posts

Witam,

Czy X79 będzie się cieszyło powodzeniem na rynku IT?

Ciekawie się prezentują płyty pod ten socket, jedna wpadła mi w oko była na stronie głównej benchmark.Chodzi mi o płytę główną Big Bang X-power 2 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MSI_Big_Bang_XPower_II_uzbrojona_po_zeby_plyta_glowna_z_LGA_2011_-_dane_techniczne-37534.html .Poprawcie mnie jeśli robię błędy.

Edytowane przez GEMER
Link to post
Share on other sites

Powodzenie nie przelozy sie na wysoka sprzedaz, bo i ceny nie beda niskie. Owo powodzenie - jak w przypadku s1366 - bedzie polegac na tym, ze kupia platforme jedynie najbogatsi, a reszta (czyli ludzie, ktorym nie w smak kupowac nieproporcjonalnie drozszy sprzet od tego na s1155, w stosunku do oferowanej niewspolmiernie lekko wyzszej wydajnosci) obejdzie sie okruszkami, czyli bedzie tkwic w swiadomosci, ze to najwydajniejszy sprzet, polecajac go raz na rok komus z grubym portfelem, gdy zapyta "co kupic, panie premierze, co kupic ?".

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Ja tak liczę że trzeba będzie wyłożyć minimum 4k za cpu, mobo i ram. A poza tym i tak nie ma zbyt wiele aplikacji wykorzystujących 6 czy 8 rdzeni więc nie widzę sensu aż tyle przepłacać w stosunku do P67/Z68. Chyba że to się zmieni po premierze SB-E. A po drugie ta platforma jest bardziej dla entuzjastów i profesjonalistów, do typowych zastosowań domowych jest SB na 1155 które z tego względu jest tańsze co nie znaczy gorsze :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam zamiar kupić platformę SB-E,ale tylko ze względu na płytę główną ,procesor wezmę raczej z tych tańszych.

Na obecnych SB plyty główne są bardzo ubogie,brak takich co mają pciex16\x16 w trybie SLI a do tego mają mało slotów pcie i nie idzie rozmieścić kart z dużym odstępem od siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...