Skocz do zawartości

Everest=zawieszanie komputera


Recommended Posts

Hmm dziwny problem odnotowalem,gly wlacze everesta,czy jakis inny program do sprawdzania sprzetu,komputer sie resetuje.Na poczatku myslalem,ze to moze przez wentylatory,kolesie ze sklepu podlaczyli 2 wentylator na obudowie poprzez przejsciowke,pomyslalem ze zupelnie niepotrezbny kabel,skoro jest na MB drugie wejscie na "sys FAN".Podpialem spowrotem pod kabel,ale nic to nie pomoglo,gdy tylko wejde na zakladke pamieci "SPDF" czy przetakowania od razu zawiecha i pomaga tylko Hard Reset.Jakies pomysly?Na windows 7 to samo...

 

zasilacz:CM 500W

plya:Gigabyte 770TUD3P

procesor:Phenom II x2 550

pamieci RAM:jedna kosc 2GB Kingstone 1333

 

gdzies czytalem,ze to moze byc winna albo pamieci albo zasilki(ktora wymieniam na Corsaira 450W),w takim razie moglem dostac wybrakowane wersje?najbardziej martwi mnie to wlasnie,ze na fakturze nie mam wypisanych podzespolow dokladnie, tylko zestaw i ile kosztowal,nie wspominajac o tym,ze dysk mial byc inny,pamieci mialy byc firmy OCZ,no i zasilka

 

co robic?jest sens produkowac sie w ogole na tych cepow ze sklepu,zasilke wprawdzie wymienia,tyle ze ze beda chciec za transport,mowic o im o tym problemie zawieszania?przekladalem kosc do innego slotu ale nic to nie daje,tak samo ustawienia w Biosie jak maja pracowac,w koncu i tak jest tylko 1 kosc,wciazc ten sam problem,znowu na starszej wersji Everesta w ogole nie czytalo jaka pamiec,ale sie tez nie zawieszalo,o procesorze znowu pisalo "uknown" phenom ii x2 550,w ogole nie pisalo ze amd,w nowszej pokazuje na chwile i zawiecha na przetakowaniach albo pamieci,mogla sie trafic jak

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja BIOS - Polecam ten artykuł który ułatwi ci te czynność http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... try7221853

Poco z tym kombinować skoro w płytach Gigabyte'a można aktualizować BIOS z pendrive'a za pomocą wbudowanego narzędzia QFlash (podczas startu wciskamy klawisz ).
Link to post
Share on other sites

Posiadając płytkę gigabyte na dołączonej płytce ze sterami znajduje się program do aktualizacji biosu który wszystko zrobi za ciebie :hahaha: najprostsze i bardzo bezpieczne rozwiązanie bo nie widziałem jeszcze jakiś skarg na tą funkcje :wariat:

Chodzi ci pewnie o @BIOS, tak? Też jestem zadowolony z tego programu, wgrywałem BIOS raz i nie zawiodłem się, przeszło bezbłędnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...