Skocz do zawartości

Green 9800GT - czy Chieftec 350W sprosta wyzwaniu?


Recommended Posts

Witajcie Benchmark'owcy!

 

Mam do Was pytanie jak w temacie (Green 9800GT - czy Chieftec 350W sprosta wyzwaniu?).

 

Sprawa jest taka, że mam budżetowy komputer i nie bardzo chcę w niego inwestować. Do grania mam jeszcze konsolę, a sam komputer jest raczej do internetu, Microsoft Office czy Gadu-Gadu. Jednak nie wszystkie gry są na XBOX 360, dlatego też zastanawiam się nad delikatnym upgrade'em mojego blaszaka.

 

Teraz słów kilka o nim samym: jego sercem jest Intel Pentium Dual-Core E2160 domyślnie taktowany na 1,8GHz, przetaktowany na 3,0GHz. Do tego posiadam 3GB DDR2 działające w "Flex Memory Mode" przetaktowane na 900MHz. Całość zainstalowana jest na starej już płycie Gigabyte'a tj. GA-G31M-S2L, zaś za zasilanie odpowiada wymieniony w topic'u Chieftec z serii Smart Power (taki napis widnieje na pudle) o mocy 350W. Za obróbkę grafiki odpowiada obecnie, nieco wysłużony już, Gigabyte 8600GT.

 

Tak jak wyżej napisałem przymierzam się do, w miarę taniego, upgrade'u. I tak przeszukując sklepy komputerowe (z allegro włącznie) doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana karty graficznej. Jednak aby nie wymieniać zasilacza wybór padł na GeForce 9800GT Green Edition. I tu pojawia się moje pierwsze pytanie:

 

1. Czy mój zasilacz rzeczywiście wystarczy do napędzania tego zestawu z 9800GT?

 

Chciałbym tego GeForce'a, ale nie musi być to ta karta, tak więc:

 

2. Jaka inna karta spełniała by wyżej wymieniony warunek (upgrade bez wymiany zasilacza), a jednocześnie gwarantowała wydajność zauważalnie większą niż 8600GT?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :/

Link to post
Share on other sites

Ale ja nakręciłem.. znaczy to nie moja wina tylko osoby, która pomyliła zdjęcia na aukcji.. Pytanie zostaje to samo, tyle tylko czy może to być karta 9800GT (nie Green Edition). Wiem że normalny 9800GT potrzebuje 105W. Mój obecny 8600 jest tak wyżyłowany, że bierze jakieś 70W... Czy zasilacz wytrzyma także te 105W??

 

Przepraszam za zamieszanie.

Link to post
Share on other sites

No wiesz.. ja też bym wolał 6890 X2, albo nawet X4, ale cóż...:)

 

A tak serio myśle, że pijesz do 4850, ale..

 

1. GTA IV to dla mnie bardzo ważna gra, a wiadomo jak Radeony się lubią z GTA

 

2. Mam 9800GT za 300zł więc.. :/

Link to post
Share on other sites

GTA IV, o ktorym wspominales, przeciez jest na boxa. To o co chodzi?

Jednak nie wszystkie gry są na XBOX 360, dlatego też zastanawiam się nad delikatnym upgrade'em mojego blaszaka.

Powiem Ci ze z tego co wiem to po tych czterech (chyba tylko 4 patche wyszly?) poprawkach na moim radku 4650 jak i na lepszych radkach nie bylo problemu z nielubieniem sie gta z ati.
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że akurat w GTA wolę grać na kompie (bo zawsze tak było). Na moim XBOXie jeszcze w GTA IV nawet nie grałem, bo go nie mam, a że mam na PC to poczekam z kupnem jak już będzie wydany drugi dodatek na jednej płycie razem z poprzednim (taki zestaw nie będzie wymagał bazy)

 

 

A co do Radków... no co ja zrobię, że wolę GeForce'y?

nVidia+Intel rządzi :/

 

Edytowano:

 

Przeglądam właśnie inne tematy w tej kategorii i trafiłem na temat, w którym ziomek pytał się o to samo co ja, tylko, że z Feel'em i C2D i mu odradziliście.. Tak więc to znaczy, że mój Chieftec w porównaniu do takiego Feela jest hmm.. "kozak"?

Link to post
Share on other sites

Temat jest kontynuowany pod adresem:

 

viewtopic.php?f=8&t=3706

 

powód: dalsze pytania wykraczają po za tematykę działu Karty graficzne.

 

PS polecam użytkownika lopez2 w tej kwestii ;P

rozumiem, że lopez2 jest zwolennikiem produktów konkurencyjnych :/

Link to post
Share on other sites

Pytanie jest takie dlaczego chieftec 400w nie pociągnie 9600gt pewnie wina procka pentium d 3,0 925

Ja bym powiedział, że cos nie tak z Chieftec'iem, bo 400W to już nie mało.

 

Co do gta IV. Ta gra lubi fizykę w tym właśnie problem ten procesor wymięknie:/ już nie mowie o swoim a o tym ecośtam:) Nie nawiele da 3,0 w nim. Więc przygotuj nerwy na tą grę....

Trochę źle zrozumiałeś. Ja już gram w GTA IV od ponad pól roku na tym co mam i nie mam z grą żadnych problemów. Fakt, że procesor jest używany w 90%, ale jednak dwa rdzenie w zupełności wystarczają. Karta graficzna to 8600, w dość "ekstremalnym" wydaniu i radzi sobie zadowalająco - szczegóły na temat działania GTA IV w moim profilu :/

Link to post
Share on other sites

Pytanie jest takie dlaczego chieftec 400w nie pociągnie 9600gt pewnie wina procka pentium d 3,0 925

To sa straszne grzalki ktore dodatkowo nie bardzo radza sobie z oszczedzaniem energii, a domyslnie maja pobor 125W czyli prawie dwa razy tyle co PDC e2160, 9600 tez bierze sporo wiecej niz 8600GT a nawet nie napisales jaki to chieftec 400W...

Krzychu2009 napisał(a):

Co do gta IV. Ta gra lubi fizykę w tym właśnie problem ten procesor wymięknie:/ już nie mowie o swoim a o tym ecośtam:) Nie nawiele da 3,0 w nim. Więc przygotuj nerwy na tą grę....

Pentium D 905 jest okolo dwa razy wolniejszy niz PDC@3GHz wiec nerwy nie beda konieczne :/
Link to post
Share on other sites

Wiem ze to straszna grzałka no ale tą grzałke podkręciłem kiedyś do 4900mhz ale niestabilnie(system sie odpalił chodził ale przy obciązeniu już klapa) stabilniejsze było 4800mhz wtedy ten zasilacz dawał moc 800w z gniastka (zabezpieczenie przeciązeniowe)) przez chiefteca 400 wersja aa nie pamiętam dokładnie ale hm... do gier używam tagana bz 600 tamten siedzi w drugim kompie.

 

Co do gta czas pokarze.

Link to post
Share on other sites

Tak to jest pentium na 775 ma 2 rdzenie i zegar 3,0 ejj tylko po co mi?? mówiłem tylko ze takie coś nie odpala a podkręcałem go na chłodzeniu wodnym. A po co mi inny proc skoro to i tak tylko do neta?? na tym nie gram to awaryjny blaszak. Już szrot. Do gier i codziennego użytkowania mam q9300@3,5ghz 6gb ram 933mhz i 9800gtx+ (opcjonalnie 9600gt do physx) rekordów nim nie bije ale coś jest. To zasila bz600.

 

No tak mówiłem raczej pytałem sie heh ale to tylko takie spostrzeżenie:)

Link to post
Share on other sites

Tak to jest pentium na 775 ma 2 rdzenie i zegar 3,0 ejj tylko po co mi?? mówiłem tylko ze takie coś nie odpala a podkręcałem go na chłodzeniu wodnym. A po co mi inny proc skoro to i tak tylko do neta?? na tym nie gram to awaryjny blaszak. Już szrot. Do gier i codziennego użytkowania mam q9300@3,5ghz 6gb ram 933mhz i 9800gtx+ (opcjonalnie 9600gt do physx) rekordów nim nie bije ale coś jest. To zasila bz600.

 

No tak mówiłem raczej pytałem sie heh ale to tylko takie spostrzeżenie:)

No i nie można było tak od razu? :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...