Skocz do zawartości

Kosmiczne ceny dysków twardych


Recommended Posts

Koniec tematu z dyskami kryzys w Grecji %-):D Czy to odbije się naszym kosztem

Jak by przyjąć dysfunkcje kraju który jest w strefie euro w długo falowym założeniu ze większość krajów EU podniesie stopy procentowe oraz podatki do 25% może to się to wiązać z lekka obniżka ON w Polsce to nie :D;):hahaha: Nas to nie dotyczy :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest spowodowane największą powodzią od kilku dekad w Tajlandi gdzie mieszczą sie główne fabryki Seagate I WD oraz zakład Toshiba które jako jeden z potentatów produkcji silniczków do napędzania talerzy!!! Sytuacja jest patowa ze względu na koncentracje tego przemysłu w jednym miejscu według analityków bloomberga sytuacja zacznie się normalizować dopiero w drugim kwartale 2012, oprócz tego apogeum cen jeszcze nie zostało osiągnięte (zapasy magazynowe jeszcze są) a jak wiadomo pierwszeństwo mają firmy produkcyjne zwiazane kontraktami na dostawy. Podejrzewam że na przełomie Grudzień/Styczeń ceny detaliczne jeszcze bardziej poszybują gdy nie będzie HDD na pólkach w sklepach.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ile to razy słyszałem, ze głupio robię jak używam płyt do magazynowania danych... bo to opłacalność podobna do HDD. I jakie te płyty są fuj, bee i okropne z nich paskudztwo. Niech to ktoś powtórzy teraz że się nie opłaca :)

 

A tak na serio to tragiczna sytuacja. Sam myślałem o kupnie jeszcze jakiegoś Samsunga F4 2TB ale przy takich cenach to swoje mogę sprzedać w cenie ponad dwa razy wyższej jak je kupiłem...

Link to post
Share on other sites

chyba sobie jakies jaja panowie z WD urzadzaja

nie panowie z WD tylko powódź, która zdemolowała fabryki

ani WD, ani Seagate niczego nie wyprodukuje bez silników, a silników nie będzie przez min 3 miesiące, potem 100% produkcji pójdzie na zaległości OEM'owe, a dopiero potem na rynek detaliczny, co imo oznacza, że nowe HDD zobaczymy najwcześniej w czerwcu, nie wspominając o zwiększonej awaryjności wszystkich popowodziowych serii

 

krótko mówiąc - pogrom na HDD, na całej linii

Link to post
Share on other sites

Czyli możliwe że tak na serio zobaczymy dyski w normalnych cenach tak gdzieś w okresie wakacyjnym :>

Niestety jest to jeden z optymistycznych wariantów wszystko zależ od tego jak szybko powódź ustąpi, oraz jak firmy WD,SeaG.Toshiba wznowią proces produkcji ale jeśli nawet to zrobią aby te produkty mogły do nas trafić potrzebna jest infrastruktura drogi,porty załadunkowe, Lotniska (głowny port cargo zalany) więc to trochę potrwa, ale tam gdzie ktoś traci zawsze może się pojawić jakiś nowy gracz na rynku któremu te perturbacje konkurencji dodadzą skrzydeł, pod warunkiem spełnienia jakości odpowiadającej konkurencji. Np. GoodRAM gdyby teraz zainwestował kilkadziesiąt mln. w linie produkcyjne i technologie to kto wie czy nie stał by się jednym z potentatów na tym rynku. PS mam dwie 500GB barracuda 7200.11 styczeń 2012 sprzedaż za hajs z nich kupie nowy procek i płytę 8)

Link to post
Share on other sites

Ponieważ wiele osób pisze, podając ceny dysków ssd, że tyle wynosi cena za 1 gb itd. Czy ktoś może mi powiedzieć jak coś takiego się liczy, skąd wiadomo, że tyle wynosi np w złótówkach czy dolarach cena za 1gb, czy może za dużo czynników wpływa na tę cenę i tylko handlowcy w firmach są w stanie określić tę cenę? Pytam się bo chciałbym jakoś sam wiedzieć, kiedy np bardziej będzie się opłało kupować dysk ssd, a kiedy lepiej się wstrzymać, bo teraz wychodzi, że przez te powodzie i spekulantów dyski ssd mogą wejść do mainstreamu, bo się ceny ich zrównały (no prawie, bo to jeszcze nie te wielkości co hdd), ale prawie. Chciałem sobie kupić teraz ssd, ale jakaś firma analityczna pisała, że dyski w 2012 stanieją i wejdą do mainstreamu, cena spadnie do 1dolara za 1gb czy jakoś tak.

Link to post
Share on other sites

1 dolar za 1gb? chyba kb :D

Według raportu Gartnera rok 2012 będzie przełomowy i dyski flash w końcu staną się podstawowym nośnikiem informacji w mainstreamowych komputerach osobistych. Jeszcze w tym roku średnia cena pamięci NAND flash powinna być o 30% niższa od obecnej, a prognozy na 2012 rok mówią o kolejnych 36% obniżkach.

Ostatecznie w 2. połowie 2012 roku koszt 1 GB przestrzeni na dysku SSD ma spaść poniżej 1 dolara (a więc na chwilę obecną niecałych 3 zł), więc za nośnik o danej pojemności zapłacimy nawet ponad 50% mniej niż obecnie.

Edytowane przez sleeper
Link to post
Share on other sites

Czytam Czytam i z ciekawości sprawdziłem swój dysk :)

6.09 145zł i tak dla mnie za dużo było ale nie żałuje.

8.11 495zł?! Trochę czasu mineło ale mi się nie spieszyło z kupnem wolałem dołożyć do grafy bo miałem jakiś stary 64GB ale kasa wpadła.

Źródło: http://www.ram.net.pl/advanced_search_result.php?keywords=HD502HJ&x=0&y=0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...