Skocz do zawartości

Rootowanie Android 2.3.3 (HTC Desire Z)


Recommended Posts

Potrzebuję pilnej pomocy. Jestem w trakcie rootowania . w pkt.21 po wpisaniu komendy adb install C:\htc\AndroidTerm.apk cos tam sie skopiowalo i zatrzymalo sie na

-waiting for device-

adb server is out of date. killing...

*deamon started succesfully*

i stoi tak juz dobre 15 min... pomozcie blagam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, wczoraj męczyłem się kilka godzin z tym, ale się udało w końcu:) Ale mam teraz problem, a kompletnie się na tym nie znam. Od wczoraj telefon po prostu bardzo słabo się ładuje. Cały czas podłączony do ładowarki i nic to nie pomaga. Dziś mi wyskakuje, że poziom ładowania jest zbyt niski w stosunku do potrzeb czy coś takiego. A w telefonie wszystko wyłączone jest i ekran najciemniejszy. Proszę o szybką pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Witam , bardzo proszę o pomoc siedzę ciągle w jednym miejscu i nie mogę dalej przejść wyskakuje mi ciągle SD sprawdzanie ... Loading ... [PC10DIAG.zip] No image! Loading ... [PC10DIAG.nbh] No image Loading ... [PC10IMG.zip] No image! Loading ... [PC10IMG.nbh] No image I nie pyta mnie o nic czy zrestartować czy coś tylko przechodzi spowrotem do wybrania bootloader ( ten na niebiesko) Dodam że próbowałem już na 2 kartach i dalej to samo, Próbowałem także skopiować przez Cmd jak i ręcznie , nic nie dało, Także brałem Plik z różnych źródeł , Proszę o pomoc .

 

Ja mam taki sam problem. Mógłby ktoś pomóc? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam problem na samym początku,

wszytko poprzerzucałem do odpowiednich katalogów

po wpisaniu pierwszej komendy wyskakuje mi

 

 Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
C:\Users\GAWEL>adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached
 
 
C:\Users\GAWEL>adb shell cat /dev/msm_rotator
error: device not found
 
 

 

proszę pomoc

   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem przy kroku 7. wrzucam screen'a

Jak to dalej ruszyc? ;/

 

Po poleceniu w zielonej ramce utworzyłem w folderze HTC tolder fre3vo i poszlo to co jest w zółtej ramce a przy nastepnej komendzie to co w czerwonej;/ 

 

 

http://images65.fotosik.pl/444/8f54cc8227e2957bmed.jpg


Problem rozwiazany antywirus usuwał plik!

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mi dodało aplikację "Superuser Permissions " Za pomoca niej mogę włacząć i wyłącz tryb roota.

 

I może komus się przyda z moich doświadczeń, małe uwagi:

1. Wyłącz na komórce wygaszanie ekranu, można też ustawić podświetlanie ciągłe.

2. Jak wykonujesz operacje na laptopie. To tylko z podłaczonym zasilaniem 230 V

2b. w opcjach zasilania w zaawansowanych ustawieniach planu -> ustawienia usb -> należy wyłączyć wstrzymanie selektywne, bo potrafi wyłączyć połaczenie przez USB.

 

witam! dziekuje za poradnik, wszystko działa:)

Mi także dodało w aplikacjach Superuser Permissions, po włączeniu roota w niej i przejściu do terminala wkońcu pojawia się #.

 

Trochę sie napracowałem zanim wystartowałem z punktem 5 czyli adb devices. Najpierw wogole nie znajdowało telefonu wpiętego w usb, wywalalo błąd. Zainstalowałem najnowszy HTC Sync, i zaczeło wywalać kolejny bład -  za bardzo nie pamiętam ale coś w stylu "serv ...killing" i jescze jakieś błedy. Okazało się że po  zainstalowaniu htc sync i po podpięciu kabla usb do telefonu odrazu uruchamia program adb, pojawiały się 2 procesy adb w menadżerze w windows i 3 na chwile wskakiwał po wklepaniu komendy "adb devices".

 

Doszedłem do tego, że te pliki adb się gryzą. Zabiłem 2 procesy adb w menadżerze i usunąłem plik adb.exe z folderu htc sync 3.0 i skopiowałem adb.exe z tego pliku co pobraliście (system32.rar) do folderu htc sync 3.0. Odpaliłem konsole cmd no i dalej już tak jak w poradniku:)

 

POLECAM PRZED ROOTOWANIEM zainstalować aplikację Super Backup : SMS & Contacts, i zrobić sobie kopie kontaktów, smsów, połączeń i aplikacji:)

 

pzdr

Edytowane przez doker
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

witam wszytkich 

 

walcze od kilku dni za pomoca teog tutoraklu z moim desire z i wylozylem sie na :

 

14. Wpisujemy komendę:

adb reboot bootloader

15. Chwytamy za telefon. Nie odłączamy go od komputera! Na telefonie pojawi się napis “Bootloader” podświetlony na niebiesko. Naciskamy przycisk [włącz/wyłącz].

w momencie kiedy wlacza sie telefon w trybie bootloader na kompie zaczyna szukac mi sterownika android 1.0 sciagnalem chyba ze 6 roznych  sterownikow i nic nie dziala jak powinno przez co nie moge przejsc dalej cyz ktos jest w stanie mi pomoc  ?

 

wszytko robie na lapku z win xp sp3 pro

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z rootowaniem mojej zetki. Zatrzymałem sie na punkcie 7, u mnie ostatnia linijka to:
Scanning region fba90000...

$"
Czytajac dalej posty w tym temacie, jeden z uzytkowników przeszedl od razu do punktu 13, jednak tutaj rowniez mam problem po wpisaniu "
adb reboot bootloader" i wybraniu podswietlonego "Bootloader" nic sie nie dzieje. Mogłby ktoś mnie poratować?
Moze to wina androida jakiego mam.

Android - 2.2
Numer oprogramowania - 1.31.405.1

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Mam spory problem. Robiłem wszystko według poradnika i wszystko szło jak po maśle. Niestety przy komendzie w terminalu w telefonie "/data/local/tmp/gfree -f" dostałem informację o braku pliku, mimo, że był on poprawnie skopiowany. Miałem już uprawnienia administratora bo przed komendami miałem #. Próbowałem kilka razy, a że cały czas uzyskiwałem ten sam błąd to przeszedłem dalej. Po ukończeniu wszystkich komend zresetowałem telefon i niestety praw roota nie miałem. Postanowiłem powtórzyć wszystkie kroki. Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i sformatowałem kartę pamięci. Ale teraz mam problem z komendą " /data/local/tmp/fre3vo -debug -start FAA90000 -end FFFFFFFF " gdyż po niej nie uzyskuję odpowiedniej odpowiedzi. Wygląda to tak: 

[...]
Scanning region ff680000...
Scanning region ff770000...
Scanning region ff860000...
Scanning region ff950000...
Scanning region ffa40000...
Scanning region ffb30000...
Scanning region ffc20000...
Scanning region ffd10000...
Scanning region ffe00000...
Scanning region ffef0000...
Scanning region fffe0000...
$

Co mogę zrobić w tym przypadku?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...