Skocz do zawartości

Rootowanie Android 2.3.3 (HTC Desire Z)


Recommended Posts

Witam jestem tu nowy.

 

Zrobiłem rota zgodnie z instrukcją i wszystko poszło pięknie i bez najmniejszych problemów. Następnie wgrałem nowy rom a dokładniej Miui co też poszło bezproblemowo no i od paru tygodni korzystam z tak przerobionego telefonu. No i tu pojawia się problem. Ponieważ niestety muszę oddać telefon na gwarancji do serwisu. Więc moje pytanie brzmi jak zrobić unRota i wgrać domyślną nakładkę HTC Sense na mój desire z?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

witam,

 

mam następujący problem: po wpisaniu adb devices, konsola nie widzi w ogóle mojego HTC. Tryb debugowania jest włączony, system w menadżerze urządzeń widzi urządzenie "ADB" ale nie znajduje dla niego sterownika. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Desire Z i postanowiłem go zRootować. Problem w tym, że zatrzymałem się na punkcie 13.

13. Wpisujemy komendę (po zatwierdzeniu do telefonu zostanie przekopiowany plik ważący ponad 200MB, przez 6-10 minut konsola CMD nie będzie reagowała na nasze komendy)

adb push C:\htc\1.34.405.5_PC10IMG.zip /sdcard/PC10IMG.zip

 

Czekam juz prawie 30 min. na "kopiowanie" które nie wiadomo czy się w ogóle odbywa. Pod wypisaną komendą mam czyste okno z mrugającym czymś. Tak jak napisał autor, konsola nie reaguje na moje komendy, nic nie mogę wpisać. Czy coś robię/zrobiłem źle? :/

 

EDIT: COFAM na razie to co napisałem, zrobiłem wszystko od nowa i na razie poszło, jest 15 punkt, zobaczymy co dalej :)

Edytowane przez dunyo
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Rozpakowaną zawartość archiwum "system32" (4 pliki) wrzucamy do folderu systemowego "windows\system32"

Dodam iż zabieg ten dotyczy Windowsa 32 bitowego.(C:\Windows\system 32).

i aby zadziałało to w Win 64 bit :>

>Użytkownicy posiadający Windowsa 64 bitowego.Te 4-ry pliczki należy również dodac do C:\Windows\system

 

Co do "konsoli" CMD...Ja poszedłem na łatwizne i zamiast "wklepywac" poszczególne wersy poprostu kopiowałem je z poradnika i wklejałem w wiersz poleceń..

1)Szybciej to zrobisz

2)co ważne NIE pomylimy się

 

Jako ciekawostke tez dodam iż nasz smartfonek podłączony przewodem USB do PC powinien a wręcz musi być ustawiony na "Tylko ładowanie" ponieważ ADB musi mieć dostep do Karty w naszym telefonie.

 

"Terminal Emulator"

Po wpisaniu "/data/local/tmp/rage" i po uzyskaniu "Forked xxxxxx childs" i po otwarciu ponownie aplikacji przed "wklepaniem" "/data/local/tmp/gfree -f" powinnismy zobaczyć "hash"....Jeśli w "Terminal Emulatorze" przed wklepaniem jakiej kolwiek komendy ujrzymy "$" to bedzie oznaczało ze Root sie nie udał i szkoda naszych zabiegów.

 

Co robimy.przedewszystkim za pomocą jakiegoś Menadzera usuwamy pliki "su" i "Superuser.apk...Przeinstalowujemy system.Wyłaczamy telefon i uruchamiamy w trybie "Recovery"(VOL UP + POWER).Czekamy aż FASTBOT załaduje pliki i instalujemy system na nowo.

Powtażamy operację od punktu 18. w opisie Pasjonata.

Pamietajmy i patrzmy w "Terminal Emulator"....Po komendach powinien być "hash" jeden lub dwa

 

Poczytałem i zobaczyłem.(brak sterowników).

Zanim weżmiemy się za co kolwiek aby zrobić należy posiadac sterowniki.

jak wczesniej wspomniał GreQonE aby wszystko przebiegło pomyślnie najpierw ściągamy HTC Sync.exe i instalujemy na kompie.Aplikacja posiada wszystkie "srtery".Po tym zabiegu podłączamy nasz HTC do kompa i wtedy sprzęt zostanie rozpoznany.

 

W razie wątpliwości można pisać na moje GG

 

Przy okazji dziękuje autorowi Pasjonatowi za wyjaśnienia..

 

Wyłaczamy telefon i uruchamiamy w trybie "Recovery"(VOL UP + POWER)

Przepraszam miało być VOL DOWN + POWER

 

Jeśli chodzi o wklejenie tych 4-ch pliczków kierowałem się swoim Systemem.Posiadam Windowsa 7 64 bitowego.

Jeśli chodzi o Viste nazwy plików być takie same (system/system 32)

Z XP cóż z 32 bitowym nie ma problemu bo wiadomo gdzie wklejamy pliczki , jeśli chodzi o 64 bitowego nazwa pliku może się róznić(sys i podobne).

Edytowane przez prestru
Link to post
Share on other sites

Witam, jestem nowy na forum... Jutro mam zamiar sprawdzić czy faktycznie ktoś początkujący poradzi sobie z rootem;) Mam jednak pytanie... Czy do procesu rootowania trzeba jakoś przygotować telefon?? Bo ostatnio postanowiłem przywrócić w moim Desire Z ustawienia fabryczne i telefon po wykonaniu tej czynności rozpoczął aktualizowanie aplikacji z marketu (około 40). Skończyło sie to tak, że telefon zawiesił się, wyłączył i niestety już sie nie włączył:/ Trafił do serwisu, gdzie wymienili mu płyte główną. Nie wiem czy tak samo przed rootowaniem jak i ustawieniami fabrycznymi powinienem coś zrobić?? Wydaje mi sie, że nie, a to co mi sie przytrafiło to tylko zbieg okoliczności... No ale nie zaszkodzi zapytać...

 

Tak więc trzeba coś zrobić przed przystąpieniem do rootowania telefonu (coś przed punktem 1. instrukcji)??

Link to post
Share on other sites

wszystko prawie ok, ale niestety PRAWIE... przy wpisywaniu su (ostatni punkt) nie pojawia mi się "hash" :/

poprawiałem punkty od 20 jak to było radzone wyżej, ale to i tak nie pomogło...

antivir wywala mi zagrożenie na jednym z plików do htc co idą na kompa i pomiędzy punktami

16. Telefon zapyta się czy wykonać operacje. Wciskamy przycisk [zwiększ głośność].

 

17. Telefon poprosi o włączenie systemu. Wciskamy przycisk [włącz/wyłącz].

na telefonie nie wszystko miałem ok (to co się wyświetla po prawej stronie jak się instaluje)

co powinienem zrobić??

 

ok fałszywy alarm, ale napisze, bo może ktos będzie miał tak samo jak ja;)

w liście aplikacji wszedłem w superuser... i tam na liście aplikacji, które chcą roota był terminal z czerwoną kropką... kliknąłem na nią i zaświeciła na zielono i teraz po komendzie "su" wyskakuje "hash"

Edytowane przez MPJ93
Link to post
Share on other sites

antivir wywala mi zagrożenie na jednym z plików do htc co idą na kompa i pomiędzy punktami

Rzecz jasna..Przed rootem telefonu ba przed rozpakowaniem "pliczków" radzę wyłączyc programy Anty-wirusowe...Potem jest problem ale o ile się nie myle było wspomniane już o tym....

Moze ktoś napisze po co wyłaczamy antywirusa? :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy z rootem.

 

Telefon HTC Desire Z

Wersja Androida: 2.2.1

Wersja oprogramowania: 1.82

Telefon nie brandownay, bez locka

 

Probowalem robic "Downgrading to 1.32.405.6" z opisu ze strony wiki niestety podczas sprawdzania zipa telefon wyrzuca CID Incorrect.

 

Robilem juz roota znajomemu wg Waszego opisu i wszystko przebieglo pomyslnie, ale on mial wersje 2.3.3. Prosze o jakas wskazowke jak do tego podejsc.

Link to post
Share on other sites

Johny a znajdź mi jakiś fajny root na xperie x8 bym mógł sprawdzić i do tego jakbym miał cypress'a to by współgrał z dual touchem :D

 

w tym poradniku http://www.gsmtalk.pl/android-f116/xperia-x8-szybki-root-android-2-1-t29.html

jest że trzeba wyciągnać karte pamieci trzeba ją wyciągać?

Edytowane przez Furiax
Link to post
Share on other sites

CID Incorrect

To znaczy nie prawidłowy CID..Opis na WIKI jak i ten dotyczy Zetki właśnie z wersją Androida 2.3.3....najpierw trzeba było ściągnąć wersję 2.3.3 a potem zrobic roota.Odwiedż android.com.pl

Być może ktoś miał podobny problem

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam! otóz podczas rootowania mojego htc zamiast wyswietlac mi się

Scanning region fba90000...

Potential exploit area found at address fbb4d600:a00.

Exploiting device...

 

Wyswietla sie

 

Scanning region fba90000...

$

Co mam robic? gdy kiedys rootowalem desire to nie wyswietlal sie # mimo wielu powtorzen operacji od kroku 21

Edytowane przez wiciu333
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam! otóz podczas rootowania mojego htc zamiast wyswietlac mi się Scanning region fba90000... Potential exploit area found at address fbb4d600:a00. Exploiting device...

Jaki sposób polączenia telefonu z PC wybraleś w telefonie bo to ważne...Telefon podczas ROOTOWANIA musi być polączony z PC na "Tylko ladowanie"

 

Co mam robic? gdy kiedys rootowalem desire to nie wyswietlal sie # mimo wielu powtorzen operacji od kroku 21

Czasem tak jest że pliczki które kopiujemy na telefon skopiują się blędnie dlatego nie ma tego #.No nie potrafie inaczej tego napisać

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Sposób ten działa na brandowanym telefonie? A mianowicie Vodafone?

EDIT: Przy kroku 15 (16 w ogóle nie miał miejsca - telefon się o nic nie pytał, chwila i zaczął coś robić) pokazuje mi się "CID Incorrect". Dostałem radę by dokonać downgrade'u telefonu do 1.19.531.1 zamiast 1.34.405.5. Lecz przy 1.19.531.1 mam błąd "Model ID Incorrect"...

PROSZĘ O POMOC! Próbowałem już wielu sposobów na rootowanie mojego HTC, ale żaden mi nie działa... :(

Edytowane przez kamild1996
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...