Skocz do zawartości

Mozliwości intel dual core e2200 na gigabyte G31


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące mojego zestawu. Posiadam:

procesor Intel E2200 na płycie Gigabyte G31M-S2C / S2L.

Chłodzenie mam pentagram FREEZONE NXC-100 Cu

Grafa NVIDIA Ge Force 8400GS chłodzenie grafiki PENTAGRAM FREEZONE XC-70 Cu+

Pamięć DDR2 3 GB 800Mhz i niestety zasilacz I-BOX 350W ;)

 

Teraz moje pytanie. Chciałbym to podkręcić w miarę moich możliwości tak żeby nie uszkodzić sprzętu. Warto wogóle?

Link to post
Share on other sites

Już sracie żarem ;) Załóżcie temat "st. vs. lop" :co:

 

Zmień zasilacz na ten proponowany przez kubbaka na przykład i lecisz z OC. G31 nie nadaje się to bicia rekordów, ale z tego co słyszałem z opinii, to da się kręcić. Nie ma mega zaawansowanych opcji, ale przy takim procku jak Twój, da radę swoje podkręcić :P

Link to post
Share on other sites

Już sracie żarem ;) Załóżcie temat "st. vs. lop" :co:

moderator spamu i wujek dobra rada.

to jest tak, ze studencikus przewaznie nie ma nic do powiedzenia w danym temacie wiec spamuje ( co widac po ilosci i jakosci postow ) , a lopez2 z uporem maniaka wszystkim radzi to samo, czyli E5200 i GTX260 :cry:

 

co do samego G31 - z tego co czytalem ( nie mialem nigdy stycznosci z G31 ) to plyty z tymi chipsetami raczej kiepsko sie krecily ( wyjatkiem byl G33 z tego co pamietam ale moge sie mylic ). pewnie podstawowe funkcje do OC plyta posiada. ale zasilacz to masz "bombowy" :P

Link to post
Share on other sites

taaa pewnie i to ja zakladam tematy typu pokaz swoja twarz, przedstaw sie , spam post, jakas karczma itd i sie w nich udzielam zywo ??

 

 

Stary masz problem to sobie go rozwiaz a nie sie bez sensu czepiasz !!

 

 

lopez jakbys wystawil glowe za monitora to moze bys wiedzial ze na lopacie calkiem milo i duzo sie zarabia ;) poza tym samo z siebie o 260 sli sie nie wzielo bo non stop o tym gadasz i wciskasz wszedzie nawet jak ktos nie chce takze dorosnij do swojego wieku !

Link to post
Share on other sites

jak dzieci...

 

dajcie spokój admini i moderatorzy są od tego... niech oni obserwują.

 

co do płyty to sam mam asusua na G31 i podkręcać się da i to dosyć dobrze chociaż sam mam jeden rdzeń tzn celerona d którego wykręciłem z 2.53 na 3.85 więc nie jest źle...

Link to post
Share on other sites

Właśnie zmieniłem i włączyłem kompa ponownie:) Najlepsze jest to że wogóle działa ( a pierwszy raz w życiu zmieniałem zasilacz:)

Druga rzecz to, to że temperatury spadły!!! Jakim cudem? Grafa miała 42 st a teraz ma 37 w spoczynku, a procek miał 29/30 stopni a jest 23.

Może mi to ktoś wyjaśnić?

Link to post
Share on other sites

Dobra. To teraz mogę zacząć próbowac to kręcić. W biosie pamięci mam ustawione na 800Mhz więc mam je zmniejszyć na 667 tak?

I wtedy lece z FSB w górę? Ciekawe jak daleko zajdę... Coś jeszcze trzeba przestawiac???

Prosze o wyrozumiałość że tak się pytam:-)

Link to post
Share on other sites

Tak. Dawaj małymi krokami FSB w górę. Sprawdzaj co jakiś czas temperaturę i stabilność, jeśli nie jest stabilny to podbij napięcie procesora o 1-2 kroki i tak w kółko. Staraj się nie przekraczać 1.45V. Możesz też zwiększyć napięcie RAM'u. Szynę PCI-E ustaw na 100mhz, nie zostawiaj na Auto!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...