Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie który dysk jest lepszy.

F2EG 500gb

http://www.komputronik.pl/index.php/product/65629/Podzespoly-PC/Dyski-twarde/Samsung_SpinPoint_F2EG_500_GB_%28SATA_II,_16MB_cache,_NCQ%29.html
czy

F1 320gb

http://www.komputronik.pl/index.php/product/53325/Podzespoly-PC/Dyski-twarde/Samsung_SpinPoint_F1_320_GB_%28SATA_II,_16MB_cache,_NCQ%29.html
Oba mają podobną cenę, jednak F2EG ma większą pojemność, a cache ten sam.(320gb mi wystarczy, ale jak można więcej to nie będę płakał) Przyznam iż zależy mi na ciszy.
Link to post
Share on other sites

posiadam Samsunga F2EG 500GB nie dosc ze jest ultra cichy (pracuje tak, jakby go nie bylo) to przy tym nie traci za wiele na predkosci ;) masz wynik ode mnie:) HD Tune:

Transfer Rate Minimum: 50.8 MB/sec

Transfer Rate Maximum: 104.6 MB/sec

Transfer Rate Average: 85.7 MB/sec

Access Time: 15.3 ms

Burst Rate: 144.2 MB/sec

Polecam:D w tej cenie nie ma nic lepszego:D

Link to post
Share on other sites

posiadam Samsunga F2EG 500GB nie dosc ze jest ultra cichy (pracuje tak, jakby go nie bylo) to przy tym nie traci za wiele na predkosci :cry: masz wynik ode mnie:) HD Tune:

Transfer Rate Minimum: 50.8 MB/sec

Transfer Rate Maximum: 104.6 MB/sec

Transfer Rate Average: 85.7 MB/sec

Access Time: 15.3 ms

Burst Rate: 144.2 MB/sec

Polecam:D w tej cenie nie ma nic lepszego:D

HD322HJ (F1 320GB) ma max. 120MB/s, a avg. 93MB/s

w dodatku 13.4ms czas dostępu, u mnie niemal niesłyszalny i temperatura wynosi 20-25*C ;)

Link to post
Share on other sites

u mnie niesłyszalny

Z boxem AMD to nawet koreańskiego nuke'a zrzuconego pod dom byś nie usłyszał :cry:

 

Trochę zawiódł mnie ten F3. Założę się, że jest jednak głośny tak jak każdy 7200, więc daleko mu do F2. A transfery max. 15MB/s większe. Ale poczekajmy na więcej testów ;)

 

 

@bucyfer: To napisz jak wrażenia! :cry:

Link to post
Share on other sites

u mnie niesłyszalny

Z boxem AMD to nawet koreańskiego nuke'a zrzuconego pod dom byś nie usłyszał :P
Jak dla Ciebie 80mm na <1000RPM jest głośne to wybacz :o

 

Głupi nie jestem, żeby nie umieć używać SpeedFana :P

 

Kto podeśle na testy F2EG żeby rozwiać wątpliwości ;):cry: :cry:

Link to post
Share on other sites
mICh@eL: Ja miałem. Montowałem ze 2 sztuki do zamówionych kompów. Nie twierdze, że on sam w sobie jest głośny. Po prostu do F2 żaden się nawet nie zbliża, uwierz mi. Nie dość, że dysk posiada tylko jeden talerz, który kręci się relatywnie wolno, to jeszcze wsadzili go w dużą obudowę, przez co dobrze tłumi wszystkie dźwięki i rozprasza ciepło. Ja bym Ci chętnie podesłał na testy, ale obawiam się, że chciałbyś go sobie zatrzymać ;)
Link to post
Share on other sites

Mi tam na razie przeszkadzają tylko wibracje przenoszone na obudowę, no i karta graficzna wraz z zasilaczem :o

 

Chyba będzie trzeba po kolei wymieniać chłodzenie CPU, zasilatora, dać drugi dysk do RAID0 i podwiesić je na gumkach :P

 

Ja bym Ci chętnie podesłał na testy, ale obawiam się, że chciałbyś go sobie zatrzymać :cry:

Na serio byś go podesłał :P Tak duże zaufanie mam na benchu ;):cry:
Link to post
Share on other sites

Moje wrażenia. Cóż, dysk jest naprawdę cichy. Stary samsung (kilkulatek) warczał jak głupi. Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia szybkości przesyłania danych. Dopiero co zainstalowałem stery etc. bo nie miałem przez te kilka dni systemu.

Komputer wstaje(od wciśnięcia power do ekranu logowania) w około 30-35 sek(Win 2003). Nie jest to raczej wynik powalający, ale tuż po logowaniu można normalnie korzystać. Na starym PC musiałem czekać około 1min żeby wszystko się ogarnęło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...