Skocz do zawartości

Jaki procesor do programów graficznych ?


Recommended Posts

Zrobiłem to na starych, mam dwa samsungi: na jednym był plik z rawami na drugim plik docelowy exportu tych raw do jpg. Widać też , że pliki do A3 zajmują bardzo dużo czasu, wnioskować można więc, że przyczyną powolności może być procesor, gdyż konwersja do 15 na 21 czy 30 na 42 cm odbywa się na tym samym pliku.

Link to post
Share on other sites

wiem ze nic nie wiem w takim razie - nie ma opcji zeby dwa dyski ic nie daly

albo spropbuj na innym programie albo ja sprobuje zrobic to samo czyli masowke i zobacze jak to obciaza moj "procesorek" ale przypuszczam ze tak samo niewiele

 

widzisz ze mosiek ma tez problem a ma mocnego proca ale nie az taki jak Ty - u Ciebie cos jest zwalone albo program albo system

Link to post
Share on other sites

Odsłuchowo ze skrzyni nie wydowbywa się specyficzne wycie, akcja na dwóch dyskach jest zdecydowanie cichsza.

Być może trochę jest szybciej, ale to sa jakieś ułamki sekundy, ciężko zmierzyć.

Ja bym szedł w kierunku zastosowania dysku SDD jako pamięci podręcznej - piszę to jako laik, ale może jest jakaś możliwość na bieżąco przesuwania do niej matriału z HDD, na którym się pracuje?

Link to post
Share on other sites

no to jak sprawdzilem i robie pod rzad 30 to nadal zachowuje 1sek na fote

zrobilem z tego filmik celeron ustawiony na 3.5 bo fraps zzera mocy (30% co pokazano)przy nagrywaniu wiec tak dalem zapas ale na filmie widac ze 30 fot 45sek - wierz na slowo ze w realu jest 30 sek - moge podkrecic mocniej jakby co;)

 

celeron jest znacznie slabszy od i3 wiec nie ma mowy by twoj proc robil to dluzej niz moj e3- nie ma zadnego wyjasnienia na to ze czekasz 3 sek na fote

 

filmik nie dlugo na tubie

http://www.youtube.com/watch?v=XVticnq-8Jo

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

te byly po ok 8-10

 

to zapewne ma wplyw i nie maly

 

ale nadal to nie moze trwac po 3sek na zdjecie

 

a probowales podkrecic procesor

Twoj smialo idzie powyzej 4 i to na boxowym chlodzeniu - sprobuj dac mu te 4ghz

 

ale to wciaz jest niewyjasnialne jak i3 moze byc wolniejszy od e3 - przeciez nie jest

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

lopez, a Ty na SSD jedziesz czy na zwykłej talerzówce? Bo u mnie też wychodzi około 3 sekundy na fotę przy czym te, których używałem do testów, miały już nałożone wszystkie ustawienia. A RAW waży u mnie ponad 20MB (pełny RAW z canona 50D).

 

Będę musiał dziś sprawdzić, ile czasu zajmie taka operacja na plikach robionych w trybie sRAW1 i sRAW2. One mają odpowiednio około 7 i około 4 Mpix, więc i pliki będą mniej ważyć.

Link to post
Share on other sites

nie no panie na zwyklym 5900, nie robil bym w balona

 

nalozylem sepie i balans - nic to nie zmienilo

 

czym wiekszy obraz tym napewno gorzej 20 mb to juz jest jednak byk

te siagnąlem ze strony bo nie mam obecnie zadnych rawów zreszta moej z canona pro 1 to takie specyficzne, kiedys obslugiwala tylko camera raw i jej przywyklem uzywac

 

nawet nie myslalem od dawna czy juz nie czas sprawdzic lr

 

panowie

mozecie mi powiedziec co nie hallo robie - zainstalowalem nowe kodeki z canona pod raw a otwieranie pliku z 5Dm -chcialem sprawdzic byka;)- cr2 wyskakuje nie teges format - macie jakas rade?

 

 

ps

no to teraz zrobilem wszystko na ram dysku - cache na ram dysku , katalog z czytanymi i katalog z zapisanymi

dokladnie zadnej roznicy calosc 30sek - a to najszybszy mozliwy dysk - wiec zakup ssd nic jednak nie da

 

dziwny ten Twoj i3 - jednym slowem powolniak straszny - moze w jakis sposob uszkodzony

nic tylko zmienic tego proca

 

zrob testy na liczenie pi lub cinebench r10

chocby wyniki cpu z 3dmarka - mozna bedzie porownac czy on wogole pracuje jak powinien - bo moze zwyczajnie na gwarancje sie nadaje

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

panowie mozecie mi powiedziec co nie hallo robie - zainstalowalem nowe kodeki z canona pod raw a otwieranie pliku z 5Dm -chcialem sprawdzic byka;)- cr2 wyskakuje nie teges format - macie jakas rade?

W sensie inny Camera RAW zainstalowałeś? Jeśli tak to jaką wersję? Sprawdź w okienku about w LR czy podpiął sobie tę wersję pluginu. Spytam dziś kumpla, który ma 5D MkII, której wersji używa.

 

Dziś jadę zrobić kumplowi parę fot motocykla na aukcję, więc zrobię te mniejsze RAWy i może wreszcie przetestuję wieczorem eksport mniejszych plików. I zrobię chyba test po przywróceniu fabrycznego taktowania proca, żeby sprawdzić, jaki to ma wpływ.

Edytowane przez mosiek
Link to post
Share on other sites

nie - samo rozszerzenie rawow - codek

 

http://www.canon.pl/...1&type=download

 

http://www.canon.pl/...1&type=download

 

instalka przebiegla bez problemu zaktualizowalo, nastapil finsz i co dziwne otwieranie czegokolwiek z canona eos ...unsupported files

 

camera raw jest aktualny - zmiana wersji tez nic nie daje

 

ps

dobra zrobione

 

wniosek

 

moze rosnac nawet nie proporcjonalnie do ilosci przetwarzanych pikseli

5600x3750 = 21 000 000pix - 23 mb -5 sek ! na obraz

2800x2100 = 5 900 000pix - 9,5 mb - ok 1,3 sek na obraz

 

moje 3250x2450 - 8 000 000pix - 7,5 mb do 1,5 sek na obraz

 

dla e3300@3,6

 

wiec ogolnie zalezy od rozdzialki a nie koniecznie od wagi

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem testy przy następującej konfiguracji:

  • 10 plików zrobionych w trybie sRAW2 (3,8Mpix). Łącznie 86MB, czyli średni rozmiar to około 8,6MB.
  • Ustawienia LR: export do jpg / 100% / 300DPI / bez nakładania presetu
  • Konfiguracja kompa jak w stopce, czyli: RAM: 8GB G.Skill ECO CL7 @ 1600MHz; HDD: Samsung F3 500GB / NTFS / druga partycja / 150GB
Czas mierzony stoperem od wciśnięcia opcji "Export with previous", do wyświetlenia komunikatu "Task completed". Pierwszy strzał zrobiłem bez pomiaru czasu, że LR jakieś ewentualne rzeczy zcache'ował, utworzył jakieś foldery, pliki tymczasowe itp...

 

Test przy taktowaniu 3,36GHz:

6,34; 6,35; 6,13; 5,89; 6,10; 6,09; 6,20

Średnia: 6,16 s -> 0,62s / zdjęcie

 

Test przy taktowaniu 2,88GHz (mniej więcej nominalne):

7,51; 6,95; 6,79; 6,89; 6,83; 7,13; 6,78

Średnia: 6,98 -> 0,7s / zdjęcie

 

Przy taktowaniu 3,36 dostajemy przetaktowanie o około 17%:

(3,36-2,88)/2,88 = 0,1(6) = 17%

co przekłada się na około 11-procentowe skrócenie czasu eksportu.

 

No i faktycznie rozmiar (RAWa) ma znaczenie. Nie chciało mi się już robić testów na tych z pełnej matrycy(15MPix) i na większej próbie, ale może kiedyś z nudów jeszcze się tym zajmę.

Link to post
Share on other sites

czyli skoro tak wyglada raw z canona 50D u Ciebie to i3 kolegi Wakeforda nie ma prawa robic tego dluzej niz ok 1,35sek

 

tak mi wynika , po analizie wszystkich wynikow jakie tu zebrano- czy ktos sie nie zgadza?

nieporozumienie jest z tym ze robi to 3 sek !

 

skoro dziala, wszysko wykazuje to proponuje go przetestowac na sprawnosc liczeniem pi lub cinebenchem wzglednie wynikiem cpu z 3d marka - porownac wyniki - bo on jest wyraznie zwalony pomimo iz wszystko pokazuje jak nalezy

 

oddac procesor na gwarancje

Edytowane przez bazyli
Link to post
Share on other sites

no ja licze te srednio a nie te max

autor ma podone - a jaka rozdzielczosc jest tego sRAW2 ?

 

staram sie dopasowac pod autora tematu i jego problem w tym momencie

 

wykazales sredni przerob 10 plikow 86mb - 0.6sek na obraz

 

jest to calkiem porzadny raw 8,6mb ze spora rozdzielczoscia - podobny ma Wakeford

i w tym przypadku i3 powinien to robic co najwyzej dwa razy dluzej

 

chodzi o to ze nie ma takiej opcji by robil to 5x dluzej

nie istnieje taka opcja by sprawny i3 robil rawa 3 sek - takiego rawa

 

 

Edytowane przez bazyli
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi oszacować ile razy wolniej powinien to robić i3, bo nie wiem chociażby czy LR jest napisany tak, żeby skalował się odpowiednio przy większej ilości rdzeni. Mam inne mobo, być może inaczej poustawiany system, na pewno inne taktowanie RAMu i inne opóźnienia. Do tego mam wyłączony plik stronicowania, co może mieć jakiś wpływ.

Link to post
Share on other sites

tu nie trzeba szacowac wystarczy przejrzec testy by miec pojecie ze nie moze byc wolniejszy niz jakies 60% wydajnosci tego co Ty masz i musi byc znacznie szybszy od e3 a conajmniej na poziomie e3 3,6

 

jednym slowem to co autor ma to nie sa wyniki sprawnego i3 5xx

 

wszystkie inne przyczyny jak sprawnosc hdd (swietny hd tune autora i test na ram dysku)oraz nie majace wiekszego znaczenia timingi ramow zostaly juz wyeliminowane jako mogace wplywac na tak drastycznie niska wydajnosc

Edytowane przez bazyli
Link to post
Share on other sites

Mam tak dokładnie jak kolega Mosiek: około 2,7 - 3,0 sek na RAWA - 12 mega z Canona 5D lub Nikona D700. Z tym że na rawy nakładne są solidne retusze itd.

Ogólny wniosek, że i5 nie chce być szybszy niż mój i3 - tylko, że to mało pocieszające.

 

Dla mnie taki wynik mógłby być, byle mógłbym w tm czasie swobodnie dalej pracować na LR w innych plikach -bo komp i tak cały dzień jest włączony, tymczasem wszystkie funkcje LR, suwaki, korekcje, działają wtedy tak wolno, że krew mnie zalewa, dotyczy też to innych programów uruchomianych równocześnie jak PS czy Producer.

Link to post
Share on other sites

zeby uzyskac zwolnienie jednego rdzenia od pracy przy exporcie mozesz wykorzystac menedzera zadan

 

- smialo ustawiasz wykorzystanie jednego rdzenia dla LR i na przyklad priorytet ponizej normalnego

 

a wowczas masz sporo mocy do pracy w np. PS

 

uzyskujesz wowczas tak jakby zgrywanie w tle (czas jeszcze sie wydluzy) ale cala para idzie w psa

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Mam tak dokładnie jak kolega Mosiek: około 2,7 - 3,0 sek na RAWA - 12 mega z Canona 5D lub Nikona D700. Z tym że na rawy nakładne są solidne retusze itd. Ogólny wniosek, że i5 nie chce być szybszy niż mój i3

No nie do końca. Ja mam około 3 sekundy przy RAWie, który waży ponad 20MB. Do tego widać, że OC tego proca daje całkiem sporo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...