Skocz do zawartości

Jaki procesor do programów graficznych ?


Recommended Posts

nie nie jest calkowicie niezalezny poza momentami kiedy na niego z niego wgrywasz z hdd wowczas jest ograniczony - jesli wrzucisz na niego 30 fotek ktore chcesz obrabiac i w nim tylko dokonujesz operacji to staje sie niezaleznym - po robocie wszystko zgrywasz na hdd i gitara - to tak jabys mial proca z pamiecia podreczna 60gb ;)

 

mozesz go uzywac jako magazyn do zgrywania w czasie pracy(export/import jako cache) lub systemowy

 

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

jak to zamiast proca? przecież to jest dysk twardy, ostatecznie byłby on i tak uzależniony od dysków jakie już mam tj ich szybkości.

 

http://zapodaj.net/19e3e9d01dec.png.html

 

już kiedyś o czy takim myśłałem, ale ja mam do exportu po ok 4 Gb za każdym razem, więc i tak ściągałby dane z zwykłego dysku tj wolnego.

Link to post
Share on other sites

4 gb do pracy to hdd przegrywa na drugi w 30sek

zgrywasz , pracujesz i oddajesz z powrotem - czas pracy skroci sie z nawiazką wielokrotną

 

osobiscie proponuje jako systemowy byle nie zapchac pierdołami programy poboczne i malo wazne instalowac podajac recznie jako doceklowy hdd a sdd zostawic na winde , ps .. i cache

 

przy okazji odswiezysz winde i moze powylaczaj wszelkie zbedne bajery w systemie

jakies aero i wszelkie pierdoly poprawiajace wizualnosc

 

ps

Twoj sprzet nie ma wad - co widac , wiec winowajcą jest system

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

winda

 

nie widze innej przyczyny na xp wszystko smiga az milo na o wiele gorszym sprzecie

 

cos nie tak z tą winda moze poprostu sie zwazyła - trzeba ja reinstalowac

nowa instalka na sdd da nowe sily:)

 

i5 nic nie da

 

ps

co do zakupu ssd trzeba by sie zorientowac dokladnie ot podalem dobry standardowo ale niekoniecznie dla Ciebie

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

no zaraz zaraz masz otwartych naraz 1000fot????

 

jednoczesnie? co Ty robisz :D

 

no to mamy winowajce Ty potrzebujesz 100gb ramu haha

 

cos edytowales nie ma juz 1000 fot;)

 

to jest import

ja robie import camera raw wiec nie sprawdze

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

w zyciu nie obrabialem 1000 zdjec naraz wiec nie wiem :P

robie to amatorsko jedno dwa trzy ;) i kazde odzielnie bo i kazde wymaga czego innego

 

ale skoro robisz to hurtem to ssd jest niezbedny - masz najwieksze opoznienia w przesyle na tylu danych

 

czyli co zapodajesz jakies ustawienie i kazesz leciec po kolei wszystkim plikom i czekasz az skonczy?

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

wcale nie: export kilkunastu raw- ów - zajumuje pro rawa tyle samo czasu jak przy exporcie 1000, tu wartości sa stałe, ani wolniej ani szybciej.

 

to jeszce nie koniec dramattu bo np exportuję kilkaset zdjęć, a jednoczesnie z 1,5 tysiąca chcę zaimportować :D !!! i w tym samym czasie też mam bieżącą pracę w obrabiniu całkiem innych fotek i klops ! nic nie mozna zrobić takie przymulenie.

 

quote]

czyli co zapodajesz jakies ustawienie i kazesz leciec po kolei wszystkim plikom i czekasz az skonczy?

 

Tak, tak działa LR, czasami ustawieniasą hurtowe, częściej inwidualne, gdy przerobi sie wszystkie fotki LR pamieta korekcje, nastepnie ustawia się tylko format, nazwę plik docelowy i enter tj LR za jedym zamachem wszystko zapisuje w pliku.

Edytowane przez Wakeford
Link to post
Share on other sites

powiedz mi czy dobrze rozumuje

 

wgrywsz na dysk 1000 rawow

potem zadajesz sciezke dostepu / ustawienia jakie program ma przyjac i zlecasz export tego wszystkiego do katalogu jako np .jpg tak

 

czyli zgrywa /obrabia i nagrywa caly ten przykladowy 1000 zdjec pokolei i tu czyujesz opoznienia i wolne dzialanie

 

jesli tak to powinienes poprostu dokupic drugi nawet zwykly dysk tak by ten z ktorego odczytuje byl fizycznie innym od tego na ktory program nagrywa

 

nie mozesz tej operacji wykonywac na jednym hdd- jeden fizyczny dysk do odczytu a drugi do zapisu

 

a jesli chcesz miec szybki sprzet pod takie cos to system stawiasz na sdd + dwa dyski hdd nie w raid ale oddzielnie

wowczas mozesz pracowac na ssd a dyski robia swoje w tle

 

ewentualnie nawet 3xhdd

jeden do biezacej pracy a te dwa jak mowilem jeden odczytuje drugi nagrywa a na systemowym Ty pracujesz i nie przerywasz pracy tych ktore robia import/eksport

 

koszt tego rozwiazania to 2x 150zl (500gb) bo jeden juz masz i przyspieszenie gwarantowane

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Ogólnie wygląda to tak: 1000 zdjęć po 3 sek na sztukę, a czasami więcej to wychodzi prawie godzina z głowy, dorzucę jeszcze import 1,5 tys nowych fot w tym samym czasie to jakieś 1,5 h razem z głowy, bo tak komp w tym czasie przymulony, że nic nie mozna robić.

 

czyli kupno tego dysku jak najbardziej wskazane ...

 

powiedz mi czy dobrze rozumuje wgrywsz na dysk 1000 rawow potem zadajesz sciezke dostepu / ustawienia jakie program ma przyjac i zlecasz export tego wszystkiego do katalogu jako np .jpg tak czyli zgrywa /obrabia i nagrywa caly ten przykladowy 1000 zdjec pokolei i tu czyujesz opoznienia i wolne dzialanie jesli tak to powinienes poprostu dokupic drugi nawet zwykly dysk tak by ten z ktorego odczytuje byl fizycznie innym od tego na ktory program nagrywa nie mozesz tej operacji wykonywac na jednym hdd- jeden fizyczny dysk do odczytu a drugi do zapisu a jesli chcesz miec szybki sprzet pod takie cos to system stawiasz na sdd + dwa dyski hdd nie w raid ale oddzielnie

 

dokładnie tak to wygląda !

 

jednak import wcale nie jest mniej przymulony - LR robi tylko niewielkie podglądy zdjęć - nie jest tak, że importje sobie całe rawy

Link to post
Share on other sites

sprawe uwazam za rozwiazaną - podziel sie wrazeniami jak to zrobisz :)

 

a jeszcze jedno w czasie kiedu te dwa pracuja nie powienienes im przerywac wiec wszystkie pliki z ktorymi chcesz pracowac zgeywasz na ten czas na systemowy

kazde Twoje pobieranie w czsie pracy z tamtych spowoduje i Twoje dlugie czekanie na plik i przerwe w exporcie

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

A to ja myślałem, że problem jest z samym eksportem. Jeśli robisz coś takiego, że na RAWa bez korekcji nakładasz jakiś preset przy eksporcie i ostatecznie zapisujesz jpg, to niestety trochę to musi trwać. A jeśli jednocześnie puszczasz import, to po prostu zarzynasz HDD :D

 

Rozwiązanie lopeza może pomóc, ale ciężko ocenić jakiego kopa to da. Bo z jednej strony nie da się na jednym dysku zrobić odczytu i zapisu jednocześnie, ale z drugiej - jeśli kupisz te 2 dyski - to czas operacji na nich będzie i tak wąskim gardłem całej operacji.

 

Zrób jakieś testy i opisz dokładnie jakie optymalizacje w kompie zrobiłeś, bo jestem ciekaw ile taki zabieg da. Ja w tym tygodniu załatwię sprawę ostatniego ślubu i pokombinuję z tym przenoszeniem katalogu i cache(teraz się boję, że stracę wszystkie ustawienia poszczególnych fot). A jak masz chęć, to zrób jeszcze test polegający na wyłączeniu pliku stronicowania. Ja tak zrobiłem i delikatne przyspieszenie odczułem, chociaż liczb nie podam, bo nie mierzyłem czasów.

Link to post
Share on other sites

Ok, poeksperymentuję...

 

jak na razie wprowadziłem taką zmianę, że exportuję zdjęcia do pliku, który jest na innym dysku niż plik z RAW-ami - operacja nie przyspiesza expotu nawet o milisekundę :/ !!!, na rawa około 4 sek, gdy zarzucam większy format niż 15 x 21 cm export wzrasta do 8 sek !!!! czyli dokładnie tyle co przedtem, gdy pliki były na tym samym dysku.

Czyli jednak nie ma żadnej różnicy czy exportujemy na ten sam, czy na inny dysk ...

Edytowane przez Wakeford
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...