Skocz do zawartości

Chłodzenie do procesora


Recommended Posts

trochę za gęsty jak na pasywkę, ale jak będzie wicher hulał w budzie to pewnie proca nie da ugotować, sprawdź to się dowiesz

Czyli tak jak myślałem lepiej zamontować od razu z wentylem. Brać ten zestaw http://www.yooki.pl/index.php?p5147,chlodzenie-na-cpu-prolimatech-megahalems-black-2x-tb-silence-pwm-120mm czy któryś Noiseblocker ?
Link to post
Share on other sites

Wypowie się ktoś na temat ogniwa peltiera do chłodzenia procesora

Podobnie jak kompaktowe chlodzenia wodne to tylko zabawa dla kogoś, kto chce zobaczyć "jak to działa". Ogniwo peltiera to zawsze problematyczna sprawa i to nie wynika tylko z tego, że nieprofesjonalnie złożone jest niebezpieczne dla kompa (towarzyszące mu skraplanie jest zabójcze dla podzespołów PC).

Po pierwsze przed jego zakupem trzeba wybrać jego "moc" czyli ile ciepła będziesz przy jego pomocy transportować (jak weźmiesz za słabe, to procesor będzie Ci się przegrzewał a jak weźmiesz za mocne to będziesz mieć intensywniejsze skraplanie) i potem nie możesz sobie tej "mocy" zmieniać. Po drugie ogniwo peltiera służy jedynie do przetransportowania ciepła a nie do jego całkowitego odprowadzenia więc chcąc nie chcąc i tak musisz tam montować solidny radiator i wentylator. Po trzecie bardzo dobrej klasy cooler CPU zagwarantuje Ci wydajność na tyle dużą, że tak naprawdę jedynym ograniczeniem procesora przy podkręcaniu będzie potencjał procesora a nie coolera CPU ;) Po czwarte do peltiera potrzebujesz mocniejszego zasilacza bo to wymaga zasilania niczym karta graficzna.

Edytowane przez t.luk
Link to post
Share on other sites

A ja polecę Thermaltake Contac 29, sam posiadam, i spisuje się rewelacyjnie, dokładają do niego tubkę dość niezłej pasty:

 

http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Thermal-Compound-Roundup-May-2011/1249

 

Oczywiście nie chcąc się reklamować, ale i również powtarzać tego co już napisałem - możesz zajrzeć do mojej mini-recenzji, tam jest co prawda użyty C2D, ale sądzę, że ten i3 mocniej się nie rozgrzeje ;).

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...