Skocz do zawartości

MSI demaskuje Gigabyte'owe przechwalki o ichnim PCIe 3.0


Recommended Posts

Lol. Wiedziałem że Gigabyte stracił troche na wiarygodności na przestrzeni ostatnich paru lat ale to jest dobry "chłyt materkindowy" a potem:"dlaczego moje mobo nie obsługuje pci ex 3.0 przecież Gigabyte zapewniał że bez updatea biosu da rade" i rozczarowanie na twarzach bezcenne xD

Link to post
Share on other sites

To jest śmieszne, jak można zaktualizować bios w płycie głównej z fabrycznie wstawionego PCI_E 2.0

do PCI_E 3.0, przecież teoretycznie nowszy port jest fizycznie 2x szybszy od poprzednika,

także więcej energy dostarcza i jego skonstruowanie nie zajęło krótkiej chwili :rudolph:

Link to post
Share on other sites

NIedługo wszystko będzie ograniczne wyłącznie biosem i będą sie ludzie chwalić co ostatnio odblokowali.Jak ostatnio czytałem o intelowskich zdrapkach z OC procków to możliwym jest ze nie opłaca im się robić płyt z pełnym 2.0 to robią z 3.0 obciętym do 2.0 za pomocą biosu :) W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe chociaż nie widziałem jeszcze latającej krowy xD

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Siema .

Odgrzeje temat .

Staram sie na bierząco śledzić to zagadnienie , mianowicie dzisiaj znalazłem taki oto temat na forum gigabyte

 

http://forum.giga-byte.co.uk/index.php?PHPSESSID=unslv7dckdhjpdm5cf1o0a8gt6&/topic,8688.0.html

 

i z ciekawości zajrzalem na stonę gigusia w USA , i tam o dziwo do dzisiaj płytka którą ja posiadam jest oferowana z pełnym wsparciem Pcie 3.0

 

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=3909#ov

 

Może to nie do końca " przechwałki ", mam nadzieje :)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem napewno leprza jest gigabyte niż Asus. Miałem już kilka asusow i zawsze były jakies problemy z tymi płytami. Obecnie mam gige i jestem zadowolony co prawda nic na niej sie nie da podkrecic ale działa stabilnie bez problemow. Co do tego łacza pci 3.0 myśle ze to co sie pisze sa spekulacje. Trzeba poprostu sprawdzic na jakims wiarygodnym zrodle. Poprostu wojna marketingowa.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem napewno leprza jest gigabyte niż Asus. Miałem już kilka asusow i zawsze były jakies problemy z tymi płytami. Obecnie mam gige i jestem zadowolony co prawda nic na niej sie nie da podkrecic ale działa stabilnie bez problemow. Co do tego łacza pci 3.0 myśle ze to co sie pisze sa spekulacje. Trzeba poprostu sprawdzic na jakims wiarygodnym zrodle. Poprostu wojna marketingowa.

Będą dostępne IB to na pewno ktoś to sprawdzi .

A swoją drogą jeżeli gigabyte dalej celowo by wprowadzał konsumentów w błąd , narazil by sie na poważne konsekwencje .

Link to post
Share on other sites

TRoche pozno ale napiszę tak pod wzgledem tych zagrywek Msi-Gigusia. Wystarczy poczytać ludzi co piszą na forach, przecie oni nie zmyślaja.

tutaj przytocze jedna opinię.

 

Ja kupiłem kiedyś MSI KA790GX... Po małym researchu na Google sprawiała niezłe wrażenie... No i taka nienajgorsza do lekkiego OC się wydawała, a co najważniejsze - unlocka Phenoma II do czterech rdzeni (790GX + SB750 = Advanced Clock Calibration pozwalające wtedy półoficjalnie takie cuda robić)...

Pech chciał, że nie wpisałem w google 'KA790GX problem' (polecam taką kombinację przy szukaniu wszelkich zakupów), bo dopiero wtedy znajdywało się topic na forum MSI, gdzie po wielu postach i bluzgach wielu osób pracownik MSI w końcu przyznawał, dlaczego na tej płycie nie ma w BIOS-ie opcji ACC ani nigdy nie zostaną dodane: bo ona nie ma pinów ACC po prostu podłączonych w mostku południowym... Przez wiele miesięcy nie było nic nawet wspomniane w specyfikacji płyty o tym (po prostu nie było ACC wymienione - ale wiadomo, pomyłek na stronach producentów pełno, a skoro wszystkie wymagania płyta spełniała, chipset ma odpowiedni...). Dopiero potem napisali lakoniczne 'osobom chcącym podkręcać proponujemy wyższy model DKA790GX z funkcją ACC', nadal nie pisząc ani słowem, że TA płyta ACC nie ma, pomimo spełnienia wszystkich warunków (bo po prostu nie poprowadzono ścieżek).

Przyszłoby wam do głowy, że ktoś montuje droższy chipset tylko po to, żeby zablokować jego zaawansowane funkcje i naciągać ludzi?

Ja niestety dowiedziałem się o tym miesiąc po zakupie, próbując dojść, jak te rdzenie odblokować. Płyty MSI więcej nie kupię, z czystej przekory, złośliwości i w ramach głosowania portfelem.

 

Nie bede tutaj podawał nika tej osoby, przecież ludzie piszą z własnego doswiadczenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...