Skocz do zawartości

Program do tworzenia Animacji


Recommended Posts

Witam was wszystkich czy istnieje jakiś program do tworzenia animacji chodzi mi o konkurs ponieważ w tamtym roku na konkursie międzynarodowym w 3 etapie pojawiło się takie coś jak :

 

"Miasto moich marzeń" czas tego to było oko 3-4h na pracę w tamtym roku wycofałem się z tego ponieważ nie znałem jeszcze anie jednego języka bo część których tam była tworzyła zaawansowane animacje częsć strony internetowe z dobrymi animacjami można było tworzyć w gotowych programach a ja takowego nie znałem i teraz moje pytanie czy istnieje jakiś program w którym mógł bym tworzyć dosyć zaawansowane animacje miast ruchu z uwzględnieniem ludzi się w nich poruszających drzew wiatru itd nie chodzi mi tu o jakiś program w którym tworzą różni animatorzy ani graficy tylko taki który był bym wstanie ogarnąć jakoś w miarę do listopada jeśli nie podałem jakichś szczegółów to proszę zadawać pytania postaram się na nie odpowiadać

Link to post
Share on other sites

Chcesz stworzyć:

animację - film

animację - zdjęcia

 

Nie jesteś w stanie poznać żadnego programu do października, który umożliwiłby ci pracę na wysokim poziomie. Do zrobienia czegokolwiek potrzebowałbyś 3Ds Max'a / Blender'a do zrobienia modeli, Photoshop'a / Gimp'a to tekstur (jeżeli miałoby to być w formie grafiki komputerowej) programy wymieniane jako drugie są darmowymi odpowiednikami tych pierwszych.

 

Do tworzenia powalających rysunków potrzebowałbyś tabletu graficznego i jednego z programów które wymieniłem wcześniej (Photoshop'a / Gimp'a).

 

Do montażu przydałby się jakiś dobry programik... Sony Vegas / nie znam dobrego darmowego odpowiednika.

 

Jeżeli potrzebowałbyś czegoś z innej beczki to mów, postaram się pomóc.

 

Miało by to być w formie fotorealistycznej czy nie ?

Link to post
Share on other sites

Nie musi być to fotorealistyczne nie musi to nawet przypominać ludzi mogą to być roboty itd oczywiście nie zrobię elementu z kilku set tysięcy wielokątów itd ponieważ czas na to nie pozwoli ale będzie 1 problem jak w blenderze (pracowałem w nim) zrobić takie miasto ??

 

co do reszty programów to :

-Posiadam Photo Shop'a CS5

-Sony Vegas 9 (trial)

-Gimp (jeśli potrzebuję coś szybko przeskalować itd)

 

Też nie chodzi o powalające rysunki chodzi tam zaprezentowania swojego wymarzonego miasto czyli proste drzewa parki itd

 

zapomniałem dodać że chcę stworzyć :

 

animację - film

Link to post
Share on other sites

jak stworzyć miasto?... no nic łatwiejszego :) wieżowiec to jakieś 2 minuty zrobisz z 10 różnych, poustawiasz odpowiednio, nałozysz tekstury, zrobisz ulice, lampy, roboty na chodnikach i jakieś "samochody" na drogach

 

Jakies ładne tło :D i gotowe

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

a co z kolorami bo chodzi mi coś na styl anime ludzie też tam muszą być czas prezentacji oko 10 min i jak można prosić to jakieś w miarę dobre tutki do tworzenie wieżowców itd nakładania kolorów

 

i najlepsze programy do tworzenia takich modeli i tekstur

Link to post
Share on other sites

wejdź na YT, wpisz blender tutorial, lub 3ds max tutorial.

 

anime... hm... kolory wyraziste, jednak nie "oczojebne". lączenie koloru czysto czarnego z innymi (patrz borderlands)

wieżowiec ładnie pokazany był w jednym z tutoriali na yt zobacz tam jest masa materiału

10 minut prezentacji, to.... zrób długą ulicę, przejdz kamerą po niej rozglądając sie w prawo i lewo, jednego lub 2 roboty/postacie zrób dokładne, i dokładniejsze jedno autko, podczas przechodzenia po ulicy przyjrzyj sie tym osoba i temu pojazdowi, następnie idź ku górze, obejrzyj jeden wieżowiec tak z kilkunastu metrów, wejdź do wnętrza zobacz co mają za sprzęt i na końcu taki chwilowy, dłuższy rzut na krajobraz miasta. Spróbuje ci coś takiego zrobić podobnego(taka prowizorka, by pokazac o co chodzi) na jutro (9 wrzesnia) - nie wiem jak bedzie z jakoscią, bo nie mam duzo czasu wolnego

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...