Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktos ze specow AMD moglby mi wyjasnic co znaczy ten komunikat?

 

http://greqone.pl/radeon.jpg

 

Po kliknieciu w POMOC nic sie nie dzieje.

 

ATI Hdmi Audio w urzadzeniach odtwarzania - Not plugged in.

 

Czy ja dobrze rozumiem, ze on chce abym uzyl oddzielnego kabla do obrazu, a oddzielnego do dzwieku?

 

Dobrze wiedziec, ze jak kiedys sterowniki Catalyst byly zj***ne to nadal nic w tej materii sie nie zmienilo.

 

Z tego co jak na razie wywnioskowalem to wychodzi na to, ze:

 

- Zlacze HDMI w tych kartach jest kompletnie bezuzyteczne (dzwiek bangla tylko po przejsciowce HDMI -> DVI, oryginalnej - trzeba ja zamowic ze stanow koszt ~100 pln przy czasie oczekiwania 2-3 tygodnie)

- Standardowe przejsciowki HDMI-DVI czy kable o takich koncowkach nie dzialaja, gdyz AMD stosuje inny niz standardowy rozklad pinow dla przejsciowek DVI-HDMI niz wszyscy inni zdrowi na umysle producenci i projektanci, wszystko to, aby zaplacic mniej za licencje HDMI

 

Mozliwe rozwiazania:

 

- Zakupic przejsciowke (100 pln + 3 tygodnie czekania) oraz kabel hdmi, poniewaz obecny nie "wystarcza" (koszt ~600 pln)

- Wyj :cenzura: to w ch :cenzura: i kupic GTX460 za 400 pln zamiast przejsciowki i kabla, dalej poczekac na premiery nowych kart

- Zmienic platforme na taka z 3+ zlaczami PCIE i spiac to wszystko razem (koszt ~3000 pln)

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Nie przedstawiłeś schematu. Łączysz kartę i tv/monitor kablem HDMI. Do jakiego gniazda na grafice podłączasz kabel? HDMI czy DVI po przejściówce?

Kabel DVI-HDMI, ktory bezproblemowo funkcjonowal z kartami nV.

Obydwa gniazda wyprobowane.

 

A to dziwne, podłączałem nie raz kablem HDMI mojego kompa do TV (HD5870), i nie miałem problemów z dźwiękiem :/. Może coś ta przejściówka faktycznie?

J.w.

 

 

Karta pojedyncza czy w CrossFireX? Prawdę mówiąc cały czas pod telewizorem mam HIS HD5850, podpiętego właśnie przez HDMI i nie mam w tym temacie żadnych problemów...

CF

 

Dlatego pytam o to. Ja mam TV podłączony bezpośrednio pod HDMI i wszystko hula. Jeżeli to DVI po przejściówce, to spróbuj je zamienić (są dwa).

Koszta zmiany kabla jak w pierwszym poscie.

Link to post
Share on other sites

Probowalem juz tanimi kablami kombinowac, w takich przypadkach tylko sprawdzalo sie powiedzenie

"skapy dwa razy traci" :)

 

Ahaaa, no to zmienia postać rzeczy. Dziwoląga żeś kupił w takim razie. Nie było bezpieczniej kupić zwykły kabel HDMI? :P PS Na pewno próbowałeś na obu złączach DVI?

W zasadzie to wlasnie chcialem DVI-HDMI bo nie kazda karta jak to kupowalem miala juz HDMI :P

I tak, napewno probowalem na wszystkich zlaczach :)

 

 

Na karcie AMD nie wyprowadzisz dźwięku z DVI :)

Wyprowadzisz, ale oryginalna przejsciowka.

 

 

EDIT: A moze cos takiego?

http://avstore.pl/index.php?p1562,adapter-dvi-gniazdo-hdmi-wtyk-kauber

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Ja mam za jeszcze mniej i też działa. Używam raz na kilka dni, więc obciążany nie jest. Padnie, to wezmę drugi na reklamacji ;)

 

Tamta przejściówka ma w opisie:

(Przejściówka nie umożliwia przesyłania sygnału audio, konieczny jest dodatkowy przewód np. optyczny).

Łatwiej by było znaleźć jakąś używaną kartę na allegro i zaproponować kolesiowi parę złotych za samą przejściówkę ;) Tylko czy w ogóle dawali coś takiego do jakiegokolwiek Radeona? W ref. 4850 było (on nie miał hdmi)?

 

Aha, no i po co przejściówka, skoro do niej i tak musisz mieć kabel? A skoro będziesz miał kabel, to podłączysz bezpośrednio pod HDMI.

Link to post
Share on other sites

Ja mam za jeszcze mniej i też działa. Używam raz na kilka dni, więc obciążany nie jest. Padnie, to wezmę drugi na reklamacji ;) Tamta przejściówka ma w opisie: Łatwiej by było znaleźć jakąś używaną kartę na allegro i zaproponować kolesiowi parę złotych za samą przejściówkę ;) Tylko czy w ogóle dawali coś takiego do jakiegokolwiek Radeona? W ref. 4850 było (on nie miał hdmi)? Aha, no i po co przejściówka, skoro do niej i tak musisz mieć kabel? A skoro będziesz miał kabel, to podłączysz bezpośrednio pod HDMI.

Zobacz, ze to jest nieco inna przejsciowka.

 

Meske HDMI, zenskie DVI.

 

 

Ha ha ha... A miało być tak pięknie... Ja bym proponował zwrócić ci te Radki, wziąć z powrotem tego GTX'a 460 i czekać na nowe karty nVidii

Chyba tak zrobie.

Link to post
Share on other sites

Kupilem kabel: http://allegro.pl/kabel-hdmi-prolink-futura-15m-1-4-fullhd-3d-ftc270-i1785075381.html

 

I zgadnijcie co? :cenzura:

 

Nadal jeden wielki :cenzura:

 

Po milionach przepiec i kombinacji odpalilem dzwiek, ale jak juz jest dzwiek to nie ma obrazu i na odwrot.

 

Kabel sprawny, sprawdzalem na laptoku.

 

Jak nie ma ani obrazu ani dzwieku to na TV pojawia sie "Tryb niedostepny"

 

Nie ma znaczenia czy podlacze bezposrednio czy przez amp.

Jak przepne monitor do drugiego zlacza DVI to nigdzie nie ma obrazu ani dzwieku.

 

 

Jakies porady?

 

Moze troszke zle sprecyzowalem problem, jak jest dzwiek to jest tez obraz na TV, tyle ze caly czarny, TV dostaje sygnal 1080p

 

Tak dla lubiacych ciche referenty, filmik pogladowy:

 

http://greqone.pl/radeon.mp4

Link to post
Share on other sites

Po nieznanym mi dotad kodzie alfabetycznym wpisywanym sposobem dluzszego zderzania dwoch elementow, a mianowicie glowy oraz klawiatury wyskoczyl xboxowy pasek "Achievement Unlocked: HDMI Operational", wszystko zaczelo dzialac.

 

Niestety nie przedstawie tego kodu premium, powodzenia przyszlym osobom z tym problemem :P

 

A teraz jeszcze jeden problem, dlaczego podczas zmiany rozdzialek czy trybu 2d/3d obraz na chwile sie robi fioletowy?

Do tego jest jeszcze scinka kilkusekundowa na starcie BFBC2, ktos wie jak temu zaradzic?

Link to post
Share on other sites

Ta ścinka to chyba wina multiGPU... bo składałem koledze 2x GTX 560 i było to samo, u mnie przy CFX 6870 dalej to samo i po wyłączeniu jednej z kart wszystko wraca do normalnego stanu. Ogólnie nie ma się co przejmować, taki detal.

 

Fioletowy obraz? Nie rozumiem...

Link to post
Share on other sites

Na 590 nie bylo takiego problemu.

 

Fioletowy obraz to fioletowy obraz, co tu rozumiec :P

 

Haha, pochwalilem za wczesnie sprzet.

 

Co drugie nawiazanie polaczenia dzwieku HD sprzet resetuje polaczenie i potrzebny jest restart zeby je przywrocic, no co za ulomne nie powiem co :sciana:

 

Jakies porady?

 

BF wywala sie srednio kilka razy na godzinke, nie da sie tak grac :(

 

Scina raz na kilka minut, czarny ekran rowniez sie zdarza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...