Skocz do zawartości

Arctic Accelero Xtreme Plus II a chłodzenie VRM


Recommended Posts

To podkreślone na zielono oznacza,że Arctic jest the best %-)

 

Pokaż w tym tekście gdzie jest napisane, że jest the best przy chłodzeniu VRM.

 

...ty dopatrujesz się,że są wysokie temp. i mogą być jeszcze wyższe gdy podbijesz napięcie i będziesz chciał dalej kręcić karte,łącznie ze wzrostem temp. na GPU-to jest oczywiste.

 

no wreszcie :)

 

Wspomniałeś o radiatorze na całe PCB jak np. u Zalmana tylko co by ci to dało ? jak w stosunku do referenta a twoim czy moim Arcticiem jest różnica tych powiedzmy 3-4st. na VRM (wykresy podane wyżej). Natomiast jeden wielki radiator-nie były by różnice duże,wręcz porównywalne do takiej temp. jaką masz teraz.

 

To nie jest 3-4 stopnie różnicy. Tutaj przykładowo na ATI 5850 człowiek ma 40 stopni różnicy.

http://forums.guru3d...ad.php?t=348775

 

Jak już pisałem wcześniej,pamiętaj też o różnym RPM wentylatorów na swoim Arcticu/Zalmanem a Referentem,który ma wpływ w chłodzeniu VRM i okolic.

 

No przecież pisałem, że mam ustawione na max (1980 obrotów)

 

Na koniec: jak już robisz test furmarkiem to zrób go raz a dobrze,widzę na wykresie,że temp. rośnie a twój czas to ponad 5min tylko,puść na 15min. i możesz przy okazji sprawdzić jaka bedzie temp. VRM.

 

Masz racje, test zrobiłem na szybko, ale tylko dlatego, że nic on nie wniesie do tematu, gdyż z chłodzenia samego GPU jestem zadowolony.

 

Reasumując: tempy VRM są wyższe na Arcticu niż na fabrycznym coolerze. Mimo to karta dalej działa poprawnie i nic się złego nie dzieje, jednak uważam, że to duży minus dla AC. Problem zapewne powstanie przy próbie podkręcania i Ja po prostu nie chce skończyć jak ten gościu:

http://www.overclock...570-poof-update

"10 minutes ago, while testing temps at 890/2000 @ 1.1v (completely safe with the stock cooler) in Shogun 2, I saw that the screen blacked out. I went into my room thinking that the computer had restarted, but suddenly I see this yellow flash coming from my computer and smoke starting to rise up, and the computer is trying to restart multiple times. I quickly turn off power and remove the card from the box. Upon initial inspection, looking where the vrms are first, I see that there is some blackness around one of the vrm sinks......I am furious for having trusted the efficiency of yet another shady vrm cooler solution by Arctic Cooling. The main cooler itself is great, but that matters little when they are completely unable to make additional sinks that actually works. Actually I think that the sink is to inefficient in itself, having experienced this with the previous cooler for my 280, where I ended up cutting off a part of the stock cooler for the vrms. While testing the cooler for the gtx280 I monitored temperatures up to 130+ degrees celsius, but since the vrms have no monitoring on the 570 I guess I didnt pay enough attention. I can still recommend the main cooler, but for the love of everything good, please do NOT use the VRxxx kits if you overclock, and thats why we get these kind of coolers, right? I dont feel I was pushing it at the clocks mentioned above. Running 1.1v seems to be totally ok with the stock cooler, judging from the dozens of people who have run their cards at these clocks.

To summarize: In my very honest opinion I consider the Xtreme Plus (or rather VR004 kit) partly at fault for my vrms exploding, although there have been reports of 570 VRMS blowing up at even lower voltages than 1.1. If I ever buy a gpu cooler from Arctic Cooling again I will definitely look into alternative VRM cooling."

http://i53.tinypic.com/v3lmqa.jpg

http://i54.tinypic.com/295cz1z.jpg

 

Dobra Panowie, Wesołych Świąt :)

Edytowane przez teuton
Link to post
Share on other sites

Reasumując: tempy VRM są wyższe na Arcticu niż na fabrycznym coolerze. Mimo to karta dalej działa poprawnie i nic się złego nie dzieje, jednak uważam, że to duży minus dla AC. Problem zapewne powstanie przy próbie podkręcania i Ja po prostu nie chce skończyć jak ten gościu: http://www.overclock...570-poof-update "10 minutes ago, while testing temps at 890/2000 @ 1.1v (completely safe with the stock cooler) in Shogun 2, I saw that the screen blacked out. I went into my room thinking that the computer had restarted, but suddenly I see this yellow flash coming from my computer and smoke starting to rise up, and the computer is trying to restart multiple times. I quickly turn off power and remove the card from the box. Upon initial inspection, looking where the vrms are first, I see that there is some blackness around one of the vrm sinks......I am furious for having trusted the efficiency of yet another shady vrm cooler solution by Arctic Cooling. The main cooler itself is great, but that matters little when they are completely unable to make additional sinks that actually works. Actually I think that the sink is to inefficient in itself, having experienced this with the previous cooler for my 280, where I ended up cutting off a part of the stock cooler for the vrms. While testing the cooler for the gtx280 I monitored temperatures up to 130+ degrees celsius, but since the vrms have no monitoring on the 570 I guess I didnt pay enough attention. I can still recommend the main cooler, but for the love of everything good, please do NOT use the VRxxx kits if you overclock, and thats why we get these kind of coolers, right? I dont feel I was pushing it at the clocks mentioned above. Running 1.1v seems to be totally ok with the stock cooler, judging from the dozens of people who have run their cards at these clocks. To summarize: In my very honest opinion I consider the Xtreme Plus (or rather VR004 kit) partly at fault for my vrms exploding, although there have been reports of 570 VRMS blowing up at even lower voltages than 1.1. If I ever buy a gpu cooler from Arctic Cooling again I will definitely look into alternative VRM cooling."

 

Widać że koleszka po prostu przevoltovał rdzeń i karciocha poszła z dymem :/ Swojego czasu na forum benchmark.pl pewien użytkownik przecholował z OC swojego referencyjnego GTXa 480 i tak samo skopcił grafę.Oczywiście mimo iż był to referent kolega zadbał o dopowiednie chłodzenie karty graficznej umieszczając na samej grafie jak i wokół niej sporą liczbę wentylatorów dzięki któym karta osiągała dużo niższe temperatury :D Chodziło tylko i wyłącznie o srawdzenie maxymalnego i stabilnego taktowania karty z podbiciem napięcia na GPU włącznie :o Ten przykład pokazuje że nawet najlepsze chłodzenie na nic się zda gdy po prostu przesadzi się z OC tym bardziej jeśli dochodzi do tego voltovanie rdzenia GPU ;)

 

"Accelero Xtreme Plus poradziło sobie z tak podkręconą kartą ponownie doskonale, choć ze względu na wyraźnie wyższe temperatury okolic układów VRM chłodzenie tak podkręconej karty wymagało obrotów na poziomie co najmniej 60%. W zestawieniu z chłodzeniem referencyjnym uzyskane rezultaty i tak prezentują się doskonale - tak podkręcona karta wymagała bowiem ustawienia maksymalnych dostępnych obrotów dla fabrycznego chłodzenia a to pociąga za sobą lawinowy wręcz wzrost hałasu, który w żaden sposób nie można przyrównać do odgłosu pracy Accelero Xtreme Plus. A przy nieporównywalnie cichszej pracy Accelero zdołało utrzymać temperaturę niższą o 22'C dla GPU i 10'C dla PCB. Nieco cieplejsza okazała się jednak sekcja zasilania (różnica 3'C na korzyść chłodzenia referencyjnego) i tu dokładając dodatkowo odczyty Accelero z dwoma wentylatorami 120x120x25mm kręcącymi się z prędkością 1600RPM, można wysnuć kilka wniosków. Accelero Xtreme Plus spisuje się doskonale przede wszystkim ze względu na pokaźny i przemyślany konstrukcyjnie radiator, który szybko odprowadza ciepło z rdzenia karty graficznej i równie szybko oddaje je do otoczenia. Zastosowane wentylatory okazują się spisywać bardzo dobrze a to dzięki umieszczeniu ich na całej długości radiatora - wymiana na dwa szybko kręcące się wentylatory 120x120x25mm nie odbiła się na temperaturach rdzenia, choć dysponują one niewątpliwie większym przepływem (ale i hałasują przy tym bardziej). Temperatury okolic sekcji zasilania w porównaniu z chłodzeniem referencyjnym prezentują się również bardzo dobrze, na uwadze trzeba mieć bowiem fakt, że Accelero pracujące z maksymalnymi obrotami pozostaje zauważalnie cichsze niż fabryczne chłodzenie w trybie automatycznym (w którym to jest najcichsze). Referencyjne chłodzenie jest co prawda w stanie utrzymać minimalnie niższą temperaturę sekcji zasilania podczas pracy z maksymalnymi obrotami - to zasługa tego, że układy sekcji zasilania chłodzone są przez pokaźną płytkę skrywającą większość PCB (i mającą przy okazji chłodzić pamięci), płytkę której pojemność cieplna jest zdecydowanie większa niż w przypadku niewielkiego aluminiowego radiatora dołączonego do zapinki Accelero dla GTX 465/470. Poza tym nie sposób porównywać tak głośnego chłodzenia jakim jest referencyjne pracujące z maksymalnymi obrotami, do Accelero. Niewielką poprawę w temperaturach sekcji zasilania przyniosła wymiana wentylatorów - zysk nie jest jednak bardzo znaczący a taka operacja wiąże się ze wydatkami (zakup dwóch wentylatorów 120mm) i zauważalnie większym hałasem"

Nieco cieplejsza okazała się jednak sekcja zasilania (różnica 3'C na korzyść chłodzenia referencyjnego)

Ten GTX 470 jakoś dał radę :]

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Widać że koleszka po prostu przevoltovał rdzeń i karciocha poszła z dymem :/

Jak to przevoltovał, przecież napisał "while testing temps at 890/2000 @ 1.1v (completely safe with the stock cooler)".

1.1v to nie jest wcale jakies mega duże napięcie dla tej karty:

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_570/images/voltagetuning.jpg

http://www.techpower...GTX_570/30.html

Cytuje : "The card gains very nicely with increased voltage, up to around 1.175 V" - to oczywiście na stockowym coolerze.

 

Tutaj ludki majstrują nawet biosy z 1.2v.

http://www.overclock...clocking-thread

Link to post
Share on other sites

Nie od dziś wiadomo, że chłodzenie Artica - Accelero Xtreme ma problemy z schładzaniem sekcji zasilania karty. Miałem taki sam problem z moim gtx 260 , na którym zainstalowałem Accelero Xtreme. Temperatury sięgały 130C, przeszukałem internet w szerz i w zdłuż, jak się okazało każdy użytkownik tego chłodzenia miał identyczny problem na tej karcie, od gtx260 do gtx280. Dopiero ktoś wymyślił aby piłką do metalu, ze starego, oryginalnego coolera wyciać część odpowiedzialną za chłodzenie sekcji zasilania, przykręcić ją i zamiast termopadów zastosować paste temroprzewodzącą. Tak też zrobiłem i temperatury spadły o 45C. Ponoć producent podaje, żę temperatura maksymalna dla sekcji zasilania to 140C, więc nie ma się czym zbytnio przejmować. Najwidoczniej podobny problem z VRM mają najnowsze procesory graficzne nVidia. Artic powinien coś z tym zrobić, problem znany od dawna, a oni nadal dają te małe aluminiowe radiatorki.

Link to post
Share on other sites

Ty zaś teuton przeżywasz tą sekcje zasilania :roll::D

 

Jak nie ma się czego czepiać to szukacie dziury w całym,w takim razie jaki byś chciał tam radiator ? może żeliwny z mojego wzmaka :D

Na to wygląda,jeśli chodzi o ścisłość,ten problem schłodzeniem zasilania ma każda karta i nic na to nie poradzisz a dziwnym trafem jakoś inni zwiększają napięcie nie mając/mając Arctica i nic się nie dzieje tylko wam,bo znależliście pare linków i powód do paniki.Tylko mi nie pisz zaś,że powinien być większy a najlepiej na całe PCB :> bo już ci tłumaczyłem,różnic nie będziesz miał wielkich góra 4st w stosunku do Arctica a jak się nie zgadzasz to ile byś chciał ? 15st. %-)

 

Zamiast Arctica Mateuszek co napisał is the best :hahaha:

 

A jak już tak bardzo ci przeszkadza wysoka temp. na sekcji zasilającej to sobie załóż z powrotem referencyjne.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Widze Iwses, że trollowanie masz we krwi. Nie masz zielonego pojęcia o temacie, ale co tam przynajmniej sobie troche portollujesz, widze sprawia Ci to przyjemność. Problem leży w tym, że tak drogie chłodzenie jak Accelero Xtreme schładza sekcję zasilania gorzej niż referenty.

Masz racje takim Baranom jak ty nie warto co kolwiek udawadniać bo w du...pie byłeś i gó..no widziałeś a najwięcej ci się wydaje.

 

Lepiej schładza referent i tyle do powiedzenia masz ! powiedz a najlepiej pokaż o ile st. lepiej chłodzi ?

 

masz przy gtx470 podaną różnicę zobacz sobie ślepoto i nie dyskutuj.

http://imageshack.us/photo/my-images/17/przechwytywaniezk.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/17/40468461.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/854/96369873.png/

 

wszystko zależy od zastosowanych wentylatorów a odnośnie twojej temperaturki mądrusiu 130st. to jaką miałeś wówczas temp. na rdzeniu ? bo 130st. miałeś ale nad głową.

 

jak czegoś nie pojmujesz to sie powieś albo piłką do metalu wytnij sobie jeszcze jedną.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać ( i nie spamić) kolejnego tematu to:

 

1. Accelero jest cichy?

2. O co chodzi z tym 130*C?

3. Chciałbym go kupić do GTX560 kręconego na 990 MHZ (w stresie 65-70*C), bo już nie moge z tym hałasem powodowanym chłodzeniem Direct CU II. Reklamacjii nie przyjęli, ponieważ, żeby porównać to muszą czekać do połowy stycznia za dostawą.

4. Poczułbym mniejsze temperatury? Jak widzę testy z GTX470 to o nawet 20-25 *C spadło.

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

Masz racje takim Baranom jak ty nie warto co kolwiek udawadniać bo w du...pie byłeś i gó..no widziałeś a najwięcej ci się wydaje. Lepiej schładza referent i tyle do powiedzenia masz ! powiedz a najlepiej pokaż o ile st. lepiej chłodzi ? masz przy gtx470 podaną różnicę zobacz sobie ślepoto i nie dyskutuj. http://imageshack.us/photo/my-images/17/przechwytywaniezk.png/ http://imageshack.us/photo/my-images/17/40468461.png/ http://imageshack.us/photo/my-images/854/96369873.png/ wszystko zależy od zastosowanych wentylatorów a odnośnie twojej temperaturki mądrusiu 130st. to jaką miałeś wówczas temp. na rdzeniu ? bo 130st. miałeś ale nad głową. jak czegoś nie pojmujesz to sie powieś albo piłką do metalu wytnij sobie jeszcze jedną.

Na twoich mega wykresach nie ma wogóle temp. sekcji zasilania, więc nie wiem co chciałeś udowodnić, podejrzewam że własną głupotę. Udało Ci się, dostałes nagrodę trolla roku.

 

Co do tych 130C to jest to temperatura sekcji zasilania ,na rdzeniu miałem wtedy 60C. Od zastosowanych wentylatorów?! Ale gdzie?! Na Arcticu?! Człowieku zaczynasz coś bredzić, wracaj na onet, gdzie twoje miejsce.

Tu masz cały temat i problem o którym wspominałem : http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=89018

 

Żeby nie zakładać ( i nie spamić) kolejnego tematu to: 1. Accelero jest cichy? 2. O co chodzi z tym 130*C? 3. Chciałbym go kupić do GTX560 kręconego na 990 MHZ (w stresie 65-70*C), bo już nie moge z tym hałasem powodowanym chłodzeniem Direct CU II. Reklamacjii nie przyjęli, ponieważ, żeby porównać to muszą czekać do połowy stycznia za dostawą. 4. Poczułbym mniejsze temperatury? Jak widzę testy z GTX470 to o nawet 20-25 *C spadło.

1. Jest super cichy

2. Karty gtx 260, 270 ,280 miały problem z bardzo "gorącą sekcją zasilania" i małe radiatory od Artica nie starczały.

4. U mnie temperatura na rdzeniu (gtx 260) spadła o 35C

Link to post
Share on other sites

Chciałem udowodnić,że jesteś tępym Baranem i udowodniłem bo nie potrafisz prostego wykresu odczytać do tego się jeszcze kłócisz,temp. sekcji zasilania - pisze jak byk zewnętrzny czujnik ślepugo i podane przy różnych obrotach wentylatorów.

 

I zdecyduj się w końcu ściemniaczu ile ci spadła temperatura,piszesz wcześniej 45st. a teraz 35

 

Nie mam o czym z tobą dyskutować,napisałem ci gdzie byłeś i co widziałeś.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

1. Accelero jest cichy?

Tak, jest cichutki.

 

2. O co chodzi z tym 130*C?

Jeśli radiatory na sekcji zasilania są za małe to takie wyniki można mieć na VRM.

 

3. Chciałbym go kupić do GTX560 kręconego na 990 MHZ (w stresie 65-70*C), bo już nie moge z tym hałasem powodowanym chłodzeniem Direct CU II.

A na sekcji zasilania jest fabrycznie zamontowany jakiś radiator? (czarny, podłużny)

 

4. Poczułbym mniejsze temperatury

Ty tylko usłyszysz różnicę w kulturze pracy, to karcie będzie znacznie chłodniej ;)
Link to post
Share on other sites

@lwses - pytasz jaki radiator bym chciał? Odpowiedź jest prosta - taki sam jak na zalmanie VF3000F. Mysle, że wtedy Arctic byłby najlepszym chłodzeniem na rynku w tej klasie. A tak, to na razie wygrywa tylko w tym na co najczęściej tłum patrzy, czyli w chłodzeniu samego GPU.

 

Mateusz podał Ci kolejny watek na forum techpowerup, gdzie ktos podał dokładne pomiary z czujnków na karcie (40 stopni róznicy), ale rozumiem, że Ciebie dalej to nie przekonuje czyli wracamy do zasady nr.1. Co on niby screeny ręcznie pozmieniał w photoshopie aby pokazć tak wysokie temperatury? Przczytaj to dokładnie, ten gość sporo się namęczył z opisaniem tego wszystkiego, ale po małej przeróbce uzyskał spory spadek temperatur VRM. Rozumiem, że wszystkie podane tu zagraniczne fora nie są dla Ciebie miarodajne i chyba tylko na samej stronie arctica musiałby się pojawić jakiś test, abyś w końcu uwierzył że ludzie mają problemy z tym chłodzeniem.

 

Powołujesz się cały czas na ten artykuł z fraz.pl, ale zauważ dwie ważne sprawy:

1. Radiator tam jest o wiele większy niz ten na GTX570 i przykręcany pożądnie na śrubki, a nie klejony - wyobraź sobie taką małą różnice w intalacji coolera na CPU

2. Pomiar jest robiony na PCB pod układem VRM, a nie na podstawie czujników wewnętrznych na karcie, które zapewne sa bardziej dokładne i miarodajne.

 

Na koniec, znowu muszę zauważyć, że postępujesz podobnie jak przy naszej ostatniej rozmowie (o wpływie instalacji arctica na tempy innych podzespołów w obudowie), tzn. zaczynasz obrażać osoby, które mają inne poglądy niż Ty. Zrozum, że tak jest ten świat zbudowany i zawsze takie osoby będą, więc staraj się używać argumentów, a nie jadu i nienawiści. Wiem... trudne, szczególnie gdy argumentów zabraknie, ale postaraj się.

 

Mysle, że temat chyba już się wyczerpał i jest do zamknięcia. Można go podsumować jednym zdaniem cytując Mateusza:

"Problem leży w tym, że tak drogie chłodzenie jak Accelero Xtreme schładza sekcję zasilania gorzej niż referenty."

To tylko zdanie do przemyślenia dla osób, które myślą o zakupie tego chłodzenia i zamierzają potem kręcić karte. Ja osobiście teraz moge powiedzieć, że przy następnej karcie raczej wybiore zalmana, ponieważ wolę mieć nieco wyższe temperatury GPU, ale o wiele niższe temperatury VRM.

 

EDIT: Jeszcze zapomniałem dodać screena z testu furmarkiem, ale pełnego tak jak prosiłeś - jak widac temperatura wciąż ta sama.

http://i42.tinypic.com/ke8010.jpg

Edytowane przez teuton
Link to post
Share on other sites

Nie brak argumentów stanowi tu problem lecz wasze logiczne myślenie.Ujrzeliście w świetle dziennym pare linków do tego może jeden test u siebie i już stanowi problem którego waszym zdaniem nie powinno być a najlepsze w tym wszystkim,że według was wszyscy mają ten problem :hahaha: Nie dociera nic do was,zmień sobie na referenta i zrób pomiar temp. zobaczymy jaką będziesz miał różnicę %-) Pamiętaj co byś nie kupił jak szukasz to zawsze coś znajdziesz a może zaprojektuj własne chłodzenie to będziesz miał niższą temp. na VRM

Ja mam i nie narzekam,nie mam się czego czepiać tym bardziej,że mam po OC na 840Mhz i cały czas tak pracuje,nie widzę żadnego problemu jak tu użytkownik ivanos i paru innych znajomych.

 

To wasz problem. :P

 

a tamten nie umie odczytać prostego wykresu :D

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem, że "wszyscy mają ten problem".

 

Jednak widze, że wpisy na cytowanych przez nas forach zagranicznych dalej uważasz za jakieś brednie. Co oni tam niby wszyscy kłamią, są nawaleni albo na czas testów wkładaja kompa do pieca? Zapewniem Cię, że te fora są na świecie bardziej znane niż jakis tam benchmark.pl, ale tak jak wcześniej pisałem zapewne nawet tysiąc takich wpisów Ciebie już i tak nie przekona, bo ty postępujesz wg zasady "Nie, bo nie".

 

No i co ma do mnie niby dotrzeć? Niestety w życiu staram się używać kory, dlatego też nie mogę przyjąć Twojego dogmatu "Arctic is the best". Ja się z tym nie zgadzam i nie tylko Ja. Ty masz inny pogląd i dobrze, ale to nie powód aby za to obrażać i atakować innych ludzi.

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem, że "wszyscy mają ten problem".

 

Jednak widze, że wpisy na cytowanych przez nas forach zagranicznych dalej uważasz za jakieś brednie. Co oni tam niby wszyscy kłamią, są nawaleni albo na czas testów wkładaja kompa do pieca? Zapewniem Cię, że te fora są na świecie bardziej znane niż jakis tam benchmark.pl, ale tak jak wcześniej pisałem zapewne nawet tysiąc takich wpisów Ciebie już i tak nie przekona, bo ty postępujesz wg zasady "Nie, bo nie".

 

No i co ma do mnie niby dotrzeć? Niestety w życiu staram się używać kory, dlatego też nie mogę przyjąć Twojego dogmatu "Arctic is the best". Ja się z tym nie zgadzam i nie tylko Ja. Ty masz inny pogląd i dobrze, ale to nie powód aby za to obrażać i atakować innych ludzi.

 

Nie ma się co przekomarzać po prostu korzystasz z ostatniej opcji widocznej na zdjęciu :]

 

 

http://obrazki24.pl/images/acceleroxt.jpg

 

 

;)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Sam mam gtxa 470 z referencyjnym chłodzeniem które mnie już doprowadza do szału , szykowałem się na kupno AXP 2 ale po tym co widzę tu i nie tylko ( kumpel sobie sfajczył 480 z axp , właśnie przez to że układy VRM nie wytrzymały temperatury grubo ponad 100*C )zastanawiam się nad sensem kupna tego ustrojstwa, cóż z tego że rdzeń chłodzony skoro ram i vrm ( z którymi potem są problemy ) się przegrzewają i co z tego że karta działa 7msc , ona ma pochodzić co najmniej 4-5lat a w tym tempie te podzespoły się popalą (zależnie od jakości) po około 2latach , . Wydaje mi się rozwiązaniem byłoby zastosowanie radiatora na sekcję z vf3000f jednak nie wiem czy to się razem spasuje z mocowaniem arctica

 

 

Ps. Prosiłbym o alternatywne propozycje chłodzenia gtx'a 470 ( poza zalmanem i accelero) jeśli to możliwe. http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4100_Zalman_VF3000F/zalman13D.jpg

Link to post
Share on other sites

Dziwne te tem. Na 5870 tez miałem problem z tym ale kupiłem

 

http://allegro.pl/akasa-thermal-adhesive-tape-tasma-termoprzew-i2024591371.html

 

na tym przykleiłem te radiatorki i było duzo lepiej niz na tych od AC.

 

Nie wiem jak w NV ale Radki wytrzymują bardzo duze temperatury.

 

Kiedyś ktoś na forum pisałem ze widział jak gościu katował 4890 bez chłodzenia i karta tylko sie resetowała a nie spaliła.

Link to post
Share on other sites

@ UP Jeśli masz na VRM fabrycznie zamontowany jakiś większy radiator (np. taki jak na zdjęciu, które kleiłeś), to AXP możesz śmiało brać.

@t.luk - to zdjęcie to własnie radiator z zalmana vf3000f.

 

 

...szykowałem się na kupno AXP 2 ale po tym co widzę tu i nie tylko ( kumpel sobie sfajczył 480 z axp , właśnie przez to że układy VRM nie wytrzymały temperatury grubo ponad 100*C )zastanawiam się nad sensem kupna tego ustrojstwa, cóż z tego że rdzeń chłodzony skoro ram i vrm ( z którymi potem są problemy ) się przegrzewają i co z tego że karta działa 7msc , ona ma pochodzić co najmniej 4-5lat a w tym tempie te podzespoły się popalą (zależnie od jakości) po około 2latach , .

 

@Ajschylos - co ty wygadujesz, przecież Arctic is the best. :o:D

 

Wydaje mi się rozwiązaniem byłoby zastosowanie radiatora na sekcję z vf3000f jednak nie wiem czy to się razem spasuje z mocowaniem arctica Ps. Prosiłbym o alternatywne propozycje chłodzenia gtx'a 470 ( poza zalmanem i accelero) jeśli to możliwe. http://www.benchmark...F/zalman13D.jpg

Też myślałem o tej opcji i gdzieś czytałem na forach , że komuś się to udało ale na Radeonie. Dla mnie jednak ta opcja była by już za droga i nieopłacalna - kupować dwa chłodzenia i robić z nich jedno kombnowane. Ale myśle, że to byłby najwydajnieszy cooler tak zrobiony.

Alternatywy - nie ma innych, sa podobne coolery innych firm ale też z tyci tyci radiatorkami, albo nawet bez nich. Jest jeszcze możliwość pozostawienia radiatora z fabrycznego coolera po przycięciu:

http://www.overclock...0#post_11593822

Coś podobnego chyba pokazał wyżej ivanos.

Edytowane przez teuton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@teuton i reszta znawców :P;) tu nie chodzi tylko o radiator i nie on jest odpowiedzialny za wyeliminowanie problemu lecz zastosowany wentylator jego obroty i CFM zrozumiesz to w końcu czy nie ?

 

Jak upierasz się przy swoim to znajdz mi chodz jeden test na którym jest pokazany radiator od vf3000f lub założony referencyjny i pokazane różnice w temp. na AC a nawet samym Zalmanie.

 

Już ci tyle tłumaczyłem jaka jest różnica i widzę,że nie chcesz przyjąć do wiadomości tej informacji.Ja nie ukrywam jest gorąco na VRM ale nie należy wpadać w panikę,że nagle jara sekcje zasilania a większe prawdopodobieństwo jest gdy mocno przewoltujesz karte proste i nie ma tu reguły czy mamy AC/Zalmana/Twin Frozr czy też referenta.Inna bajka gdy chcemy extremalnie podkręcić karte przy dość wysokim (V) to tu jak najbardziej będzie odp. lekarstwem odprowadzenie w pierwszej kolejności nadmiernego ciepła z VRM ale jakim sposobem ? skoro wysokie temp. na VRM ciążą w każdej karcie niezależnie od zastosowanego chłodzenia za wyjątkiem konkretnego bloku wodnego za który trzeba sporo zapłacić (mowa o kompletnym zestawie wodnym). http://obrazki24.pl/images/7.png http://obrazki24.pl/images/8.png A mimo to użytkownicy podkręcają swoje karty referenty/nie referenty i to nie słabo.

 

VRM - różnice temp. między naszym chłodzeniem a referentem jest malutka +/- do 4st. a skoro uważasz,że lepiej było by mieć u siebie radiator tak duży jak Zalman stosuje u siebie z nadzieją,że lepiej schłodzi VRM to mylisz sie.Teraz myśl logicznie ;) Sam pisałeś,że lepsza jest temp. na VRM w referentach-tylko,że referent to obudowa zamknięta,turbinka znajduje się tuż nad sekcją zasilania a jej masakryczne do 4800 ob/min jest troche lepsze w odprowadzaniu ciepła a reszta powierzchni radiatora w tym przypadku nie wiele daje. http://obrazki24.pl/images/4.png http://obrazki24.pl/images/5fqf.png http://obrazki24.pl/images/6.png I co ci z tak dużego radiatora gdyż mając go nawet na Arcticu to sam radiator VRM nie schłodzi a jak wiadomo u nas jest max prędkośc 1750 ob/min więc i różnica 4st.

 

Jak nie możesz dalej tego zrozumieć to może przejdzmy wspólnie do schłodzenia VRM :) a przy okazji możesz sobie porównać to co podam zaraz i wyciągnąć samemu wnioski,może w końcu dojdziesz do tego o co tu na prawdę chodzi ;)

 

Jak chcesz zamontować np. radiator ze starego referencyjnego chłodzenia to nie problem.Ucinasz środek gdzie jest miejsce podstawki AC na rdzeń a reszta radiatora przykręcasz normalnie na śrubkach,żadna filozofia tak też zrobił ktoś na wcześniejszym zdjęciu z tą różnicą,że boczne ścianki sobie zostawił i wyciął sam środek.

 

Druga opcja: o ile dostaniesz gdziekolwiek Thermalright Spitfire + VRM-G2

 

http://obrazki24.pl/images/1tct.png

http://obrazki24.pl/images/3heh.png

http://obrazki24.pl/images/2ege.png

 

A tu masz różnice temp. NAWET! przy VRM-G2!

 

http://obrazki24.pl/images/9.png

 

Więc teuton nie kłóć się zemną bo nie masz racji,jak chcesz pokazać,że jest inaczej to załóż taki radiator u siebie i pokaż (co wiele razy pisałem) u siebie te niskie temperatury bo nawet nie zgadzasz się,że są takie różnice na VRM.

 

I wiesz jaka jest różnica między blokiem a naszym chłodzeniem ? że blok schłodzi lepiej VRM ale nie koniecznie GPU a przykładem jest ten link (co prawda do dobrego WC mu troszke brakuje i temp. VRM nie jest podana ale kokosów nie ma) i nie bedzie bo nie ma róży bez kolców.Więc nie narzekaj bo Arctic is the best :)

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=618431&mpage=1&print=true

 

A na koniec jeszcze jeden pomysł :) możesz zmienić na AC wentylatory 3 x 8cm 4000CFM i sprawdz VRM ale przed tym użyj stopery do uszu :)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...